واکنش نماینده ایرانیان زرتشتی به سخنان سردار نقدی

اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی، در پاسخ به سخنان اخیر سردار نقدی که هخامنشیان را سلسله ای پلید نامید، تاکید کرد که نقوش تخت جمشید همه نشانه پاکی و بزرگی است.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از تارنمای زرتشتیان (برساد)، متن نامه‌ی سرگشاده‌ی نماینده ایرانیان زرتشتی به سردار محمدرضا نقدی در پی می‌آید:

به نام دانای بزرگ هستی بخش

جناب آقای سردار محمد رضا نقدی
معاون محترم هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

با درود فراوان
احتراما، بدینوسیله ضمن ابراز تعجب از سخنان اخیر جنابعالی در یادواره ۴۵۰ شهید شهرستان خدابنده و بیانات مغایر بدیهیات تاریخی که سبب گلایه ایرانیان شده است، مطالبی جهت یادآوری تقدیم می نمایم، با این توضیح که مرتبه شهدای بزرگ ایران زمین، با جایگاه هیچ شخصیت حقیقی و حقوقی قابل مقایسه نیست و افتخار و فخر این کشور، همین انسانهای آزاد منشی هستند که از جان گذشتند تا ضمن حفظ تمامیت ارضی این کشور پرافتخار، برای همگان، آرامش و آسایش به ارمغان آوردند.
در تاریخ هر کشور، فرازها و فرودهایی وجود دارد که خوشبختانه در ایران بزرگ و اهورایی، سهم افتخارات بخصوص در تمدن سازی، بسیار بیش از دیگر سهم های آن بوده است. همچنین ایرانیان، بر اساس آموزه های الهی هزاران ساله خود و فرهنگ برآمده از آن، ارزش های اخلاقی و انسانی را همواره سرلوحه کاری خود قرار داده و آن را به جهانیان نیز عرضه کرده اند که این یک افتخار غیر قابل انکار ایرانیان است.
همانگونه که جنابعالی در سخنان خود بیان داشته اید، پیشینه تاریخی این کشور بیش از ۸۰۰۰ سال است که متاسفانه مورد تاخت و تاز کشورهای مختلف قرار گرفته است ولی این، دلیلی بر نادیده انگاری زحمات بزرگان این کشور نمی شود. در این راستا توجه شما را به صحبت های دکتر علی اکبر ولایتی، مشاور محترم امور بین‌الملل رهبر جمهوری اسلامی ایران، عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با تجلیل از خدمات انجام گرفته هخامنشیان و بخصوص کورش کبیر و خشایار شاه جلب می کنم که در برنامه دو قدم مانده به صبح بیان داشته اند و در تایید یافته های دیگر تاریخ نویسان بزرگ بوده است. همچنین با دلایل کافی می توان تاکید کرد: “آنچه در نقوش برجسته تخت جمشید دیده‌ می‌شود، همه نشانه پاکی و بزرگی است”. البته در این رابطه مطالب زیادی است که به این کوتاه بسنده می کنم و بی شک نیازی به یادآوری دوباره تاریخ نیست که پس از فروپاشی سلسله ساسانیان، کدام حکومت بر ایرانیان فرمانروایی می کرده است که قطعا مغولان نبوده اند!
اینجانب تاکید می کنم که اینگونه اظهار نظرها،که بدیهیات تاریخ ایران پرافتخار را به زیر سئوال می برد، به هیچ عنوان به صلاح نمی باشد و مخالف همبستگی و هویت ملی است.

با سپاس
دکتر اسفندیار اختیاری
نماینده ایرانیان زرتشتی

سردار محمدرضا نقدی روز چهارشنبه ۱۴ مهر ماه در برنامه یادواره ۴۵۰ شهید شهرستان خدابنده گفت: سلسله پلید هخامنشی که بزرگترین کشتارها و خیانت‌ها را در کشور کرد بعد از افول قدرت کشور را دو دستی تقدیم یونان کرد. از سوی دیگر ساسانیان هم بعد از افول قدرت، کشور را به مغول‌ها تقدیم کردند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

 1. باباخیلی جدی گرفتید…درنهایت تاییدسخن حکیم توس است…چواندرتبارش بزرگی نبود نتانست نام بزرگان شنود…

  7
  1
  1. خبر مربوط به خبرگزاری تسنیم بوده است و تا امروز تکذیب نشده بود. تسنیم هم یک خبرگزاری رسمی زیرمجموعه‌ی نهادی است که آقای نقدی در آن مسئولیت دارد. حالا هم تکذیب آن منتشر شده است. لذا ما تقصیری در این میان نداشته‌ایم و همچنین کسانی که واکنشی داشته‌اند هم اطلاعی نداشتند

 2. ببینید چقدر ما خار و ذلیل شده ایم که این آقا با چنین افکاری جزو مسئولین است.
  تازه الان تاریخ را می فهمم و اینکه چطور ملت ها سقوط کرده اند. هیچ چیز اتفاقی نیست. ایران و اسلام و عدالت ذره ذره جلوی چشم ما آب می شوند و هیچ کاری نمی توان کرد جز نگاه کردن.

  1. سلام. متأسفانه با توجه به اصلاحیه خبرگزاری ها باز توهین به سلسله هخامنشی را پشت گوش انداختن. واقعا که. اصالت کشورشو با این کار زیر سؤال می‌بره. صد رحمت به وطن فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا