آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

نمایش نتیجه

Loading ... Loading ...

تاثیر حفظ برجام بر حل سایر مسائل

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با استقبال از مذاکرات ایران و عربستان گفت: اگر ما موفق شویم برجام را حفظ کنیم و از اجرای کامل آن اطمینان داشته باشیم این می‌تواند به نخستین گام برای رفع سایر نگرانی‌های مشترک از جمله نگرانی‌های مرتبط با امنیت منطقه‌ای تبدیل شود.

به‌گزارش فارس، «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرده که حفظ توافق هسته‌ای برجام «نخستین گام» برای پرداختن به سایر مسائل از جمله مسائل مربوط به امنیت منطقه خواهد بود.

این مقام اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای با پایگاه «عرب‌نیوز» که بامداد شنبه منتشر شده از گفت‌وگوهای میان ایران و عربستان سعودی استقبال کرده است. وی تصریح کرد: «دیپلماسی تنها مسیر واقعی برای رسیدگی به مسائل مطرح در خلیج [فارس] و مسائل میان همسایگان است. من نمی‌توانم درباره مقاصد دولت‌های دیگر اظهارنظر کنم اما مشخص است که گفت‌وگوهای بیشتری میان کشورها در منطقه در جریان است.»

بورل اضافه کرد: «کنفرانس بغداد که روز ۲۸ آگوست برگزار شد و گفت‌وگوهای دوجانبه میان عربستان سعودی و ایران مصداق‌های چنین گفت‌وگوهایی هستند. اینها تحولات مبارکی هستند و من از شرکت کردن در رویدادهای پس از این کنفرانس در نیویورک خرسندم.»

او اضافه کرد: «اتحادیه اروپا آماده حمایت از کشورها در منطقه خلیج [فارس] برای ایجاد احساس امنیت و همکاری است. در این زمینه توافق هسته‌ای ایران هم از اهمیت حیاتی برخوردار است.»

او سپس گفت: «من هنوز معتقدم اگر ما موفق شویم برجام را حفظ کنیم و از اجرای کامل آن اطمینان داشته باشیم این می‌تواند به نخستین گام برای رفع سایر نگرانی‌های مشترک از جمله نگرانی‌های مرتبط با امنیت منطقه‌ای تبدیل شود.»

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا