نامه‌ی ظفرقندی به صاحب امتیاز و مدیر عامل خبرگزاری تسنیم

دکتر محمدرضا ظفرقندی، رییس پیشین سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به صاحب امتیاز و مدیر عامل خبرگزاری تسنیم، به گزارش آن خبرگزاری درباره‌ی عملکرد خود واکنش نشان داد.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از کانال تلگرامی مصطفی تاجزاده، متن نامه‌ی ظفرقندی به مجید قلی‌زاده، مدیرعامل خبرگزاری تسنیم در پی می آید:

باسلام

در گزارش «عملکرد رئیس وقت سازمان نظام پزشکی در واردات واکسن/ پروژه واکسیاسیون» درج شده در صفحه اول و صفحه پزشکی سایت آن خبرگزاری در تاریخ بیستم شهریور ماه 1400 و کلیپ ساخته شده از این خبر، مطالب خلاف واقع و افتراهای متعدد به اینجانب نسبت داده شده که لازم است حسب قانون مطبوعات پاسخ اینجانب در همان بخش درج گردد:

۱. در این مقاله مکرراً ذکر شده که اینجانب شخصاً یا به همراه عده‌ای دیگر نامه‌ای در منع یا محدودیت واکسن روسی یا چینی امضا و منتشر کرده‌ام، ضمن تکذیب قطعی مطلب فوق و درخواست رسمی برای انتشار نامه ادعا شده مذکور برای تنویر اذهان عمومی نسبت به این مطلب جعلی، به استحضار می‌رساند اینجانب و سازمان نظام پزشکی در تمام بیانیه‌های رسمی خود همواره بر تهیه واکسن معتبر از هر طریق ممکن تأکید داشته و ضرورت حفظ و نجات جان مردم را بر همه امور دیگر مقدم دانسته‌ایم. بدیهی است انتساب مکاتبه افراد دیگر به اینجانب برای بهره‌برداری سیاسی، علاوه بر روشی خلاف اخلاق و صداقت رسانه‌ای، موجب تبعات حقوقی خواهد بود.

۲. انتساب نامه‌ای خطاب به وزارت بهداشت با امضای اینجانب برای اولویت واکسیناسیون غیر معمول سلبریتی‌ها نیز کذب محض است و اینجانب همواره بر رعایت اصول و ضوابط تأکید کرده‌ام.

۳. نقش مشخص مسئولین وزارت خارجه و سفرای محترم کشور چه در کشورهای روسیه و چین و چه در رفع موانع اتحادیه اروپا در جهت انجام تعهدات انجام نشده برای تهیه واکسن مورد نیاز کشور غیرقابل انکار و همواره مورد تأکید مسئولین محترم قرار گرفته است، لازم به ذکر است تا فروردین ماه ۱۴۰۰ یک‌پنجم وعده‌های تحویل واکسن هم محقق نشده بود اما پس از حضور فعال دستگاه دیپلماسی کشور این مشکلات حل شد. بدیهی است سازمان نظام پزشکی از همه کسانی که در جهت تهیه واکسن برای مردم تلاش کرده‌اند قدردانی می‌نماید.

۴. اتهام دوگانه‌ سازی واکسن داخلی- خارجی نیز مطلب کذب دیگری است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. همگان می‌دانند که سازمان نظام پزشکی در تمام بیانیه‌ها و مصاحبه‌ها از تولید واکسن داخلی و زحمات دانشمندان داخل کشور حمایت و تقدیر کرده و البته اصرار داشته است تا زمان تأمین کافی واکسن داخلی و تولید صنعتی و انبوه آن که بر اساس زمان‌بندی اعلام شده قبلی و به هر دلیل به تعویق افتاد، باید از هر طریق ممکن واکسن معتبر برای نجات جان مردم تهیه و وارد شود. امید است با نگاهی وجدانی به شرایط مصیبت بار کرونا و مرگ‌ومیر ناشی از آن به جای فرافکنی دلایل و واقعیات وضع موجود به اصلاح امور و تقدم حفظ سلامت و جان مردم بر همه امور دیگر بیاندیشیم.

21/06/1400

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا