پاسخ سخنگوی نیروهای مسلح عراق به ابهامات ترور مصطفی الکاظمی

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که منطقه پرتاب پهپاد مسلح به سمت اقامتگاه نخست وزیر این کشور شناسایی شده و این پهپادها به دلیل پرواز در ارتفاع پایین توسط رادارها رهگیری نشدند.

به گزارش فارس، سرلشکر «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق شامگاه یکشنبه از شناسایی منطقه پرتاب پهپادها به سمت منزل نخست وزیر عراق خبر داد.

سرلشکر رسول گفت: دو پهپادی که به منزل مصطفی الکاظمی، فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست‌وزیر حمله کردند، از منطقه‌ای در ۱۲ کیلومتری شمال شرق بغداد به پرواز درآمدند.

وی با بیان اینکه سیستم سی‌-رام برای دفاع از سفارت آمریکا طراحی شده است، گفت: این دو پهپاد در نزدیک سفارت آمریکا به پرواز درنیامده بودند که تا سامانه سی‌-رام بتواند با آنها مقابله کند؛ علاوه بر اینکه، این دو پهپاد خیلی پایین پرواز کردند که توسط رادارها شناسایی نشدند.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد: نیروهای امنیتی در همه جا و در اوج آمادگی هستند. استقرار نیروهای امنیتی برای اطمینان بخشی به شهروندان امری عادی است. ما در برابر هرگونه هدف قرار دادن نهادهای دولتی سکوت نخواهیم کرد.

الکاظمی هم شامگاه یکشنبه گفت: کسانی را که جنایت دیروز (حمله پهپادی به اقامتگاه او) را مرتکب شدند به خوبی می‌شناسیم و آنها را تعقیب و رسوا خواهیم کرد.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا