آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

  • خیر (78%, 109 رای)
  • بله (22%, 31 رای)

جمع آرا: 140

Loading ... Loading ...

جزییات تازه از قسمت سانسور شده «افرا»

با وجود گذشت چند روز از پایان سریال افرا که از شبکه یک سیما پخش می‌شد همچنان اظهارنظرها درباره‌ی سانسور بخش‌هایی از این سریال ادامه دارد.

به‌گزارش انصاف نیوز، مهدی سلطانی سروستانی، یکی از بازیگران این سریال همزمان با پایان «افرا» جزییاتی از قسمت سانسور شده این سریال را مطرح کرد و حالا نسرین بایایی، دیگر بازیگر این سریال نیز درباره‌ی قسمت‌های سانسورشده افرا اظهارات تازه‌ای را گفته است.

بنا بر آنچه خانم بابایی می‌گوید نه فقط یک قسمت سریال افرا بلکه قسمت‌های ۳۸، ۳۹ و ۴۰ این سریال سانسور شده است و‌ برخلاف اعلام اولیه، به دلیل تصمیم صداوسیما و «برای اینکه به شخصیت پدر ایرانی خدشه‌ای وارد نشود»، «افرا» که در چهل قسمت تولید شده بود زودتر از موعد مقرر به پایان رسید!

نسیرین بابایی به خبرنگار تسنیم گفته است: «ما فیلمنامه‌ای داشتیم که قصه‌اش معلوم بود؛ پایان منسجمی داشت و واقعاً غیرقابل پیش‌بینی بود؛ همه آن رازهایی که سیروس داشت و در طول سریال در موردش حرف زد و همه‌شان در قسمت‌های سی و هشتم، سی و نهم و چهلم رمزگشایی می‌شد. در نتیجه مخاطب آن انتظاری را که از پایان یک سریال خوب و نه سریال آبکی، داشت برآورده می‌شد. من در مصاحبه‌ای گفتم «افرا» غیرقابل پیش‌بینی تمام می‌شود درست گفته بودم و متأسفانه با سانسوری که از سوی شبکه اتفاق افتاد، مواجه شدیم. واقعاً چیزی که آقای سلطانی به آن اشاره کردند کاملاً درست بود. شبکه در واقع برای اینکه چهره سیروسِ داستان خراب نشود و خدشه‌ای به شخصیتِ پدر ایرانی وارد نشود، خواستند رازهای مربوط به شخصیت سیروس مطرح نشود. به هر حال سازمان صداوسیما هم چارچوب‌های خودش را دارد اما فکر نکنم چارچوبی شکسته شده باشد. نظر سازمان هم قابل احترام است اما این اتفاق بد برای این سریال افتاد و به این شکل به سرانجام رسید».

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

  1. افرا از معدود سریال های صدا و سیما بود که من به تماشای آن نشستم. گذشته از سانسور های غیر قابل توجیه صدا و سیما که اینبار تحت عنوان حفظ حرمت پدر ایرانی (؟!!!) انجام گرفت، نکات نو و قابل توجهی همچون حفظ محیط زیست و شرایط سخت محیط بانان در مواجهه با تخریب گران و شکار چیان بود. اما نکات غیر منسجم زیادی هم همچون نفوذ حاج محمود در خلافکاران و رباخواران بود که من در انتظار گشایش این راز و رمز و شاید تاثیر آن در ثروت و کسب کارخانه وی داشت و همچنین شاهدی که معلوم نشد که بالاخره چه شد که در کیفیت سریال تاثیرات منفی زیادی داشت. در هر صورت بازی بسیار خوب پژمان بازغی از نکات برجسته این سریال بود.

  2. آخه وقتی میخواهید سانسور کنید چرا اجازه پخش میدهید بخدا خسته شدیم از این همه سانسور بعد ایراد میگیرند چرا ماهواره میبینید وقتی زور است این است دیگر بسیار تاسف بار است

    1
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا