ظریف: ایران می تواند شریک مهمی برای آلمان در منطقه باشد

محمد جواد ظریف گفت: ایران می تواند شریکی مهم در زمینه های تجاری، سیاسی و اقتصادی برای آلمان در منطقه باشد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به برلین، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان پس  از دیدار با همتای آلمانی خود در جمع خبرنگاران ایرانی و آلمانی گفت: روابط ایران و آلمان مستحکم و دیرینه است که با دشواری هایی مواجه شد و ما آن را پشت سر گذاشته ایم.

وی با اشاره به اینکه نگاه ما به آلمان نگاه خوبی از روابط دوکشور است، خاطرنشان کرد: حضور موسسات مالی آلمانی در ایران و متقابلا ایرانی ها در آلمان به نفع دو کشور و ثبات در منطقه  و جهان خواهد بود.

ظریف با بیان اینکه در حوزه های زیادی مثل صلح و امنیت منطقه، دو کشور نظرات نزدیکی دارند افزود: افراط گرایی خطری همگانی است و امروز در موج حضور پناهندگان در آلمان نتایج افراط گرایی را مشاهده می کنید.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید براینکه نیاز به همکاری جهانی برای مقابله با افراط وجود دارد اظهار کرد: ما معتقدیم برای مبارزه با تروریسم و افراط باید به راه حل های سیاسی بیاندیشم.

وی ادامه داد: راه حل نظامی تنها بخشی از این مبارزه علیه افراط شامل اقتصاد، امور اجتماعی و باز گرداندن افراد به متن جامعه و جلوگیری از دستیابی افراطیون به منابع مالی و انسانی جدید است.

ظریف گفت: ما بیش از هرچیز نیاز داریم که مشکلات منطقه را از راه سیاسی حل کنیم.

ظریف اضافه کرد: به عنوان شریک آلمان علاقه مند به همکاری با اتحادیه اروپا و کشورهای مهم آن مانند آلمان برای حل و فصل موضوع سوریه، عراق، یمن و لبنان هستیم و امیدواریم بحث های بیشتری داشته باشیم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن