خرید تور تابستان

«پرداخت به موقع حقوق کارکنان، امداد الهی است»

خطیب نماز جمعه تهران گفت: آیت‌الله رئیسی در این شرایط به موقع حقوق کارکنان را بدون استقراض از بانکها پرداخت می‌کند که نتیجه خودباوری، توکل و امداد الهی است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های امروز نماز اظهار داشت: صدمین روز دولت سیزدهم سپری شد و اولین امتیاز دولت سیزدهم و رئیس جمهور متدین و مومن بودن است و تلاش کردند در این مدت در جهت منویات و رضایت مقام معظم رهبری و مردم گام بردارند.

وی افزود: مبارزه با فساد و عدالت خواهی از شعارهای دولت سیزدهم بوده است و به همین منظور آقای رئیسی برخی از نیروهای خود را از قوه قضاییه به قوه مجریه منتقل کردند که نظارت ها دقیق و مبارزه با فساد عملی شود.

صدیقی خاطرنشان کرد: روسای قوای مجریه و قضاییه در زمانی که در قوه قضاییه مسئولیت داشتند امتحان خود را از نظر مردم پس دادند و امروز نیر با هم هماهنگ هستند و امیدواریم که با اقدامات خود سبب افزایش امید مردم شوند.

خطیب نماز جمعه تهران در مورد جوان‌گرایی در دولت سیزدهم به طور ویژه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: امروز در وزارتخانه‌های مختلف نیروهای جوان، کارآزموده و پرحرارت وارد میدان کار و عمل شدند و البته جوانگرایی از امتیاز خوب دولت آقای رئیسی است.

خطیب نماز جمعه تهران، تلاش و کار متراکم و خستگی ناپذیر را چهارمین امتیاز رئیسی دانست و گفت: و اگر امداد خدا نباشد، کسی نمی‌تواند تا این حد شبانه روز بدود.

وی افزود: یکی از نزدیکان رئیس جمهور می‌گفت که روزها پیش آمده خانواده، او را ندیده باشند چون روزهای پنجشنبه و جمعه‌ها را مرتب در سفرها هستند و با این همه مجاهدت و حرکت عاشقانه، عشق به خدا و عشق به مردم است که نمی‌گذارد خسته شود. اگر عشق نباشد بی‌خوابی آدم را از پا می‌اندازد. کار زیاد در سنین چهل سال به بالا سخت است اما رییس جمهوری و کابینه شب و روز ندارند.

صدیقی تعامل با نخبگان را از دیگر امتیازات رییس دولت سیزدهم برشمرد و گفت: یکی از برنامه‌های استانی رییس‌جمهوری در همه سفرهایشان دیدار با نخبگان و گرفتن نظریات آنان و مشورت کارساز نخبگان است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به انسجام بین سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه گفت: این انسجامی که بین قوای سه گانه وجود دارد، از اول انقلاب تا امروز بی سابقه بوده و این همدلی، هم افزایی و جلسات متمرکز هفتگی سران سه قوه را تاکنون شاهد نبودیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه ید واحده هستند و اختلاف در مسیر و هدف ندارند و مشکلات را با یکدیگر در ابعاد مختلف بررسی می‌کنند و هر سه قوه برای حل مشکلات به میدان آمده‌اند.

صدیقی با بیان اینکه هفتمین ویژگی دولت سیزدهم تأمین به موقع حقوق کارکنان دولت است، گفت: با وضعیتی که از پیش، رخ داده، پر کردن گودال‌ها کار ساده‌ای نیست و آیت‌الله رئیسی در این شرایط به موقع حقوق کارکنان را بدون استقراض از بانکها پرداخت می‌کند که نتیجه خودباوری، توکل و امداد الهی است.

وی افزود: در ارتباط با دیپلماسی بین‌المللی و تقویت ظرفیت داخلی با ارتباط خارجی نیز دیدید که قبل از ایشان گفتند واکسن را به ما نمی‌دهند، ولی چه شد که تا ایشان آمدند سیل واکسن به ایران آمد؟ علتش این بود که به ظرفیت داخلی تکیه شد و چون تولید واکسن داخلی را جدی گرفتند کاهش مرگ و میر کرونا را نیز دیدیم.

خطیب جمعه تهران تصریح کرد: در این صد روز دولت سیزدهم تازه نفس با حضور به موقع در بحران بنزین، اعتماد عمومی را بالا برد و مردم وقتی می‌بینند رئیس جمهور آرام و قرار ندارد، آرامش پیدا می‌کنند و اکنون نیز در حل مشکل تأمین واکسن هیچ مشکلی نداریم.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه درد مردم را احساس می‌کند، گفت:‌ در موضوع عدم ثبات قیمت‌ها اگر دست‌هایی در کار است که مشکل گرانی حل نشود که قطعا در کار است، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و مردم ببینند منشأ کار کجاست و به هر قیمتی شده مسئله را حل کنند.

وی افزود: امروز، پول ملی ما ارزش‌اش را از دست داده است. شما هر چقدر هم که یارانه را بالا ببرید با افزایش قیمتی که اتفاق می‌افتد مشکل مردم حل نمی‌شود، بلکه آنچه مهم است این است که پول ملی باید ارزشمند شود. مردم نیاز دارند که مشکلات برایشان تبیین شود و به آن‌ها بگوییم در کجای حل مشکل هستیم.

صدیقی با بیان اینکه سومین مسئله عدالت‌ورزی و مهار فاصله طبقاتی است، گفت: فقر دردی است که باید آن را درمان کرد و اگر فقر وجود داشته باشد دین و ایمان از بین می‌رود. در این جهت هم امیدواریم تدبیرها به سامان برسد. مسئله دیگر نیز رفع تحریم است، اما مهمتر از رفع تحریم خنثی کردن اثر تحریم است که با تکیه به ظرفیت‌های داخلی حاصل می‌شود. این‌ها مختصر نکاتی بود که درباره صد روز اول این دولت به نظرم رسید.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه‌های نماز با اشاره به مسئله افغانستان گفت: در افغانستان، آمریکا فرار کرد، اما توطئه‌اش فرار نکرده و اختلاف‌افکنی را در رأس برنامه خود قرار داده است. آرزوی ما اولا یک افغانستان مستقل و مستحکم است، ثانیا می‌خواهیم امنیت مرزی ما مخدوش نشود، همچنین حقوق شیعیان افغانستان محفوظ باشد و در این کشور یک دولت فراگیر با شرکت همه گروه‌ها تشکیل شود.

وی با اشاره به مسئله عراق گفت:‌ مسئله عراق جزو مسائلی است که برای جهان اسلام و شیعیان بسیار مهم است. دنیا برای بهم ریختن جهان اسلام و به خصوص شیعه کمر بسته است، لذا ما با گلوله جواب دادن تظاهرات مسالمت‌آمیز را محکوم می‌کنیم و از دولت و قوه قضاییه عراق می‌خواهیم این مسئله را پیگیری کند.

خطیب جمعه این هفته تهران ادامه داد:‌ بمب انداختن و حمله پهپادی به خانه نخست وزیر عراق نیز امر مشکوکی است و ما پیگیری این مسئله را توقع داریم. همچنین مسئله انتخابات عراق نیز باید حل شود و آن را در پناه قانون مشکل‌گشایی کنند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا