عذرخواهی خبرگزاری اصولگرا از سردار نقدی

خبرگزاری اصولگرای تسنیم نوشت: «شب گذشته خبری با عنوان “زیباترین صحنه‌های عالم در دفاع مقدس اتفاق افتاد‌” که به پوشش سخنرانی آقای سردار نقدی در یادواره 450 شهید شهرستان خدابنده زنجان اختصاص داشت در صفحه مربوط به اخبار استان زنجان خبرگزاری تسنیم منتشر شد.

متاسفانه در این خبر بخشی از سخنان سردار نقدی که به عملکرد سلسله‌های پادشاهی در ایران باستان اختصاص داشت به علت کم‌دقتی خبرنگار و تاییدکننده خبر به اشتباه منعکس شد؛ به نحوی که مواجهه اولیه با این خبر اینچنین القا می‌کرد که جناب سردار نقدی تاریخچه سلسله‌های پادشاهی را جابجا و به خطا مطرح کرده است.

پیرو این اشتباه کاملاً سهوی خبرنگار، متاسفانه حملات ظالمانه و‌ غرض‌ورزانه بسیاری علیه سردار نقدی صورت گرفت که مشخصاً به دور از انصاف و بدون هیچ تحقیقی درباره صحت و سقم ماجرا بود.

خبرگزاری تسنیم بدین جهت بر خود فرض می‌داند که به دلیل این خطای سهوی از جناب سردار نقدی عذرخواهی کند.

تسنیم همواره در تلاش است نهایت دقت خود را برای پوشش صحیح و جامع اخبار به کار بگیرد و در موارد بسیار نادر اشتباهات رخ داده در طول فعالیت خبرگزاری تسنیم نیز به جبران آن همت گمارده است.

با این حال تسنیم همواره بر ضرورت رعایت اخلاق و تقوای جمعی توسط همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی نیز تاکید کرده است؛ مسئله‌ای که متاسفانه حواشی خبر سخنرانی آقای سردار نقدی نیز نشان داد که به شدت نیاز به تاکیدهای مکرر بر آن وجود دارد.

اگرچه از گروه‌های ضدانقلاب و همچنین باندهای سایبری وابسته به جریان‌ها و گروهکهای معلوم الحال انتظاری نیست، اما از جریانها و اشخاص سیاسی داخلی حداقل انتظار آن بود که پیش از حمله‌ور شدن و هجمه‌های‌ غیرمنصفانه به گوینده آن سخنان، تحقیق بیشتری صورت بدهند.

قاعدتاً خطای یک واسطه در انتقال خبر، هیچ توجیه موجهی برای بی‌اخلاقی‌های‌ دیگران ایجاد نمی‌کند. خاصه آنکه برخی از این افراد دائماً در نوشته‌ها و گفته‌های خود ضعف در سیاست داخلی و بی‌اخلاقی‌های سیاسی را تخطئه می‌کنند اما ناجوانمردانه خطای یک خبرنگار را تعمدی برای انتشار خبر نادقیق سخنرانی سردار نقدی جلوه می‌دهند».

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

  1. وقتی یک رسانه اصولگرا برای نقل خبر فرمانده سپاه قابل اعتماد نیست گناه دیگران چیست که آنها را به بی تقوایی متهم می کنید؟

  2. خب ما نفهمیدیم خبرنگار اشتباه نقل کرد درستش چی بود؟
    خبر درست رو چرا ننوشتید؟

  3. با کوچک شمردن فرهنگ وپیشینه تاریخی ملت ایران چه هدفی دنبال می‌شود تاریخ و تمدن پارس قدمتی شاید ده هزار ساله دارد همانطور که ما در مورد تمدن های قبلی اظهار نظر میکنیم آیندگان هم در مورد ما قضاوت خواهند کرد!!!؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا