خرید تور تابستان

دو دیدگاه درباره‌ی یک انتصاب

دو روز قبل، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی، «حسین قربانزاده» را به سمت رییس سازمان خصوصی‌سازی منصوب کرد.

حسین قربانزاده فارغ‌التحصیل رشته‌ی حقوق جزا و جرم‌شناسی از دانشگاه امام صادق بوده و پیش از این سمت‌هایی چون مشاور اقتصادی رییس مجلس، نماینده رییس مجلس در کمیته  شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، مدیر پروژه تنقیح قوانین کشور،  مشاور معاون وزیر اقتصاد و مدیرمسئولی همشهری را بر عهده داشته است. در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری نیز او مسئولیت ستاد انتخاباتی قالیباف را بر عهده داشت.

حسین قربان زاده معاون وزیر و رئیس کل سازمان خصوصی سازی
حسین قربان زاده معاون وزیر و رئیس کل سازمان خصوصی سازی

در فضای مجازی این انتصاب بازتاب گسترده‌ای داشت. «علی قلهکی» فعال رسانه‌ای اصولگرا در توییتی نوشت: «‏در جلسه ۲۸ شهریور تصمیم گرفته می‌شود که قربانزاده رییس سازمان خصوصی‌سازی و معاون وزیر اقتصاد شود؛ در ۲۹ شهریور حکم را به صدا و سیما و خبرگزاری‌ها می‌دهند! بعد از بازخورد منفی انتصاب، سایت وزارت اقتصاد تکذیب می‌کند اما دیروز (۳مهر) با استفاده از نزدیکی به ایام اربعین، حکم بی‌سروصدا امضا می‌شود!»

از دیگر سو، افرادی مانند «عبدالرضا داوری» موافق انتصاب او در این سازمان مهم اقتصادی هستند. مشاور سابق احمدی‌نژاد در توییتر خود نوشت: ‏«ماموریت اصلی سازمان خصوصی‌سازی، واگذاری سهام دولت و شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی است. این ماموریت، ماهیتی حقوقی دارد و برای انجام آن بیشتر به یک حقوقدان نیازمند است تا یک اقتصاددان؛ به‌دلایل متعدد، حسین قربانزاده گزینه‌ای مناسب برای این ماموریت است.»


توضیح و اصلاح در تاریخ ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۱: ضمن پوزش از مخاطبان گرامی و آقای قربان‌زاده، بخش‌هایی از متن بسیار مخدوش و بر اساس شایعاتی بود که سهوا منتشر شده بود و پس از اطلاع حذف شد.

انتهای پیام.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا