آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

  • خیر (78%, 109 رای)
  • بله (22%, 31 رای)

جمع آرا: 140

Loading ... Loading ...

سفر نماینده ویژه دولت در امور افغانستان به روسیه

فارس نوشت: «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان که به منظور شرکت در نشست مربوط به افغانستان به روسیه سفر کرده، در گفت‌وگویی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ثبات و امنیت منطقه و کشورهای همسایه افغانستان در گرو شرایطی است که در افغانستان می‌گذرد.

نماینده ایران تصریح کرد: اگر در افغانستان ثبات و امنیت حاکم بود قطعا ثبات و امنیت به کشورهای دیگر منتقل خواهد شد. بی ثباتی و ناامنی و گسترش تروریسم به همین صورت است.

وی خاطرنشان کرد: اجلاس مسکو با فرمت مسکو که به ابتکار دولت روسیه است در حقیقت برای کمک به مردم افغانستان برای برون رفت از این بحران جاری است.

کاظمی قمی افزود: امروز تروریسم یک حالت منطقه‌ای ندارد، بلکه توسط قدرت‌های بزرگ مثل آمریکا حمایت می‌شود و این تهدیدی برای همگان ایجاد می‌کند.

  • همگان باید به افغانستان برای برون رفت از این شرایط کمک کنند

نماینده ویژه ایران در امور افغانستان تصریح کرد: همگان باید به افغانستان برای برون رفت از این شرایط کمک کنند.

وی ادامه داد: مسئله حاکمیت افغانستان به عهده مردم افغانستان است و مردم افغانستان متولی تعیین نمایندگان خودشان هستند و ان‌شاءالله امیدوارم شرایطی در افغانستان حاکم شود که دولت مردمی براساس خواسته مردم شکل بگیرد.

گفتنی است نشست مسکو درباره اوضاع افغانستان روز چهارشنبه (۲۸ مهر ماه) در پایتخت فدراسیون روسیه برگزار شد و وزارت خارجه روسیه در پایان بیانیه‌ای را در سایت خود منتشر کرد.

البته «سید رسول موسوی» دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه در توئیتی درباره این بیانیه نوشت: سومین نشست فرمت مسکو علیرغم بحث‌های جدی و پر محتوی در مورد همکاری های منطقه ای برای برقراری صلح ، ثبات و امنیت در افغانستان بدون نتیجه که می‌بایست در بیانیه مشترک نشست منتشر می شد، پایان یافت. از نظر من ضعف مدیریت نشست و عدم تلاش برای رسیدن به اجماع دلیل عدم صدور بیانیه مشترک است.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا