دو نفر دیگر بعد از تذکر «کشف حجاب» کتک خوردند

خبرگزاری تسنیم در گزارشی با عنوان «ماجرای ضرب‌وشتم طلبه آمر به معروف و همسرش در مهرشهر کرج چه بود؟» به کتک خوردن یک نفر دیگر به دلیل امر به معروف خبر داده است.

این چندمین مورد در سال‌های اخیر است که کسانی پس از آنکه به کسانی در مورد نوع پوشش تذکر می‌دهند مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند.

تسنیم در این باره نوشت: طلبه آمر به معروف در مهرشهر کرج به اتفاق همسرش مورد ضرب و شتم قرار گرفت. در یکی از روزهای تابستان امسال و حدود یک ماه قبل محمدحسین عابدی که طلبه جوان و انقلابی است به‌همراه همسرش فاطمه حسینی برای خرید به یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در مهرشهر رفته بودند که در حین خرید متوجه کشف حجاب یک دختر جوان می‌شوند.

«از مردم کمک می‌خواستم اما هیچ‌کس کمکی نکرد»

محمد حسین عابدی در گفت‌وگو با تسنیم در کرج در مورد ماجرای آن روز در یک فروشگاه در مهرشهر کرج، گفت:

بعد از دیدن کشف حجاب آن خانم جلو رفتم و به ایشان تذکر دادم که “خانم محترم، لطفاً حجابتان را رعایت کنید” که با لحن تند آن خانم و فحاشی مادرش مواجه شدم.

مادر آن دختر دو بار به گوشم شد. علاوه بر دادوبیداد دخترخانم و مادرش مسئول فروشگاه مرا بیرون کرده مدعی شد که نظم فروشگاه را به‌هم ریخته‌ام و از ورودم به فروشگاه جلوگیری شد، به همین دلیل همسرم هم از آن فروشگاه بیرون آمد و بعد از آن با پلیس تماس گرفته منتظر آمدنشان شدیم.

در فاصله‌ای که منتظر آمدن پلیس بودیم، آن خانم به‌همراه مادرش به‌محض خروج از فروشگاه با دیدن ما باز شروع به فحاشی کردند و باز هم از جانب مادر مورد ضرب‌وشتم قرار گرفتم، من در مقابل به‌حرمت اینکه نامحرم و مادر بودند کاری نکردم و دیدند که من چیزی نمی‌گویم و کاری نمی‌کنم به‌سمت همسرم رفتند و سر ایشان دادوبیداد راه انداختند.

دختر خانم با لحنی تند به من گفت که “الآن با همسرم تماس می‌گیرم که بیاید تا بفهمی با چه‌کسی طرف هستی” و در همین حین با آن درگیری‌ها همسرم ترسیده بود و درخواست کرد که از آنجا برویم، اما آن دختر جلوی مرا گرفت و با هل‌دادن درب ماشینم موجب شد که چهار انگشت دستم لای در بماند، مادرش هم دست همسرم و چادرش را گرفته بود و ولش نمی‌کرد تا اینکه مردی قدبلند و باتوم‌به‌دست سر رسید و به شیشه‌های ماشین زد.

آن آقا که همسر خانم جوان بود بعد از خرد کردن شیشه‌های ماشین با باتوم محکم به سرم زد و در حالی که دستم را بالای سرم برای محافظت نگه داشته بودم صورتم غرق خون بود و فقط می‌گفتم “بگذارید همسرم برود” و از مردم کمک می‌خواستم اما هیچ‌کس کمکی نکرد و همه نظاره‌گر بدرفتاری‌های آن آدم بودند، حتی شنیدم فردی از کنارم رد شد و گفت که “هر اشتباهی کردی خودت باید گردن بگیری” و در این بین همسرم برای نجات من به جلو آمد و آن آقا را به حضرت زهرا(ع) قسم داد که “نزن آقا”، اما وی با مشت یا باتوم به صورت همسرم زد و فقط صدای ناله‌های همسرم را شنیدم که صورتش غرق خون شده بود و این آقا به چادر همسرم تعرض کرد و چادر را از سرش کشید.

«عملیات غافلگیرانه» برای بازداشت ضاربان!

بر اساس گزارش تسنیم، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز در این باره گفت:

در پی اعلام خبری از سوی مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر ایجاد درگیری در یکی از فروشگاه‌های منطقه مهرشهر کرج، بلافاصله مأموران کلانتری 21 فاز چهار به محل حادثه اعزام شدند. با حضور مأموران در محل حادثه مشخص شد که یکی از شهروندان به‌دلیل تذکر لسانی مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته است.

ادامه روند تحقیقات با دستور مقام قضائی به پلیس امنیت عمومی ارجاع شد. مأموران با انجام اقدامات پلیسی هویت ضارب اصلی را که جوانی حدود 35 ساله بود شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه نامبرده را در کمتر از 48 ساعت دستگیر و به پلیس امنیت عمومی منتقل کردند.

متهم پس از دستگیری ابتدا منکر انجام هرگونه درگیری بود اما با مشاهده مستندات غیرقابل انکار پلیس به‌ناچار لب به اعتراف گشود و به ضرب‌وشتم آمربه‌معروف با همراهی دو خانم مورد تذکر اعتراف کرد.

همدستان متهم نیز در 2 عملیات جداگانه دستگیر شدند. پس از تکمیل تحقیقات، متهمان برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند.

حمایت از آمران به معروف از وظایف اصلی پلیس است و در این خصوص با هیچ فردی تعارف ندارد.

آزادی مشروط ضاربان

دادستان عمومی و انقلاب کرج هم در جمع خبرنگاران از برگزاری جلسه دادگاه ضارب آمربه‌معروف در کرج خبر داد و گفت:

رسیدگی به پرونده تا پاسخ پزشکی قانونی زمان‌بر است و باید روال قانونی طی شود. شاکیان در حال طی طول درمان هستند و بر اساس قانون جلسه دادگاه بعد از طی طول درمان باید برگزار شود.

هر سه متهم بلافاصله توسط عوامل انتظامی بازداشت شدند و در زمان حاضر با تأمین قرار وثیقه آزاد هستند.

تصاویر دوربین‌های مداربسته به دست ما رسیده است. تا انتهای شهریور ماه جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار می‌شود.

صدور کیفرخواست

روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان البرز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد پرونده ضارب آمربه‌معروف در کرج با انجام و تکمیل تحقیقات لازم در دادسرا با صدور کیفرخواست، جهت رسیدگی و صدور حکم به دادگاه ارسال شد و جلسه رسیدگی دادگاه نیز در اسرع وقت قانونی تشکیل و مطابق مقررات حکم مقتضی صادر می‌شود.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

 1. بی شرافتی وبی غیرتی میراث شوم وزارت ارشاد در دولت آقای هاشمی وخاتمی والبته جناب روحانی بود
  الهی که عذابشون را خداوند زیاد کنه چه مرده و چه زنده این ها را.
  انصاف بی انصاف هم درست خبر رسانی کن یه جوری متن وتیتر زدی در حدگزارش گرانفروشی

  9
  20
  1. چه ربطی دارد تصمیم مردم در شیوه زندگی خانوادگی که تابع خواست دولت ها نیست. دولت ها حداکثر بر شکل پوشش کارمندانشان قدرتی دارند.

   بر عکس اینکه مردم انتخاب می کنند که ظواهر شرعی را رعایت کنند یا خیر تابعی است از میزان صداقت و اعتبار ارزش های زیربنایی و نحو اهمیت دادن واقعی به آنها توسط مدعیان مقدس تراشی جامعه.

   وقتی ریشه و اساس را می زنند دیگر برخورد کردن یا نکردن دولت ها امری عرضی است و اساس همان حفظ اعتقاد مردم با دیدن رفتار صدقانه حکیمانه انسانی و اخلاقی مدعیان ارشد دینداری است

   6
   7
  2. امر به معروف به جنابعالی.فحش و توهین بد است اخلاق اسلامی داشته باش.روحانی،خاتمی،احمدی نژاد و …محصول شورای نگهبانند و مورد تنفیذ رهبرند .مخالفت زیر پوستی با ارگانها نکن،مرد باش

 2. معمولا چنین تذکراتی بایدباحفظ موقعیت فرهنگی محل وشناختن میزان تاثیران برمخاطب صورت پذیردبانضمام اینکه بعلل مختلفی مردم دچارتنش های عصبی شده اندمخصوصااگرشخص تذکردهنده ملبس به لباس طلبگی باشد…

  16
  4
 3. اینجاست که می گویند آمد ابروشو درست کنه چشم کور کرد .از شرایط امر به معروف اثر بخش بودن است اولین تندی عامل منکر نشانه عدم تاثیر است و واجب از گردن شخص ساقط می گردد بیرون در ماندن و منتظر ماندن را دیگر به دین نچسبانید که ظلم بزگی به دین خودتان و آن دو عامل منکر کردید در جامعه ای که پلیس دارد گشت ارشاد دارد شما که می خواستی زنگ به پلیس بزنی خوب از اول می زدی که نه خودت آسیب ببینی نه آن بنده خدا به گناه فحاشی و ضرب و جرح بیفتد هم خودت و خانمت انگشت نمای ۸۰ میلیون نشوی ظاهرا جان در عذاب است

  18
  9
  1. حجاب بیرون از خانه یه مساله اجتماعیه نه شخصی !!! چون قانون اساسی یه کشور اسلامیه واسه چی اجباری نباشه تو محیط اجتماعی کسی حق نداره حقوق سایر افراد جامعه را زیر پا بگذاره .مثل عبور از چراغ قرمزه
   ایران کشور لائیک نیست که هر کی برای خودش تعیین پوشش کنه.
   اگه مثل فرانسه که قانون ضد حجاب داره ما هم سفت وسخت از قانون حفط حجاب حمایت میکردیم این اوضاع نبود
   بحث سر اینه یه عده بعد انقلاب عمدا ابتدا لاسختگیری وبعد سهل گیری تیشه به ریشه پوشش زنان زدن
   ایرانی جماعت در طول تاریخ هیچ وقت اینقدر بی بند وبار نبوده

   1
   1
   1. جناب ایرانی، در دین ما (و نه ضرورتا دین اسلام) حجاب مهمتر است یا نماز؟ اختلاس و دزدی، منکر است یا معروف یا خنثی؟ گرانفروشی دولتی (همچون انداختن ارابه مرگ/پراید به خلق الله به قیمت خودروهای لااقل کره ای)، منکر است یا معروف یا خنثی؟ چگونه حجاب و رعایت آن اینقدر برای نظام کشور مان اهمیت دارد اما جان انسان ها و گرفتن آن با خودروهای مرگ اهمیت ندارد!!؟ چگونه دزدی ها و اختلاس های عجیب و غر یب و نجومی بلکه مریخی اهمیت ندارد!!؟ چگونه به تارک نماز، به اندازه تارک حجاب اهمیت نمی دهند!!؟

 4. موضوع چیز دیگری بوده. به بهانه تذکر بدحجابی، مسایل دیگری را دنبال میکنند. عقده های شخصی زیاد و…

  11
  11
 5. به زور بردن به بهشت کتک دارد ! اگر خودت را اصلاح کنی و الگوی خوبی برای جامعه باشی نوع رفتار و پوشش تو الگو می شود و نیازی به دعوا ندارد

  8
  6
 6. دست کسی را که آدم فضول را ادب میکند میبوسم
  امید که روزی یکی از اینها به پست من بخورد تا ادب کردن را به جهانیان نشان دهم

  9
  8
 7. به نظر من امروزه بحران اخلاق یک معضل ملی ست و مذهبی و غیرمذهبی و متجدد و متحجر نمی شناسد! یک #نهضت_ملی_روان_سالم و یک #نهضت_ملی_آموزش_اخلاق لازم است مستقل از اراده ی حاکمیت.

  3
  4
 8. با این سرعت پرونده ای روال قانونی اش طی شود و دادخواست صادرو به دادگاه فرستاده شود از عرف و روال معمول قضایی خارج است وازعجایب حقوقی است.یکی باید دادیار و دادستان مربوطه را امر به معروف و نهی ازمنکر کند.

 9. از اونوریش هم هست! اسیدپاشی های مکرر و سریالی به ویژه در اصفهان که یادتان نرفته!!؟ فرماندهان انتظامی توضیح دهند چگونه در یک عملیات غافلگیرانه ضاربان این مورد (و دیگر مواردی از این دست) را شناسائی و در کمتر از 48 ساعت دستگیر می کنند، اما از دستگیری عاملان اسید پاشی که زندگی های بسیاری را نابود کرده، (و دیگر مواردی از آن دست) عاجز و ناتوانند!!!؟

 10. چراواقعیت هارابیان نمیکنید؟؟اولا شناخت محیط وتاثیرگزاری این تذکرهامهم است ثانیااین پوشش حساسیت های زیادی درجامعه ایجادکرده است….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا