خرید تور تابستان

هشتاد میلیون نفر از خانواده‌ی شکور بخواهیم از آرمان بگذرند

یک وکیل فعال حقوق کیفری، با نقد نامه‌ی وکلای آرمان عبدالعالی، با اشاره به بیانیه‌ی پدر آرمان، تاکید کرد: اگر هشتگ جواب می‌دهد هشتگ ما امروز فقط خانواده‌ی بزرگ و عزیز شکور باشد ولاغیر.

نعیم رضا نظامی چهارمحالی
نعیم رضا نظامی چهارمحالی

نعیم‌رضا نظامی چهارمحالی، وکیل دادگستری، با اشاره به زمان جدید تعیین شده برای اجرای حکم قصاص آرمان عبدالعالی، به انصاف نیوز گفت: ما چهارشنبه‌ای خواهیم داشت که می‌توانیم در آن بخشش را متعالی کنیم. ما به چهارشنبه‌ زیبا فکر کنیم. ملت بزرگ ایران برای نجات این بچه تلاش کنند.

او با تاکید بر این که پیرو نامه‌ی درخواست تعدادی از وکلا سابق و فعلی آرمان، پدرش بیانیه‌ای را منتشر کرده آنرا به‌شدت اقدام خوبی دانست و به سیر طولانی پرونده از سال ۹۲ تاکنون اشاره کرد و گفت: انتشار نامه‌ی وکلای قبلی و فعلی در این فرصت فوق بحرانی وضعیت را سخت می‌کرد. خانواده‌ی محترم غزاله، روزهای به‌شدت سخت و دشواری را گذرانده‌اند. کار وکالت شرایط خاصی را دارد، تمام وکلای دادگستری تکلیف دیگری هم دارند که برقراری صلح و سازش است.

نظامی چهارمحالی با تاکید بر این که در پرونده‌های جنایی کیفیت به‌شدت متفاوت است چون ورود برای گفت‌وگو سخت است و نوع گفتمان طرفین و نحوه‌ی دفاع می‌تواند بر آلام بیافزاید، افزود: در پرونده غزاله شکور مسایلی وجود داشت که بر آلام خانواده مکررا اضافه کرده است. منتشر شدن این نامه دلنگرانی‌های ما را خیلی زیاد کرد. این بیانیه‌ی اخیر پدر آرمان می‌تواند آن فشاری که دیروز با آن نامه ایجاد شده بود را بکاهد.

دستان پرتوان خانواده‌ی شکور

او می‌گوید: ادعای دیده شدن آن دختر خانم در حالی مطرح شده که پرونده‌اش تحت عنوان قتل عمد در جریان بوده و خود محکوم و خانواده‌اش به روند رسیدگی تمکین کرده‌اند و حالا همه‌ی نگاه‌ها به سمت دستان پرتوان این خانواده است که در مسیر ایجاد عشق و زندگی ، اتفاقی زیبا خلق نمایند و بتوانند به درجات دختر متوفایشان بیافزایند.

نظامی چهارمحالی با اشاره به نگاه برخی رسانه‌های خارج کشور به این پرونده گفت: در این شرایط به این حرف‌هایی که از بیرون زده می‌شود نباید توجه کرد. همانطور که در بیانیه‌ی پدر آرمان آمده، همه‌ی مردم باید یکصدا تقاضا و دعا کنند که خانواده‌ی محترم شکور، این مادر گرام و پدر عزیز، بیایند و این کار بزرگ و شایسته را انجام بدهند.

او ادامه داد: واقعا مسئولان دستگاه قضایی تلاش کردند، بنده و تعدادی از عزیزانی که در زمینه صلح و سازش سال‌هاست کار می‌کنند از جمله خانم افسون علیمرادیان، آقایان شاهد حلاج، حامد خسروشاهی، به‌خوبی می‌دانیم که در این لحظات خیلی حساس همه باید از ساحت خانواده‌ی محترم شکور که ذی‌حق هستند و توان اجرا به آنها سپرده شده است و نگاه‌ها به دست‌های این عزیزان است، درخواست کنیم که دوباره زندگی ببخشند.

نظامی چهارمحالی با بیان اینکه رسانه‌های برون مرزی در این ماجرا در حال کوبیدن آب در هاون هستند»، گفت: ما به مراحل قضایی در مقام اخذ رضایت کاری نداریم ؛ اما در آن زمانی که امید به گرفتن نتیجه هست اینکه مجددا ادعا شود غزاله در زاهدان دیده یا فردا بگویند در کرمانشاه دیده شده است، فقط باعث می‌شود که تلاش برای رقم زدن کاری بزرگ توسط خانواده معظم شکور متاسفانه بسته شود.

او افزود: کاش وکلای محترم تنظیم کننده این نامه! این کار را لااقل چهار ماه پیش می‌کردند؛ نمی‌شود در دوشنبه‌ی هفته‌ی پیش که آرمان را برای اجرا برده بودند و بعد متوقف شد، وکلا حالا این فرض را مطرح کنند که هفته‌ی گذشته غزاله شکور در زاهدان زنده بوده و حتی لوکیشنی را مشخص کنند! یک لحظه خود را در جای آن مادر عزیز چشم به راهی بگذارند که هشت سال است چشم‌اش به در است و فضای رسانه‌ای و جوی خاص علیه این خانواده شریف ایجاد شده است.

نظامی چهارمحالی معتقد است: این نامه بنیانش واقعا ویران کننده‌ی یک چیزی است که بسیار شکننده است. و آن قلب بزرگ و مهربان پدر و مادر غزاله است . ما به این قلب نیاز داریم که بسیار شکننده و حساس است، بلوری است که به جهت آلام این هشت سال سخت و سرد فرو می ریزد. ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که کار زیبای بخشش در این شرایط مسموم آفریده شود. ما نیاز داریم به آفریده شدن و رقم خوردن یک کار فوق العاده زیبا، که به جای هشتک آرمان را اعدام نکنید باید هشتگ سازی به سمت این برود که همه در راستای حمایت و دفاع از جایگاه خانواده‌ی بزرگ شکور باشد و باید بزرگی این خانواده برای همه‌ی دنیا ثابت شود. ما می‌توانیم همه با هم این فضا را ایجاد کنیم که خانواده‌ی شریف شکور بتواند آن موقعیتی که برایش بوجود آمده و امتحان بزرگی که پیش پایش قرار گرفته با این گذشت که کار بسیار خاص و زیبایی است و در قرآن کریم و احادیث و روایات بر آن تاکید شده را امروز و در این لحظات باقیمانده از خانواده‌ی مهربان شکور تمنا کنیم.

این وکیل دادگستری که در جریان تلاش‌های صورت گرفته جهت صلح و سازش در این پرونده بوده است، می‌گوید: در دادسرای جنایی تهران سرپرست دادسرا جناب آقای دکتر شهریاری بارها و بارها برای این پرونده و امثال آن وقت گذاشته و تلاش کرده که بتواند رضایت را تحصیل کند. خدایی نکرده فردا اگر روزگار و تقدیر جور دیگری رقم خورد، تلاش‌هایی که صورت گرفته به‌خاطر جو رسانه‌ای مسموم نباید فراموش شود. برای این کیس خاص هم تلاش‌های زیادی انجام شده است. اما اگر تقدیر چیز دیگری بود نباید خسته شد؛ البته امیدواریم که خانواده شکور کاری کنند گلستان.

او افزود: آرمان‌های دیگری هم محتمل است که در آینده تکرار شود. بستر صلح و سازش باید گسترش پیدا کند. گمانه‌زنی و تیتر زرد و جوسازی‌ها در این لحظات کمک کننده نیست.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. نمیفهمم بخشش برای کی؟ کسی که تعمدا و با قصاوت دختری رو به قتل رسونده و حتی یک گور رو برای عزاداری از مادرش دریغ کرده؟؟!! چرا کسانی که بخشش میخوان خودشون رو جای اون مادر چشم براه نمیزارن؟!
  خوب از این به بعد با خیال راحت بکشن و کمپین بخشش راه بندازن!!

  46
  10
  1. جناب متعجب یادتون باشه خانواده شکور فکر میکنن آرام شدن . اگر درست فکر کنن میبینن که خودسون هم در تربیت دخترشون کوتاهی کردن .اگرنه چرا باید یه دختر ۱۷ ساله انقدر جسور باشه که سر از خونه یه پسر در بیاره؟؟؟ اگر عادل باشبم میبینیم غزاله اول از همه قربانی روشنفکر نمایی والدینش شده متاسفانه

   3
   12
 2. درست است که حکم اعدام در دنیا داره منسوخ میشه ولی تو همون آمریکا مهد آزادی جنایات فجیع مجازات اعدام دارد پسری که دختری را کشت و بخاطر مخفی کردن جنایت و فرار از حکم حاضر نیست جای استخوانهای مقتول را به مادر دختر بگوید قابل ترحم نیست .چند روز پیش هم عماد باقی برای یک متجاوز به عنف درخواست عفو داشت به کجا قرار برسیم باقی ها

  42
  5
 3. تصمیم نهایی رو خانواده محترم شکور میگیرن حالا ما هر چی بگیم فقط نظرمون رو دادیم

  11
  1
  1. بنده از اولیای دم خواهش دارم تحت تاثیر فشارها از حق خود نگذرند و با اصرار بر اجرای حکم جامعه را از شر یک موجود خطرناک رها کنند.
   من حاضر نیستم از مالیاتی که می دهم امثال این افراد تا آخر عمرشان در زندان بخورند و بخوابند.
   اعدام هم برای مجرم و خانواده او و هم برای خانواده داغدیده و هم برای جامعه بهترین تصمیم است.

   10
   2
 4. این پسر قطعا نمیخواسته قتل کند انموقع فقط 17 سال بیشتر نداشته یک لحظه عصبی میشه وباعث مرگ این دخترمیشه قصاص یک حق است ولی قطعا با اعدام ارمان به اونیکه میخوان نمیرسند.چه بسا بعد از اعدام پشیمان هم بشوندایکاش لااقل شرایط جوری رقم میخورد که نشانی از این دختر پیدا میشدانوقت شاید این خانواده بلخره انقدرکینه بدل نمیگرفتن اینکه ارمان میگوید جسد رو تو سطل زباله انداخته قابل قبول نیست چون دران صورت پیدا میشد احتمالا جسد رو مصلح کرده وتونسته تکه تکه سربه نیستش کنه این تقریبا محتمل تره چون درغیر این صورت پیدا میشد ولی اینکه الان جرأت گفتن اینکه مصلحش کردم رو نداره ومیدونه اگر بگوید قطعا راه نجات رو بسته در کل لذتی که در بخشش هست در انتقام نیست

  2
  10
 5. لذتی که بخشش هست در انتقام نیست امیدوارم خدا کمک کنه وخانواده غزاله گذشت وبزرگواری خودشوتو نشان بدهند وخون ارمان بگذرند

  6
  18
 6. چراباید کسی که در کمال وقاحت وقصی القلبی یک دختر نوجوان رو بقتل میرساند وجکر مادری رو میسوزونه چرا باید گذشت کنن

  20
  6
  1. اگر درست فکر کنین میبینین که خودشون هم در تربیت دخترشون کوتاهی کردن .اگرنه چرا باید یه دختر ۱۷ ساله انقدر جسور باشه که سر از خونه یه پسر در بیاره؟؟؟ اگر عادل باشیم میبینیم غزاله اول از همه قربانی روشنفکر نمایی والدینش شده متاسفانه

 7. علت اصلی که آرمان هرگز حاضر نشد محل جسد رو نشون بده بخاطر بلاهایی بوده که قبل و بعد از کشتن این دختر سر اون آورده.
  به احتمال زیاد کشف جسد حقایقی رو روشن میکرده که باعث انزجار عمومی علیه آرمان میشده.
  آرمان علی رغم سن کمش قاتل بسیار باهوشی بوده

  20
  3
  1. اتفاقا اصلا با هوش نبوده بسیار ساده بود درست در انفرادی بوده می تونست بگه ۱_ با هم در گیری شدیم سرش خون اومد از ترسم گذاشتمش تو چمدان و تو کوچه رهاش کردم ۲_ می تونست انکار بکنه و بگه من اصلا عزاله را ندیدم چون خانواده عزاله هم نمی دونستن که فرزنداشان کجا بوده ۳_ می تونسته به درگیری اشاره بکنه ولی می گفت بعداز درگیری عزاله به سختی از خونه شون بیرون رفته

 8. برای چی بخشش؟
  آدم کشته، باید قصاص بشه.
  اگر فرزند خودتان باشد این پویش را راه می اندازید؟

  17
  4
 9. ایشان باید قصاص شود تا امنیت به جامعه برگردد
  کسانی که کمپین بخشش راه انداخته اند ، درک درستی از دل خون مادر و پدر غزاله ندارند . تعویق اعدام مردم را به سیستم اداری و قضایی کشور بی اعتماد میکند و زن ستیزی را گسترش می‌دهد …
  خانواده غزاله تنها فرزندشون را از دست دادند ولی خانواده آرمان هنوز یک پسر دیگر دارند
  جسد یا سوخته و یا مثله شده … شرم باد به کسانی که شهادت دروغین در مورد پیدا شدن غزاله بعد از ۸ سال دادند . شما فکر کردید مردم بی هوش هستند
  این خانواده هیچ گونه تواضعی ندارند و پر از دسیسه هستند و خود را محق بخشش هم میدونند . مادر و پدر غزاله عزیز نبخشید !

  9
  1
 10. پسره با نقشه و قصد قبلی دختره رو کشونده تو خونه معلوم هم نیست چه بالایی سرش اوارده و کشتش و برای اینکه سایر جرائمش معلوم نشه جسد رو هم جوری ناپدید کردن که هیچ رد و نشونی ازش نباشه بعد هم راحت با خیال اسوده بدون هیچ پشیمونی یا عذاب وجدان نشسته درس خوانده که والدینش با استفاده از پول و وکیل و رابطه هایی که دارن ازادش کنن اون هم مطمئن بوده که هیچ وقت نگفته جسد کجاست تا باقی کارایی کرده رو نشه.

  8
  1
 11. چه ملت سرخوشی داریم ، همه شدن قاضی وکیل منتقد ، چقدر ساده قضاوت میکنیم ، خدا به هردو خانواده صبر بده

 12. وکلا باید بفهمن که به موکلشون دروغ گفتن رو برای فرار از مجازات یاد ندن.
  دادگستری سالم بر پایه قضات سالم و وکلای سالم و نظارت قوی میتونه محقق بشه.

 13. اتفاقا اصلا با هوش نبوده بسیار ساده بود درست در انفرادی بوده می تونست بگه ۱_ با هم در گیری شدیم سرش خون اومد از ترسم گذاشتمش تو چمدان و تو کوچه رهاش کردم ۲_ می تونست انکار بکنه و بگه من اصلا عزاله را ندیدم چون خانواده عزاله هم نمی دونستن که فرزنداشان کجا بوده ۳_ می تونسته به درگیری اشاره بکنه ولی می گفت بعداز درگیری عزاله به سختی از خونه شون بیرون رفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا