شکایت دو وکیل حقوق بشری از سایت مشرق

سعید خلیلی: در انجام فعاليت‌هاي انساني نيازي به ارتباط با شورشگران نیست

سعید خلیلی، وکیل دادگستری گفت: امروز به وکالت از آقای عبدالفتاح سلطانی شکایتی را علیه سایت مشرق نیوز بخاطر طرح افترائات و انتشار اکاذیبی در فضای مجازی در دادسرای رسانه ثبت کردم. هفته پیش هم به وکالت از آقای سید محمدرضا فقیهی چنین شکایتی را ثبت و تقدیم کردم.

خلیلی در گفت‌وگو با انصاف نیوز با اعلام این خبر توضیح داد: داستان از این قرار است که چندی پیش سايت مشرق نيوز طی مقاله اي تحت عنوان – همكاري وکلای حقوق بشري با شبكه بين المللي تحريم ايران – نسبت‌های ناروا و كذبی را به موكلین و عده ای از وکلا و فعالان مدني و خوشنام كشور مطرح می‌کند و به زعم خود با زیرکی و برشمردن اقدامات و صحبت‌ها و مواضع چند تن در خارج از كشور و سپس مرتبط دانستن آنان با موکلین، قصد القاي شبهه وجود وابستگي موكلین با اقدامات غیر مرتبط با آنها و نیز كشورهاي خارجي و انتساب مطالبي دروغ مبني بر اجراي دستورات كشورهاي آمريكا و اسراييل را به خواننده دارد و با این اتهام زنی‌ها و دروغ بافی‌ها و آسمان ریسمان بافتن‌های خود می‌خواهد جاده صاف کن برخوردهای امنیتی- قضایی با کنشگران محترم حقوق بشری و مدنی بشود.

وی افزود: در این شکایت ضمن اعلام و تأكيد بر اينكه موكلین به عنوان وكلای رسمي دادگستري و فعالان حقوق بشر، مانند بسياري از همكاران ديگر خود، دغدغه اصلي‌شان حفظ و صيانت و استيفاي حقوق تفويت شده مردم است و به سبب اعتقاد به رعایت مرز بين فعاليت‌هاي سياسي با فعاليت‌هاي حقوق بشري و وكالتي و نيز فوايد بيشماری که در اين مرزگذاری وجود دارد، از اظهار نظر و ورود به حيطه فعاليت‌هاي روزمره سياسي احتراز و اجتناب مي‌نمايند و همچنين با تأكيد بر اينكه با هيچيك از حركت‌هایی که در لوای حقوق بشر ولی با مقاصد سیاسی خاص صورت مي‌گيرد همراه نبوده و همواره تحريم‌ها را ظلمي آشكار به مردم مي‌دانند و نیز با اعتقاد به اينكه كارهاي حقوق بشري در داخل كشور و با استفاده از ظرفيت‌هاي قانونی موجود، بسيار مؤثرتر و پربارترند، لذا حتی با وجود انتقاد به پاره‌ای از قوانین اما با رعایت احترام به قانون، فعالیت‌های انسانی و حقوق بشری خود را با همه‌ی مشقت‌هایش دنبال می‌کنند، و هرگونه ارتباط و همراهي خود را با جریانات شورشگرانه تكذيب مي‌نمايند زیرا شخصيت خود را مستقل و والاتر و بالاتر از آن مي‌دانند كه در انجام فعاليت‌هاي انساني خود نيازي به چنين ارتباطاتي داشته باشند.

خلیلی تاکید کرد: اما با این وجود شاهدیم که عده اي كج اندیش و هتاك و جریاناتی مشکوک، هرگونه اعتراض و اقدام مدني مردم را كه در نقد رفتارهاي غلط و تعديات بخشي از مسئولين باشد بر نمي‌تابند و سعي در مخدوش كردن چهره‌ها و حذف منتقدين خود با بر چسب زدن‌هاي ناروا و هتاكي و با توسل به شيوه‌هاي غیراخلاقی، قصد ايجاد اختناق و خفقان در كشور و منع مردم از مطالبه حقوق قانوني خود و مآلا فرار از پاسخگويي به عملكرد سوء و خطاهاي فاحش خويش را دارند. لذا از دستگاه قضايي خواسته‌ایم بی طرفانه به این شکایت‌ها و این اتهام زنی‌های اشخاص مشکوک رسيدگي و متهم یا متهمین را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. کلاحاکمیت های ایدئولوژیک دراین ۱۰۰ ساله این بوده …باکوچکترین زاویه با حاکمیت انگ وابستگی به بیگانگان سکه روز میشود….نیم نگاهی به ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا