وزیر کشور: ملت کرد همواره با هم متحد هستند

سردار وحیدی، وزیر کشور دولت سیزدهم گفت: ملت کُرد همواره با هم متحد هستند و تمدن، فرهنگ و رشادت‌های آنان در دفاع از نظام در طول تاریخ می‌تواند درس‌های خوبی برای دیگران باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ‌وحیدی پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه استاندار کردستان که در سالن سینما بهمن سنندج برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: کردستان و مردم آن نمونه‌ای از شرافت، ایستادگی، مقاومت و بصیرت هستند که برای تصدیق آن باید نگاهی کوتاه به تاریخ پرافتخار استان در دوران انقلاب بیندازیم تا بدانیم بودند کسانی که در مقابل دشمنان سینه سپر کرده و با اقتدار از کشور دفاع و در دو جبهه مبارزه با ضدانقلاب و صدام پلید جنگیدند.

وی با بیان اینکه گروهک‌های ضدانقلاب مزدور و دشمن نظام هستند، افزود: نقش مردم کردستان در جنگ نرم به‌رغم همه توطئه‌های وسوسه‌برانگیز دشمن نشان دادند که مردمی سخت، فرهنگی، عمیق و بصیر و متوجه به همه ابعاد توطئه‌ها نسبت به کشورشان بودند و در تمام این جبهه‌ها در برابر دشمنان ایستادگی کرده و بیش از 5400شهید تقدیم انقلاب کردند.

وزیر کشور با یادآوری اینکه دشمنان همواره با انواع فشار و تهدیدها دنبال ایجاد ناامنی و جلوگیری از توسعه کشور بوده و هستند، تصریح کرد: هرکجا که نا امنی باشد توسعه عقب می‌افتد لذا دشمنان همیشه در صدد ایجاد نا امنی در استان بودند و قبلا تحت حمایت صدام بودند و امروز تحت حمایت رژیم صهیونیستی و رژیم خبیث آمریکا هستند.

وی گفت: چرا ‌رژیم صهیونیستی و غربی‌ها از گروهک‌های ضد انقلاب به ظاهر طرفدار خلق کُرد دفاع می‌کنند؛ رژیم‌هایی که تمام مشکلات کشور را رقم زده و انواع فتنه و تحریم‌ها را به راه انداخته‌اند.

وحیدی ادامه داد: کسانی امروز خودشان را طرفدار مردم کُرد معرفی می‌کنند که بیشترین و بزرگ‌ترین ضربه را به کردستان زده‌اند، در حالی‌که هیچ حرفی برای ملت نداشته و نمی‌خواهند مردم کشور در رفاه و امنیت باشند.

وی با بیان اینکه کُردها همگام با مردم سراسر کشور با مقابله با توطئه‌ها و زیاده‌خواهی‌های دشمنان، مشت محکمی بر دهان ضدانقلاب زده است، اظهار کرد: البته آغوش مردم همیشه برای آنهایی که از ملت فاصله گرفته‌اند، باز است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ملت کردستان پرافتخار و مقاوم بوده و حق است که الگو باشد و درس‌های زیادی از شرافت، عزت، مقاومت و پایداری آنها آموخته شود.

وی بیان کرد: بی‌تردید کردستان و دانشگاه‌های این استان می‌تواند مرکزی مهم برای کل منطقه و پرورش کُردها و ملت‌های کُرد در خارج از کشور باشد کمااینکه دربِ دانشگاه‌هایمان به روی آنها باز است چراکه ما با ملت‌های کُرد منطقه و اقلیم کردستان عراق رابطه بسیار خوبی داریم.

وزیر کشور با اذعان به اینکه کُردهای اقلیم کردستان عراق نیز از صدام و اشغالگران زجر زیادی دیده‌اند، اظهار داشت: دشمنان تلاش‌های زیادی برای تفرقه‌افکندن بین ما و کُردهای عراق و ایران انجام داده که خوشبختانه با درایت مردم کُرد محقق نشد و هیچ‌گاه نخواهند توانست.

وی افزود: ملت کُرد همواره با هم متحد هستند و تمدن، فرهنگ و رشادت‌های آنان در دفاع از نظام در طول تاریخ می‌تواند درس‌های خوبی برای دیگران باشد.

وحیدی در بخشی دیگر از سخنان خود به برنامه‌های دولت برای توسعه کشور پرداخت و بیان داشت: همت دولت جدید این است که بیش از پیش به استان‌های مرزنشین از جمله کردستان توجه و مسائل، مشکلات و کمبودهای کنونی را برطرف کرد.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های استاندار سابق که در طول دوران مسئولیتش در راستای توسعه استان تلاش کردند، گفت: امروز نیز استاندار جدید و جوان با تمام توان در خدمت مردم کردستان است تا مجدانه در راه شناسایی و رفع نیازهای آنها گام بردارند.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه استاندار جدید با تمام توان در راستای حل مشکلات مردم تلاش کند، افزود: باید ضمن شناسایی مشکلات، اولویت‌بندی‌ها مشخص و در این مسیر گام برداشت کما اینکه ما نیز حمایت خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: مهمترین ظرفیت کردستان سرمایه انسانی و فرهنگ است که دو رکن ارزشمند قدرت هر منطقه‌ای است.

وزیر کشور اضافه کرد: سرمایه‌های خدادادی، ظرفیت‌های طبیعی و جغرافیایی، کوه‌های سربه فلک کشیده در کنار ظرفیت‌های کشاورزی، دامپروری، صنعتی، معدنی و گردشگری باید بیش از پیش فعال و محرومیت به طور کلی زدوده شود.

وی اتمام پروژه‌های عمرانی، کریدور بزرگراهی غرب کشور را ضروری دانست و افزود: مسئله آب شرب سنندج بسیار مهم است که باید هرچه سریع‌تر مرتفع شود.

وحیدی تصریح کرد: مرز رسمی باشماق مریوان و منطقه آزاد در کنار منطقه ویژه اقتصادی ظرفیت بسیار خوبی بوده که در راه توسعه استان نقش بسیار مهمی دارد.

وی با اشاره به اینکه تبادلات مرزی 5 میلیارد دلاری در کردستان قابل رشد و باید ارتقا یابد، خاطرنشان کرد: تبادلات مرزی و تعاملات اقتصادی بین عراق و ایران باید تقویت شود.

وزیر کشور یادآور شد: توسعه و پیشرفت در استان باید همه جانبه و در همه زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، عمرانی و … باشد.

وی تأکید کرد: باید برنامه‌های مدون با برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی برای توسعه استان وجود داشته باشد و محور حرکت استراتژیک در قالب برنامه‌های استانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت قرار گیرد.

وزیر کشور گفت: دولت رئیسی برای استان‌های مرزی و کمتر توسعه یافته از جمله استان کردستان برنامه خاصی دارد و در راه حل این مشکلات با تدبیر، برنامه‌ریزی و توکل به توان مردم و ظرفیت‌های آن استان آن را دنبال خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم با تمام توان کار خود را آغاز کرده است، افزود: برنامه‌های خاصی برای به میدان آوردن ظرفیت‌های مردمی، سرمایه‌های ملی، مردمی و خارجی تدوین شده و با گام‌های استوار و برنامه‌ریزی در راستای حل مشکلات مردک گام خواهیم برداشت.

وحیدی با یادآوری اینکه به میدان آوردن مردم به صحنه تحقق دولت مردمی است، گفت: کردستان و ایران قوی زمانی تحقق می‌یابد که همه مردم به میدان بیایند.

وزیر کشور یادآور شد: استاندار جدید به عنوان محور و میان‌دار کار در استان در راه توسعه استان نقش مهمی داشته و امیدواریم با همراهی همه مدیران، صاحب‌نظران و دلسوزان توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر را در استان شاهد باشیم.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا