فرمانده سپاه: در جنگ همه ظرفیت‌های واقعی ملت شناخته می‌شود

فرمانده کل سپاه پاسداران، جنگ را تنها پدیده‌ای می‌داند که در آن همه‌ی ظرفیت‌های واقعی یک ملت شناخته می‌شود.

به گزارش انصاف نیوز، سرلشکر سلامی گفت: جنگ تنها پدیده‌ای است که همه ظرفیت‌های واقعی یک ملت در آن شناخته می‌شود. در جنگ ریا و تظاهر جایی ندارد و آتش و گلوله مردان واقعی می‌خواهد.

تسنیم نوشت: «سرلشکر حسین سلامی» فرمانده کل سپاه صبح امروز در مراسم یادها و نام‌ها طی سخنانی اظهار داشت: در بدو تولد انقلاب اسلامی تمام قدرت‌های مسلط آن زمان برای خاموش کردن آن در برابرش صف‌آرایی کردند. اما نصرت الهی به برکت جاری شدن حقیقت ولایت در متن جامعه ایران عزیز و اسلامی یک نقطه درخشان و پر نور و بی غروب برای ایران اسلامی و اسلام عزیز ساخت.

فرمانده سپاه تصریح کرد: امروز از فرماندهانی تجلیل شد که وقتی دشمن صدای آنها را می‌شنید لرزه بر اندامش می‌افتاد و هزاران مجاهد راه خدا برای نابود کردن دشمن آماده می‌شدند. این فرماندهان ادامه‌دهندگان عاشورا هستند. عاشورا معنی بخش فضیلت‌ها است و هیچ فضیلتی بدون عاشورا درک نمی‌شود و کربلا تجسم‌بخش این فضیلت‌ها است.

وی ادامه داد: فرماندهانی که امروز از آنها تجلیل شد مانند شیر بر دشمن حمله می‌بردند و سنگر فرماندهی آنها خط مقدم بود. این فرماندهان دنبال نام نبودند و اهل آسمان آنها را بهتر از اهل زمین می‌شناسند.

فرمانده سپاه اظهار داشت: اگر عاشورا نبود ما تکیه‌گاهی برای جنگیدن نداشتیم. منطق و فلسفه‌ای به قوّت عاشورا نداشتیم و این حقیقت بنده هر روز زلال‌تر انسانها را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

سردار سلامی گفت: دفاع مقدس هم یک عاشورا بود که در حد بضاعت روحی یک ملت جاری شد. جنگ تنها پدیده‌ای است که همه ظرفیت‌های واقعی یک ملت در آن شناخته می‌شود. در جنگ ریا و تظاهر جایی ندارد و آتش و گلوله مردان واقعی می‌خواهد.

وی با بیان اینکه ما به برکت ایمان در مقام قدرت‌های جهانی ایستاده‌ایم گفت: این ایمان از امام سرچشمه می‌گرفت و موجب می‌شد جبهه‌ها قوام پیدا کنند. در جهان امروز هر جنگی با هر مقیاس کوچکی در سطح نظامی اما یک جغرافیای جهانی در سطح سیاسی و روانی اقتصادی پیدا می‌کنند.

سردار سلامی ادامه داد: در هر نقطه‌ای از این عالم در یک میدان کوچک هر جنگی صورت می‌گیرد یک طرف آن همه باطل‌های عالم هستند و در دفاع مقدس هم همین‌طور بود. اما در جریان جنگ شکوه امپراطوری‌ها شکست و در مقابل مقاومت این ملت قطره قطره آب شد.

فرمانده سپاه گفت: بعد از جنگ، فرسایش قدرت‌ها ادامه پیدا کرد. آمریکا از پناهگاه راهبردی خود خارج شد و جهاد از سرزمین ایران بیرون رفت و خاکریزها دور شدند و تمرکز از این سرزمین برداشته شد و جبهه مقاومتی شکل گرفت. ما نیازمند نبردهای مقدماتی برای شکست قدرت‌ها بودیم تا دشمن در ذهن و‌ قلب ما بشکند.

وی تأکید کرد: دشمنان در مقابل ملت ما کوچک شدند و آمریکای امروز دیگر آمریکای گذشته نیست. صهیونیست‌ها دیگر قادر به اشغال سرزمین‌های جدید نیستند. اما این انقلاب است که با نشاط در حال پیشروی است.

سردار سلامی با بیان اینکه ما باید اولین گام‌ها را مستحکم برمی‌داشتیم گفت: دفاع مقدس این ظرفیت و استعداد را برای جوانان ایرانی فراهم کرد که بدانند دشمنان بزرگ شکست پذیرند. پس عاشورا دفاع مقدس را آفرید و دفاع مقدس یک مقاومت جاری را آفریده است.

وی ‌افزود: این تازه اول ماجرا است. جوانان ما در مقابل دشمن کُرنِش نکردند و متوجه شدند دشمن در عالم مَجاز زندگی می‌کند؛ دشمنان ما فقط ظاهر دنیا را می‌بینند. امروز دشمن ابهام راهبردی دارد و دچار زوال عقل سیاسی شده است.

فرمانده کل سپاه گفت: دشمن بین دو شر مخیر مانده است. انقلاب این‌گونه دشمن را مدیریت کرده است که دشمن اگر بماند هزینه می‌دهد و اگر برود فرار کرده است. دشمن اگر در یمن بماند می‌شکند و اگر برود فرار کرده است.

فرمانده سپاه تصریح کرد: ولایت ستاره‌ای است که می‌توان با کمک آن راه مستقیم را یافت. امروز ایران دشمن را در حصر اقتصادی ناکام گذاشته است؛ در جهاد سیاسی می‌درخشد و در عملیات روانی بر دشمن غلبه کرده است. هرچه دشمن تلاش می‌کند دامنه‌های این قدرت را محدود کند نمی‌تواند.

سردار سلامی تأکید کرد: آمریکایی‌ها حتی در تاکتیک هم شکست خورده‌اند. ارتشی که مدرن‌ترین ارتش جهان است چقدر سرافکنده از افغانستان عقب‌نشینی کرد که اکثر سلاح‌هایش باقی ماند. حالا ما در میدان مرکزی یک جبهه وسیع هستیم و بی‌واهمه از هیچ ارعاب و تهدید راهمان را پیش می‌بریم و به اراده الهی بر مشکلات غلبه می‌کنیم.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

 1. فرمودند:جنگ تنها پدیده‌ای است که همه ظرفیت‌های واقعی یک ملت در آن شناخته می‌شود. یعنی چه ؟در صلح و آرامش محقق نمی شود ظرفیتهای …..
  تأکید کرد: دشمنان در مقابل ملت ما کوچک شدند و آمریکای امروز دیگر آمریکای گذشته نیست. صهیونیست‌ها دیگر قادر به اشغال سرزمین‌های جدید نیستند. اما این انقلاب است که با نشاط در حال پیشروی است.!!! یعنی چه ؟ باور دارد این….
  فرمانده کل سپاه گفت: دشمن بین دو شر مخیر مانده است. انقلاب این‌گونه دشمن را مدیریت کرده است که دشمن اگر بماند هزینه می‌دهد و اگر برود فرار کرده است. دشمن اگر در یمن بماند می‌شکند و اگر برود فرار کرده است.!!!!یعنی چه ؟ این حرف تبلیغاتی است یا باور ایشان و ……
  فرمودند : امروز ایران دشمن را در حصر اقتصادی ناکام گذاشته است!!!؛ در جهاد سیاسی می‌درخشد و در عملیات روانی بر دشمن غلبه کرده است. هرچه دشمن تلاش می‌کند دامنه‌های این قدرت را محدود کند نمی‌تواند.!!!!یعنی چه؟دشمن چکار کند که شماو…بفهمید بدون اسلحهوجنگ شما را متوقف و ….
  ظاهرا فرمانده در فضای خاص ….و اکثریت مردم را …….می داند و اصلا مردم یعنی همان تعدادی که …می کنند هستند یا کلا مردم ……یا بنده خدا آمار ،آمارسازان ، بسیج را بسیارجدی گرفته و….
  فرمانده :دشمن و دوست را همان طور که هستند ،بشناس ،نه طور که دوست داری وگرنه به …..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا