مهناز افشار، بازیگر: بازی مشایی را خوردیم!

«مهناز افشار»، بازیگر سینما، که دو سال پیش با پسر یکی از مدیران رادیکال دولت احمدی نژاد ازدواج کرده است، در سالگرد انتخابات 88، می گوید که بازی مشایی را خوردیم.

به گزارش انصاف نیوز، مهناز افشار با بازنشر عکسی از خود در زمان تبلیغات انتخاباتی سال 88 در حمایت از میرحسین موسوی، نوشت: «هیچ‌وقت علیه مردمم کاری نکردم. در مورد دیدار با آقای مشایی باید بگویم به ما گفتند ایشان فرق دارد ولی بازی خوردیم».

سال 88، دیدار با مشایی

بهمن ماه سال 88، «مهناز افشار» و «مهتاب کرامتی»، دو بازیگر زن مشهور سینما با حضور در نهاد ریاست جمهوری، با اسفندیار رحیم مشایی دیدار کرده بودند. مشایی در آن زمان علاوه بر ریاست دفتر رییس جمهور، رییس نهاد ریاست جمهوری، رییس کارگروه هماهنگی مناطق آزاد در دولت، مشاور فرهنگی رییس جمهور و رییس کمیسیون فرهنگی دولت احمدی نژاد نیز بود.

سال 90: مشایی از مومن ترین افرادی است که من دیده ام

دو سال بعد، یعنی در اردیبهشت ماه سال 90، سایت مشرق نوشت:

پس از اعزام تعدادی از بازیگران سینما به حج عمره و حضور آنان در مسجد الحرام، برخی زائران با مشاهده آنان به بحث ها و گفتگوهایی درباره دیدگاه های آنان پرداختند. مهناز افشار، رز رضوی، الهام حمیدی و روناک یونسی حوالی ساعت 1 نیمه شب در مسجدالنبی با تعدادی از زائران ایرانی مواجه شدند که مورد سوال های متعددی قرار گرفتند.

یکی از حضار در این جمع به خبرنگار مشرق گفت: یکی از زائران از مهناز افشار پرسید: درست است که مشایی شما را به حج عمره فرستاده است؟

مهناز افشار پاسخ داد: نه! این سهمیه عمره دولت بوده که لطف کردند و در اختیار ما قرار دادند و ربطی به شخص آقای مشایی یا آقای احمدی نژاد ندارد.

این زائر پرسید: پس چرا تکذیب نمی کنید؟

افشار پاسخ داد: چه چیزی را باید تکذیب کنیم؟ همه دارند از سهمیه و امکانات حکومت استفاده می کنند، خب ما هم جزئی از افرادی هستیم که در حال استفاده از این امکانات هستند؛ ضمنا، اینقدر هم به آقای مشایی بدبین نباشید، ایشان یکی از مومن ترین و روشن ترین افرادی است که من تا حالا دیدم.

عکس «معلوم‌الحال»

546مهناز افشار که عروس «محمدعلی رامین» است، در واکنش به یک کامنت انتقادی به کامنت قبلی خود، با گذاشتن تصویر جلد یک مجله نوشت:

«برای این تصویر توسط آقای رامین معلوم‌الحال خطاب شدم و مجله ی رویش توقیف شد. همان فردی که من را به خاطرش محکوم می‌کنید»

اشاره ی افشار به توقیف این مجله در زمان مسوولیت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد بود؛ زمانی که هنوز عروس و پدرزن نبودند.

تهدید برخی رسانه ها به شکایت

به گزارش انصاف نیوز، خانم افشار امروز یکی از پرمشغله ترین روزهایش بود؛ روزنامه ی اعتماد با توضیحی، جوابیه ی تهدیدآمیز او را منتشر کرد:

«پيرو گزارش روز شنبه ی روزنامه ی اعتماد به نقل از پايگاه خبري جماران در صفحه ی سه با تيتر «بدهي هشت ميليارد توماني و تصاحب يك شركت دارويي توسط يك آقازاده» مهناز افشار توضيحاتي را در مورد اين پرونده به روزنامه ی اعتماد ارايه كرد كه متن اين توضيحات در راستاي وظيفه ی اطلاع‌رساني و بدون هيچ‌گونه دخل و تصرفي در ادامه مي‌آيد:

هرچقدر سكوت مي‌كنم گستاخ‌تر مي‌شوند… هزار و يك ادعا و تهمت رنگارنگ دارند اما براي قصه‌هاي‌شان يك مدرك كوچك هم ندارند. اينها حتي تصوير فرد ديگري را به جاي همسرم منتشر مي‌كنند، نام درست او را نمي‌دانند و در متن خبرهاي دروغين‌شان از نام و تصوير اشتباه استفاده مي‌كنند و مردم را گمراه مي‌كنند. بعد ادعا دارند خبرهاي‌شان موثق است. از اين خيالپردازان مي‌خواهم ظرف يك هفته اگر مدركي دارند منتشر كنند تا من نيز آگاه و همراه آنها شوم وگرنه پس از يك هفته بدون هيچ شوخي و مدارايي اين‌بار سكوت نخواهم كرد و هر خبر كذب و دروغي را تا حكم نهايي دادگاه دنبال و اعاده حيثيت خواهم كرد.

پيرو خبر منتشر شده در روزنامه اعتماد من نيز منتظر حكم دادگاه هستم تا يك‌بار براي هميشه تكليف اين اخبار مشخص شود و همچنين شكايات جديدي را عليه خيالپردازان مطرح و تا انتها آن را پيگير خواهم بود. اينجانب مهناز افشار همه را به چالش باور نكردن اخبار فاقد سند و مدرك و شنيدن صداي وجدان‌شان دعوت مي‌كنم».

گزارش اعتماد چه بود؟

روزنامه ی اعتماد روز قبل از آن در گزارشی به نقل از سایت جماران، با سه تیتر نوشت:

– يادگاري ديگر از تخلف مسوولان دولت سابق در يك شركت دارويي
– بدهي هشت ميليارد توماني و تصاحب يك شركت دارويي توسط يك آقازاده
– پرونده تخلف «ي.‌ر» در سازمان هلال‌احمر به مرحله كارشناسي رسيد

هزارتوي پرپيچ‌وخم دور زدن تحريم‌ها «منتفع» زياد داشته است. ماجراي بابك زنجاني فراموش نشده است كه يك زيرخاكي جديد از دوران تحريم بيرون مي‌آيد. اين‌بار صحبت از يك آقازاده است كه به بهانه دور زدن تحريم‌ها و ساماندهي يك شركت دارويي در كشور آلمان وارد گود شده است. «ي. ر» آقازاده ايراني داراي تابعيت آلمان كه چندي پيش هم به واسطه ازدواج پر سر و صدايش اسمش بر سر زبان‌ها افتاد حالا هم يك بدهي هشت ميليارد توماني دارد و هم يك شركت دارويي را تصاحب كرده است. پرونده فرد مذكور از يك سال پيش با شكايت سازمان بازرسي كل كشور وارد فاز جدي و حالا به كارشناس ارجاع داده شده است و به محض اظهارنظر كارشناس، تصميم نهايي از سوي بازپرس دادسراي كاركنان دولت گرفته خواهد شد. يادگاري ديگر از دولت پيشين كه آن‌گونه كه ديروز پايگاه خبري جماران عنوان كرد متهم آقازاده از زمان شكايت از كشور خارج و سپس ممنوع‌الخروج شده است. ماجرا از روزهاي اوج تحريم شروع شده است. اين‌بار تخلف نه در بانك و نه در فروش نفت كه در يكي از شركت‌هاي زيرمجموعه سازمان هلال‌احمر رخ داده است. شركت دارويي رشد كه با تخلف به وقوع پيوسته حالا از سال ٢٠١١ ديگر فعاليتي نداشته است. شركت دارويي رشد در آلمان مستقر است شركتي كه توسط سيد مسعود خاتمي، رييس وقت سازمان هلال احمر در سال ٨٩ به نام آقاي «ي. ر» منتقل شده است. پرونده تخلف اين آقازاده منتسب به مسوولان دولت قبل اين روزها در حالي جلو مي‌رود كه احتمال صدور حكم براي آن زياد دور از ذهن نيست.

شركت رشد از اعزام نماينده براي ساماندهي تا غيرفعال شدن:
ماجرا از آنجايي آغاز مي‌شود كه در سال‌هاي اوج تحريم كه مقوله واردات دارو نيز با مشكل مواجه شده بود؛ يكي از شركت‌هاي جمعيت هلال‌احمركه در آلمان در زمينه واردات دارو به ايران فعاليت مي‌كرد، شركت رشد بود كه در دولت دهم، فردي براي ساماندهي آن شركت عازم آلمان شد اما نتيجه اين ساماندهي، ظاهرا تصاحب شركت توسط وي و انتقال سهام به نام او شد. تنها شركت باسابقه سازمان هلال‌احمر كه در آلمان فعال بوده، شركت رشد است كه در سنوات اخير پس از تصاحب، غيرفعال شده و عملا براي اين سازمان كاري نكرده است. شركت رشد ارزش ميلياردي دارد و داراي سابقه فعاليت دارويي طولاني است. خبر اوليه تخلف در اين شركت را در سال ٩٤ دبيركل جمعيت هلال‌احمر داد. علي‌اصغر احمدي گفت: «مسوولان جمعيت هلال‌احمر بارها تاكيد كردند كه اقدامات كامل بايد صورت گيرد و اگر اموالي از هلال‌احمر بيرون رفته، باز پس گرفته و با فرد يا افراد خاطي برخورد شود. مسوولان كنوني هلال‌احمر طي ماه‌هاي گذشته، مدعي وجود تخلفاتي در شركت مذكور شدند و اكنون اين پرونده در مرحله بررسي قضايي است.» نكته اما اينجا بوده است كه براي بازپرداخت تعهدات به آقازاده مذكور زمان و فرصت هم داده شده بوده اما در اين مدت هيچ اقدامي صورت نگرفته بوده است. در اين مورد حسام‌الدين مدني، مديرعامل سابق سازمان تداركات پزشكي هلال احمر گفته بود كه: «ما به آقاي «ي. ر» اعلام كرديم كه بايد بدهي خود به سازمان تداركات را تسويه كند، در غير اين‌صورت از طريق مراجع قانوني عمل خواهيم كرد كه ايشان تا زماني كه بنده در اين سازمان مسووليت داشتم نسبت به تسويه‌حساب اقدام نكرد و ما نيز مداركي كه طي يك سال و نيم گذشته فراهم كرده بوديم را خردادماه در اختيار دادگاه، سازمان بازرسي، رييس جمعيت هلال احمر و همه دستگاه‌هاي نظارتي گذاشتيم.»

بدهي هشت ميليارد توماني «ي. ر» و تصاحب شركت دولتي:
در اين مورد اما سيدامير محسن‌ضيايي، رييس جمعيت هلال‌‌احمر توضيحات مفصل‌تري داده و گفته بود كه «طبق قوانين آلمان، شركت‌هاي فعال در آن كشور بايد تحت مسووليت اتباع آلماني باشند و اين شركت در زمان مسووليت آقاي خاتمي در هلال‌احمر به «ي. ر» منتقل شده است. » وي در ادامه تاكيد كرده بود: « موضوع شركت رشد داراي دو بخش است كه براي بخش اول آن اقدام قضايي صورت گرفته اما براي بخش ديگر فعلا اقدامي صورت نگرفته است چرا كه از نظر قوانين آلمان اين شركت متعلق به هلال احمر نيست بلكه به نام اين آقازاده ثبت شده است.» رييس جمعيت هلال‌ احمر در مورد علت اختلاف هلال‌احمر با «ي. ر» نيز تاكيد كرد كه در واقع جمعيت هلال احمر تعدادي تجهيزات پزشكي از يك شركت خارجي به مبلغ ٢ ميليون يورو خريداري كرده بود كه اين مبلغ را به شركت رشد داد تا به عنوان واسطه به شركت فروشنده تحويل دهد اما متاسفانه اين اتفاق رخ نداد. اين بدهي هنوز تسويه نشده و در تبادلات مالي وجود دارد و از آنجايي كه ما فعاليت‌هاي زيادي به صورت مشترك با اين شركت انجام مي‌دهيم هنوز اين شركت شكايتي از ما نكرده است اما ما بايد اين مبلغ را به آنها پرداخت كنيم.
وي همچنين تاكيد كرده بود «ما دو ميليون يورو به شركت رشد داديم تا پول تجهيزات پزشكي را پرداخت كند اما با وجود اينكه تجهيزات خريداري شده به داخل كشور آمده اما پولي به فروشنده نرسيده است، در اين زمان ما هنوز نمي‌توانيم بگوييم كه از «ي. ر» طلبكار هستيم چرا كه هنوز در دادگاه اين موضوع را اثبات نكرده‌ايم و فعلا عنوان اختلاف‌حساب به آن داده‌ايم.»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا