خرید تور تابستان

طالبان: در حال در نظر گرفتن مکانیسم‌هایی برای آموزش بانوان هستیم

سخنگوی طالبان گفت: مدارس در حال بازگشایی هستند و در برخی مناطق از جمله مزار شریف، بلخ و قندهار مدارس باز شده‌اند. در حال در نظر گرفتن مکانیسم‌هایی برای آموزش بانوان هستیم.

به گزارش فارس، «ذبیح‌الله مجاهد» روز جمعه گفت، آمریکا باید بابت جنایات خود در افغانستان به مردم این کشور غرامت پرداخت کند.

مجاهد در مصاحبه با «سی‌جی‌تی‌اِن» در پاسخ به سوالی درباره مبارزه با گروه تروریستی داعش گفت: «فراهم کردن امنیت مردم وظیفه ما است. ان شاء الله امنیت را بیش از پیش فراهم می‌کنیم».

او در ادامه گفت: «مدارس در حال بازگشایی هستند و در برخی مناطق از جمله مزار شریف، بلخ و قندهار مدارس باز شده‌اند. در حال در نظر گرفتن مکانیسم‌هایی برای آموزش بانوان هستیم».

سخنگوی طالبان درباره حمله پهپادی آمریکا در کابل که به جان باختن شماری از شهروندان منجر شد گفت: «این اولین جنایتی نیست که آمریکایی‌ها با بی‌رحمی در افغانستان مرتکب شده‌اند. آمریکا تمام بیست سال گذشته چنین اقداماتی انجام داده است».

مجاهد افزود: «چهره واقعی آمریکا برای مردم کشور ما و جهان به نمایش درآمده است و آمریکا در هرکجا که این جنایات را انجام دهد محکوم است و باید به مردم افغانستان غرامت پرداخت کند».

او درباره سفر اخیر هیأتی از طالبان به مسکو گفت:‌ «روسیه خواستار صلح در افغانستان است. روسیه این دیدار را ترتیب داد تا تمایل طالبان برای به رسمیت شناخته شدن در جهان را نشان دهد. ما در این گفت‌وگوها شرکت کردیم تا کشورهای جهان بتوانند ما را بپذیرد و موضوعات مهم را با آن‌ها در میان بگذاریم».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا