نامه‌ی سعید زیباکلام به رئیس قوه قضاییه

سعید زیباکلام، استاد دانشگاه و از فعالان عدالتخواه جریان اصولگرا، در یادداشتی در کانال تلگرامی خود با عنوان «سرگشاده به ریاست قوه عادله» نوشت:

یا اسرع‌الحاسبین

جناب آقای محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه.
با سلام و آرزوی خدمت و عاقبت بخیری.

امروز سه‌شنبه ۱۴۰۰/٨/٢٩، مبارزِ مجاهدِ صبورِ نستوه مهندس کیوان صمیمی از زندان اوین با من تماس تلفنی گرفت. از اینکه صدای او را از زندان اوین گرم و پرانرژی و حتی بانشاط دریافتم بسیار خشنود شدم. با این وصف، دوبار و با فاصله در مکالمه‌مون از ایشان پرسیدم اوضاع و شرایط‌تون در زندان چطوره؟ و هر دوبار وی بدون هیچ درنگی گفتند: الحمدلله خوبه. پرسیدم برای دوا و درمان با مشکلی مواجه نیستید؟ بلادرنگ گفت: الحمدلله امکانات خوبی فراهم است و من هیچ مشکلی ندارم. سوالات دیگری هم کردم از جمله درباره امکان تماس تلفنی. در این مورد هم توضیحات خشنودکننده‌ای داد. در ضمن مکالمه متوجه شدم گرچه از ماموران امنیتی ـــ که آنها را ماموران اسلام‌کش می‌نامید ـــ بسیار دلخور و شاکی بود اما در مجموع از رفتار زندانبانان آنقدر راضی و در آرامش بود که ظاهرا گهگاه با آنها گپ و گفتی هم می‌کند.

از مهندس صمیمی پرسیدم بخاطر نمی‌آورم به چه اتهامی محکوم به دو سال حبس شده‌اید. گفت: روز جهانی کارگر در سال ۱۳۹۸، به حسب وظیفه روزنامه‌نگاری از طرف مجله ایران فردا که آنموقع سردبیر آن بودم، برای تهیه گزارش از تجمع مقابل مجلس شورا به آنجا رفتم که برادران امنیتی بازداشتم کردند و سال ۹۹ هم به اتهام تبانی علیه امنیت ملی به دو سال حبس محکوم شدم. پرسیدم حقیقتا به این اتهام؟ که با تاکید تمام تایید کرد.

جناب آقای محسنی اژه‌ای! من هنوز مبهوتم که آیا واقعا قوه عدلیه نظام جمهوری اسلامی روزنامه‌نگاری که نه حتی به قصد شرکت در تجمع روز جهانی کارگر بلکه صرفا برای تهیه گزارش در تجمع حضور یافته به جرم تبانی علیه امنیت ملی بازداشت و محاکمه و محکوم می‌کند؟ آقای اژه‌ای! سر تا پای این ماجرا شرم‌آور و ننگین است! براستی امنیت ملی نظام این قدر پوشالی و پفکی شده که تهیه گزارش روزنامه‌نگاری هفتاد ساله از تجمع روز کارگر آن امنیت را به خطر می‌اندازد و باید او را به اتهام مسخره تبانی علیه امنیت ملی به زندان افکند؟

آقای محسنی اژه‌ای! گرچه بسیار دیرهنگام است اما به شما توصیه اکید می‌کنم حق اجتماعی و سیاسی ملت ایران برای هرگونه تجمعات کاملا مدنیِ غیرخشونت‌آمیز را هر چه سریع‌تر به رسمیت بشناسید که تداوم این رویه هنگامه انفجار را فقط تسریع و بی‌حساب‌تر خواهد کرد.

والسلام علی من اتبع الهدی
۲۹ آبان ۱۴۰۰، مشهدالرضا
زیباکلام

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا