خرید تور تابستان

واکنش سپاه پاسدارن به طرح «هزار ضربه چاقو» اسرائیل

سخنگوی سپاه پاسداران گفت: لفاظی‌های صهیونیست‌ها و عنوان «طرح هزار ضربه چاقو» اقدامی ناشی از هراس این رژیم جعلی از اقتدار جبهه مقاومت و ایران اسلامی است. شما از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی هزار شمشیر از نیام برکشیدید، هیچ اتفاقی نیفتاد؛ تنها دستاورد آن تنگ‌تر شدن حلقه محاصره علیه شما در سرزمینی است که اشغال کرده‌اید.

فارس نوشت: سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسؤول روابط عمومی کل سپاه در یادواره ١٢٠ شهید شهرستان خرمدره استان زنجان با تبریک فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، تبیین حقایق بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری را رسالت و وظیفه‌ای مهم و خنثی کننده توطئه و حرکت دشمنان توصیف و اظهار داشت: هنگام آغاز جنگ تحمیلی جمعیت کشور ٣٤ میلیون نفر بود، امروز پس از گذشت چهل و یک سال این عدد به ٨٣ میلیون نفر رسیده که به معنای این است که بیش از ٥٠ میلیون نفر از جمعیت دوران دفاع مقدس را ندیده و لمس نکرده‌اند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحریف دوران عزت آفرین دفاع مقدس را راهبردی نخ نما شده از سوی دشمنان با هدف به انحراف کشیدن افکار عمومی برشمرد و تصریح کرد: تحریک صدام برای آغاز جنگ تحمیلی از سوی ایران از جمله تحریفات دشمن در خصوص دفاع مقدس است در صورتی که به خطر افتادن منافع استکباری ابرقدرت‌ها در کنار جاه طلبی صدام و توهم اینکه می‌توان از فرصت وقوع انقلابی نوپا در ایران و بهم ریختگی و عدم انسجام سازمان دفاعی و نظامی آن استفاده کرد، از مهم‌ترین دلایل آغاز جنگ تحمیلی بود.

وی با اشاره به توطئه‌ها و ترفند‌های دشمنان طی ۴ دهه گذشته برای ممانعت از صدور گفتمان الهام بخش انقلاب اسلامی به سایر ملت‌های آزاده دنیا حضور امریکا در افغانستان را طبق سخنان کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه اسبق آمریکا مقابله با انقلاب اسلامی و دولت سازی، ملت سازی و ارتش‌سازی جدید در این کشور و ارائه آن به عنوان الگویی موفق به سایر کشور‌ها دانست و تصریح کرد: امروز بیش از دو دهه از سخنرانی رایس می‌گذرد و آمریکا پس از جنایت‌های فراوان در افغانستان، با خفت و خواری این کشور را ترک کرده و فرار کرده‌اند.

سردار شریف تلاش جریان رسانه‌ای دشمن به منظور موج آفرینی منفی در افکار عمومی در جریانات اخیر افغانستان را اقدامی منفعلانه با هدف سرپوش گذاشتن بر افتضاح وضع آمریکایی‌ها در افغانستان دانست و اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران طرفدار ملت افغانستان است و هیچ فرصتی را برای دفاع از ملت، جغرافیا و حامیان کشور و انقلاب اسلامی از دست نداده است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دوران دفاع مقدس را حاوی تجربیاتی گران سنگ و سکوی پرتابگری برای ایجاد قابلیت‌ها و توانمندی‌های چشم گیر در حوزه دفاعی و امنیتی و برقراری امنیت پایدار در ایران اسلامی دانست و اظهار کرد: نیرو‌های مسلح ما امروز با شجاعت، اقتدار و قاطعیت امنیت کشور را به بهترین شکل ممکن تامین می‌کنند و تحقق این مهم ثمره خون شهیدان است.

سردار شریف در ادامه بهره گیری از تجارب ارزشمند دوران دفاع مقدس، هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و هوشمندی، استقامت و توانمندی ملت ایران را عامل سرافرازی و سربلندی در دنیا عنوان کرد و گفت: افتخار بزرگی است که جمهوری اسلامی ایران امروز در امنیت و آرامش به سر برده و تهدیدات و توطئه‌های آمریکایی‌ها و صهیونیسم یکی پس از دیگری خنثی می‌شود.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس جوانان و فرزندان این مرز و بوم از هر قوم و مذهبی جانانه برای تحقق فرمان امام راحل ایستادگی کرده و صدام جنایتکار و دشمنان انقلاب و ملت ایران را ناکام گذاشتند، گفت: این حضور مقتدرانه و ایثارگرانه طی سالیان متمادی تداوم داشته است تا جایی که رزمندگان و فرزندان رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در صحنه مقابله با داعش و گروه‌های تروریستی که تحت پرورش آمریکا در صدد تکه تکه کردن جغرافیای جهان اسلام بر آمده بودند، با شجاعت و شهامت ایستادند و امروز خبری از داعش نیست.

سردار شریف لفاظی‌های صهیونیست‌ها و عنوان «طرح هزار ضربه چاقو» را اقدامی ناشی از هراس این رژیم جعلی از اقتدار جبهه مقاومت و ایران اسلامی خواند و خطاب به آنان تاکید کرد: شما از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی هزار شمشیر از نیام برکشیدید، هیچ اتفاقی نیفتاد؛ تنها دستاورد آن تنگ‌تر شدن حلقه محاصره علیه شما در سرزمینی است که اشغال کرده‌اید.

مسؤول روابط عمومی کل سپاه در ادامه تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی و برکت خون شهیدان، هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و فداکاری و جهاد همه جانبه فرزندان این سرزمین، نسبت به هر زمان دیگری برای حفظ و صیانت از امنیت کشور، از قدرت بیشتری برخوردار است و ماجراجویی و توطئه دشمنان علیه ایران اسلامی دستاوردی جز نابودی آنان را به دنبال نخواهد داشت.

سردار شریف در پایان با اشاره به وجود برخی مشکلات از جمله بیکاری جوانان و معیشت مردم، گفت:کشوری با عظمت و بزرگی ایران و با داشتن چنین ملتی مدبر و هوشمند نباید چنین مشکلاتی داشته باشد؛ امیدواریم با عنایت خداوند متعال در دوره جدید شاهد رفع گام به گام تمامی این مشکلات باشیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا