اعلام علت تاخیر ایران در بازگشت به مذاکرات برجام

وزیر امور خارجه دولت سیزدهم درباره‌ی علت عدم آغاز مجدد مذاکرات احیای برجام توضیحاتی ارائه کرد.

به‌گزارش انصاف نیوز، حسین امیرعبداللهیان علت تاخیر در بازگشت به مذاکرات را «عدم کامل شدن بررسی‌ها» عنوان کرد.

فارس نوشت: وزیر امور خارجه درباره زمان بازگشت ایران به مذاکرات وین با بیان اینکه اراده بازگشت به مذاکره جدی و تامین‌کننده حقوق و منافع ملت ایران را داریم، یادآور شد: به محض اینکه بررسی‌های ما کامل شود مذاکرات انجام خواهد شد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده، در گفت‌وگویی درباره زمان آغاز مذاکرات وین به منظور احیای برجام اظهار داشت: آنها دوست دارند بگویند بزودی یعنی چه چند ساعت و چند هفته.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: بزودی یعنی به محض این‌که بررسی‌های ما کامل شود این اقدام را انجام خواهیم داد.

وی گفت:‌ البته به طرف‌های اروپایی می‌گویم شما فراموش نکنید برخی از شما درباره SPV و اینستکس گفتید ظرف چند ماه آینده و بزودی این اتفاق رخ می‌دهد. تفاوت بزودی ایرانی با بزودی غربی خیلی زیاد است. بزودی از نظر ما یعنی در اولین فرصتی که بررسی‌‌هایمان تکمیل شود.

وزیر خارجه افزود: ما اراده بازگشت به مذاکره را داریم، اما مذاکره‌ای جدی و تامین کننده حقوق و منافع ملت ایران.

وزیر امور خارجه همچنین روز جمعه در دیدار با «ژان ایو لودریان» و در پاسخ به ابراز نگرانی همتای فرانسوی با بیان این‌که آماده بازگشت به مذاکرات هستیم، تصریح کرد: ایران در جدیت دولت بایدن در بازگشت به برجام تردید دارد.

حسین امیرعبداللهیان همچنین در گفت‌وگو با رسانه‌ها در آمریکا با بیان این‌که در حال بررسی پرونده مذاکراتی وین هستیم و بزودی مذاکرات از سر گرفته خواهد شد، گفت: بر اساس رفتار عملی بایدن تصمیم می‌گیریم و پنجره فرصت برای همیشه باز نخواهد بود.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. برادر وزیر خارجه !چرا اینقدر مس !مس! می کنید؟! مگر قرار است یا بوده !که شما یا دولت تان تصمیم گیری کنند، آیا ؟1 راست وحسینی !به…. بالا بگوید یا مشاوره! !!بدهید،وقت تنگ است، مانند زمان اوباما دیر می شود و فردی مانند ترامپ می آد! .اگر با برجام و وین مخالف اید! زودتر بگوید تا مردم برای آینده خود تصمیم گیری کنند .البته اگر توان و… داشته باشند . به…. بالا بگویید مردم منتظرند اینقدر با 4+1(یا 5+1) ……نزنید ،کار را تمام کنید!!زودتر . والسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا