آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

  • خیر (78%, 109 رای)
  • بله (22%, 31 رای)

جمع آرا: 140

Loading ... Loading ...

درخواست وزیر بهداشت از مراجع تقلید برای مقابله با گروه‌های ضد واکسن

وزیر بهداشت با بیان اینکه «هم‌زمان با تسریع واکسیناسیون در کشور، گروه‌های ضدواکسن شروع به فعالیت کردند»، گفت: در دنیا اثبات شده است که واکسیناسیون، مرگ و میر مردم را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد اما برخی افراد از روی جهل یا مغرضانه، مردم را به عدم تزریق واکسن تشویق می‌کنند که نمی‌دانم حکم شرعی آن چیست. وزارت بهداشت دست کمک به سوی علما و مراجع دراز می‌کند تا مردم به واکسیناسیون تشویق شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، «بهرام عین‌اللهی» در دیدار با «آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری»، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اظهار داشت: امیدواریم با پوشش حداقل 80 تا 85 درصدی واکسیناسیون در کشور، خیلی از امور‌ بازگشایی و مراسم‌های مختلف برگزار شود البته بیماری با واکسیناسیون ریشه‌کن نمی‌شود بلکه واکسن، مقاومت بدن را افزایش می‌دهد و هدف ما هم، کاهش مرگ و میر بیماران است.

وی افزود: بیشترین مرگ و میر بیماران در پیک پنجم بیماری، مربوط به افرادی بود که واکسن تزریق نکرده بودند البته منتظر پیک ششم هستیم و نگرانی‌هایی داریم اما الآن فرصت طلایی برای واکسیناسیون است. مجاهدین واکسن و مراکز واکسیناسیون، منتظر حضور مردم برای تزریق واکسن هستند. تا دو سه ماه پیش، مردم ساعت‌ها منتظر می‌ماندند تا واکسیناسیون را انجام دهند اما در حال حاضر در کمتر از 10 دقیقه، این کار انجام می‌شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: واکسن‌های داخلی با استانداردهای بسیار بالا تولید شده است اما حجم تولید آنها فعلاً زیاد نیست. واکسن برکت با یک خط، تولیدات خوبی داشته است اما نمی‌توانیم زمان طلایی واکسیناسیون را از دست بدهیم.

‌عین‌اللهی یادآور شد: کرونا ناجوانمردانه در ایران تعداد زیادی از خانواده‌های ایرانی را عزادار کرد و تا امروز حدود 123 هزار نفر در کشور بر اثر این بیماری، جان خودشان را از دست داده‌اند در حالی که در طول 8 سال دفاع مقدس، حدود 230 هزار نفر به شهادت رسیدند. آمار فوت بیماران در کشور در مردادماه به روزانه 700 نفر رسید و این بیماری، یک فاجعه بزرگ برای کشور است.

وی تصریح کرد: برای مقابله با کرونا در دنیا به اجماع رسیده‌اند که واکسیناسیون، مهم‌ترین گام است. همان‌گونه که واکسن در کنترل بیماری‌های مختلف تأثیرگذار بوده است در کرونا نیز اثرات بسیار زیادی دارد. در دنیا از آذرماه و در ایران از دی و بهمن ماه سال گذشته واکسیناسیون علیه کرونا آغاز شد. از بهمن سال گذشته تا تیرماه حدود 5 میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده بود اما امروز به 71 میلیون دُز رسیده‌ایم.

وزیر بهداشت گفت: دولت سیزدهم اولین برنامه و هدف خود را واکسیناسیون مردم دانست و رئیس جمهور و معاون اول، شخصاً پیگیر امور بودند تا جایی که آیت‌الله رئیسی برای تسریع در تأمین واکسن، با رییس جمهور چین، مذاکره و گفتگو کرد. همچنین با لطف خدا، تلاش‌های همگانی وزرا، سفرا، بانک مرکزی و همه ارگان‌ها، تأمین واکسن به نتیجه رسید. فکر می‌کردیم باران رحمت الهی می‌بارد اما سیلی از واکسن به سوی کشور روانه شد.

‌عین‌اللهی افزود: تا کنون حدود 100 میلیون دُز واکسن کرونا وارد کشور شده است و تا 9 آذرماه به حدود 160 میلیون دُز خواهد رسید. خوشحالیم که با حمایت‌های نیروهای داوطلب، مردمی و نظامی، روند واکسیناسیون تسریع شده است و بسیاری از حسینیه‌ها و حرم‌های زیارتی مانند حرم مطهر رضوی و شاهچراغ به مراکز واکسیناسیون تبدیل شدند. سرعت واکسیناسیون ایران در دنیا اول شد و در یک هفته 8.2 میلیون دُز واکسن به اندازه کل جمعیت امارات، در ایران واکسن کرونا تزریق شد.

وزیر بهداشت تأکید کرد: هم‌زمان با تسریع واکسیناسیون در کشور، گروه‌های ضدواکسن شروع به فعالیت کردند که نمی‌دانم حکم شرعی آن چیست اما همه متخصصان، واکسیناسیون را برای سلامت مردم واجب می‌دانند.

‌عین‌اللهی یادآور شد: سال گذشته کادر درمان واکسینه شدند و امسال حتی در شدیدترین روزهای پیک، بیمار نشدند و تعداد بسیار اندکی، جان خودشان را از دست دادند. در دنیا اثبات شده است که واکسیناسیون، مرگ و میر مردم را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد اما برخی افراد از روی جهل یا مغرضانه، مردم را به عدم تزریق واکسن تشویق می‌کنند که نمی‌دانم حکم شرعی آن چیست. وزارت بهداشت دست کمک به سوی علما و مراجع دراز می‌کند تا مردم به واکسیناسیون تشویق شوند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. “…گروه‌های ضدواکسن شروع به فعالیت کردند که نمی‌دانم حکم شرعی آن چیست اما همه متخصصان، واکسیناسیون را برای سلامت مردم واجب می‌دانند….”
    نکته خوبی بود اتفاقا سوال ما هم همین است ولی به این صورت که با کدام مجوز شرعی حکم به زدن واکسن و تشویق به آن می کنند در حالی که پر از ابهام و ضد سلامتی و چالش های فراوانی که پزشکی موجود به وجود آورده مگر خود ما کم روایت داریم و نتوانسته ایم این بیماری را درمان کنیم شواهد آن فراوان است اگر شما با تیم کارشناسی به قم بیایید جواب می گیرید .
    به قم بیایید تا بهبود شدگان و معجزه روایت را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا