خرید تور تابستان

نقد سعید زیباکلام به دیدار عبدالملکی و اژه‌ای

سعید زیباکلام، استاد اصولگرای دانشگاه تهران در یادداشتی با عنوان «دیدارهایی سرشار از اظهار ارادت» در کانال تلگرامی خود نوشت:

«اخیرا آقای دکتر عبدالملکی، وزیر کار و تعاون، به دیدار آقای اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه، رفت. جناب اژه‌ای توصیه‌های نخ‌نمای چند ده ساله‌ی قدیمی را بیان کردند: “جلوگیری از بروز فساد”. و دکتر ملکی هم برای مبارزه با مفاسد از ایشان “استمداد کمک” کرد: دیداری سرشار از اظهار مودت و ارادت.

ای‌کاش! وزیر کار از رئیس قوه قضائیه مصرانه می‌خواست که با توجه به اینکه قوه قضا در هر موردی از خصوصی‌سازی‌شده‌ها ورود کرد آن را توام با خلاف و غارت جدی بیت‌المال از سوی دولت اسلامی یافته، دستگاه قضا بررسی تمام موارد از ابتدای برنامه خصوصی‌سازی‌ را در دستور کار خود قرار دهد.

ای‌کاش! آقای عبدالملکی از آقای محسنی اژه‌ای سوال می‌کرد که چرا این بررسی‌ها همواره تنها و تنها منجر به ابطال واگذاری می‌شود و مردم هیچ نامی از چپاولگران بیت‌المال و همدستان آنها در نهادهای حکومتی نمی‌شنوند.

ای‌کاش سوال می‌کرد: چرا سیاست کلی قوه قضائیه همواره این بوده که اعضای دربار زروزوروتزویر هم شناخته نشوند و هم صدمه‌ای از جانب دستگاه قضا نخورند؟

“بل الانسان علی نفسه بصیره ولو القی معاذیره”(سوره مبارکه قیامه: ۱۴-۱۵؛ بدرستی که انسان بر نفس خویشتن آگاه و بصیر است اگر چه عذر و بهانه‌هایی می‌تراشد).

به‌یاد شهدای غیور ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ که توسط رژیم فاسد و وابسته و سفّاک شاه به رگبار بسته شدند».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا