«طالبان بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر داعش است»

نخست‌وزیر پاکستان طالبان را بهترین گزینه برای مقابله با داعش دانست.

به‌گزارش انصاف نیوز، عمران خان گفت: یک دولت قوی در افغانستان می‌تواند با سازمان های تروریستی مقابله کند، طالبان تنها و بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر داعش است.

به‌نوشته‌ی فارس، نخست‌وزیر پاکستان در سخنانی، طالبان را تنها و بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر داعش اعلام کرد.

وی افزود: صلح و ثبات در افغانستان برای تمام منطقه ضروری است چرا که این کشور مهم‌ترین مسیر تجاری برای همسایگان بوده و کشورهای آسیای مرکزی می توانند از طریق افغانستان به پاکستان دسترسی داشته باشند.

خان تصریح کرد: ما همسایه افغانستان هستیم و وضعیت آنجا بر ما نیز تأثیر می‌گذارد. ما از هیچ کس حمایت نکرده و تنها در مورد صلح صحبت می کنیم.

نخست وزیر پاکستان در ادامه با اشاره به اینکه مردم در افغانستان با مشکلات مختلفی روبرو هستند، افزود: خروج نیروهای آمریکایی ترس از وقوع بحران انسانی در افغانستان را افزایش داده است.

به گفته وی، دولت موقت طالبان در افغانستان تلاش می کند اوضاع را سر و سامان دهد و برای غلبه بر همه‌گیری کرونا نیز باید اقدامات موثری انجام دهد.

عمران‌خان در ادامه با تأکید بر اینکه یک دولت قوی در افغانستان می‌تواند با سازمان های تروریستی مقابله کند، طالبان را تنها و بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر داعش دانست.

وی افزود: طالبان پس از 20 سال حکومت را در دست گرفته اند. آنان تحصیل زنان را نفی نکرده اما در مورد تحقق به آن به شیوه‌های شرعی اشاره کرده اند. طالبان به وضوح اعلام کرده تحصیل، حقوق زنان و سایر مسائل را حل خواهد کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. داعش از آسمان به زمین نازل نشده که بخواهد با نیروی طالبان ازبین برود.این تفکر طالبانی بوده که داعش ودیگرگروههای تروریستی رو به وجود آورده.این دو گروه دشمن سیاسی هم هم هستند و نه دشمن عقیدتی وایدئولوژیک.کسی شیشه رو با دستمال کثیف تمیز نمیکنه.

    1. کثیف تر از تو عمران خان کثیف وجود ندارد که چطوری به قدرت رسیده ای به پنج شیر حمله هوایی کرد تا پنج شیر بدست افراد کوردل بنیادگرا بیفتد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا