پزشکیان: اصلاح طلبی یعنی ارتقای کیفیت و کارآیی

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: بنا به فرموده امام علی(ع) اگر انسانی دو روزش همانند هم باشد او ضرر کرده است، بنابراین همه ما باید به تغییر مثبت و سازنده بیاندیشیم و از ایستایی و رکود پرهیز داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، مسعود پزشکیان شامگاه چهارشنبه در همایش اصلاح طلبان و حامیان دولت تدبیر و امید که به مناسبت 24 خرداد، به میزبانی شورای اصلاح طلبان بابل برگزار شده بیان کرد: به هیچ عنوان نباید انتظار داشته باشیم که خارج از جامعه، شخص یا گروهی بتوانند وضعیت مان را بهبود ببخشند بلکه خودمان با توجه به داشته های خود باید در مسیر درست و با صداقت گام برداریم و وضعیت را بهبود ببخشیم.

وی اظهارداشت: در جامعه ما اگر کسی سخن راست می گوید نباید در مقابلش ایستاد و حرف درست در اقتصاد، سیاست و فرهنگ قابل پذیرش است.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ کس قادر به ایستادن در مقابل اراده ملت و جامعه نیست و اگر با علم و ایمان حرکت کنیم به طور قطع پیروز خواهیم شد.

به گفته پزشکیان اصلاح طلبی یعنی ارتقاء کیفیت و کارآیی و اگر معنای اصلاح طلبی را این اصل بدانیم، هیچ کس نمی تواند به آن اعتراض کند.

وی در این همایش که استاندار مازندران، فرماندار بابل و جمع زیادی از مردم و مسئولان حضور داشتند اظهار کرد: دغدغه هایی که رهبر معظم انقلاب مطرح می کنند مگر با تغییر تحقق نمی یابد و اگر همان کار سابق را ادامه دهیم و بگوئیم تغییرایجاد می شود این موضوع یک دیوانگی است.

وی اظهارداشت: اگر یک جامعه تقوا و ایمان را اصل بداند و در مسیر درستی حرکت کند، آن جامعه نجات می یابد و در جایی که خودمان قرار داریم باید با تقوی و ایمان خود را اصلاح کنیم.

سخنرانی در نور

همچنین به گزارش ایسنا از منطقه مازندران، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم پاسداشت 24 خرداد در شهرستان نور نیز با اشاره به تاثیر رهبری در پیشبرد و موفقیت برجام، گفت: اگر رهبری نبودند در مجلس گذشته ظریف را وطن فروش اعلام می‌کردند.

مسعود پزشکیان تصریح کرد: سیاست علم است و نباید هر فردی که در این زمینه  اطلاعاتی ندارد به اظهار نظر بپردازد.

وی با بیان اینکه در گذشته زمینه ایجاد خسارت‌های فراوانی در کشور فراهم شده است، خاطرنشان کرد: در گذشته به دلیل آنکه بر کشور تحریم اعمال می‌کردند اجناس را ارزان می‌فروختیم و 10 تا 15 درصد گران می‌خریدیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران به دلیل تحریم در بازار دنیا نفوذی نداشت، خاطرنشان کرد: دولت زمانی کشور را در اختیار گرفت که هواپیماها و کشتی‌ها را متوقف کردند و تمام دنیا علیه جمهوری اسلامی ایران موضع می‌گرفتند به طوری که هر قطعنامه‌ای علیه ایران در سازمان ملل با 99 درصد آرای موافق تصویب می‌شد.

پزشکیان با بیان اینکه دولت روحانی وحدت جهانی علیه ایران را به هم ریخت، گفت: امروز در دنیا آمریکا تنها مانده است و حتی در کشور خود نیز طرفدارانش را از دست داد.

وی با اشاره به تاثیر رهبری در پیشبرد و موفقیت برجام، اظهار کرد: اگر رهبری نبودند در مجلس گذشته ظریف را وطن فروش اعلام می‌کردند.

پزشکیان بیان کرد: در مجلس گذشته آنهایی که نمی‌توانستند متن انگلیسی را بخوانند از برجام اشکال می‌گرفتند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا هیچ وقت نمی‌خواهد در این کشور مستقل بمانیم، افزود: اگر کاری بکنیم که آمریکا و تمام دنیا علیه ایران موضع بگیرند و متحد شوند دیوانگی است.

وی بیان اینکه با 100 میلیارد دلار بیش از 30 کیلومتر راه آهن ساخته می‌شود، افزود: آنهایی که در گذشته رکورد و تورم را به وجود آوردند مانع رونق اقتصادی می‌شوند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعضی‌ها می‌گویند تورم وجود دارد و بیکاری برطرف نمی‌شود، خاطرنشان کرد: آن موقعی که این مشکلات به وجود آمد چرا سکوت کردید، چرا آن وقت فردی نمی‌گفت مردم بیکار هستند.

پزشکیان با بیان اینکه امروز همه باید پایبند به قانون باشند تا مملکت نجات پیدا کند، اظهار کرد: قانون باید با عدالت همراه باشد و باید با تدبیر و امید در مجلس، قانونی را نوشت تا مشکل مردم برطرف شود.

وی با بیان اینکه کمک گرفتن از کارشناسان برای نوشتن قانونی درست بسیار مهم و ضروری است، گفت: با حرف و شعار زندگی مردم درست نمی شود. اگر به همدیگر کمک کنیم می‌توانیم این کشور را نجات دهیم و امید را در دل مردم زنده نگه داریم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا