«شریعتی» اصلاح طلب، استاندار خوزستان شد

دکتر غلامرضا شریعتی به عنوان استاندار خوزستان به هیات دولت منصوب شد.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از سایت محلی آراس، بخشی از سوابق مدیریتی آقای شریعتی در پی می آید:

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان شادگان،مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر،قائم مقام و معاونت پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور ،عضو هیات تخلفات اداری دانشگاه ،مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری خوزستان،سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خوزستان،رییس ستاد انتخابات دوره هفتم مجلس شورای اسلامی،رییس ستاد انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری،سرپرست استانداری خوزستان در مقاطع مختلف در غیاب استاندار و عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز.

بخشی از دفاعیات دکتر غلامرضا شریعتی در هیات دولت: براي من استانداري في نفسه مهم نيست مهم اينست كه همه به خوزستان نگاه ملي داشته باشند. مشكلات خوزستان را فقط مشكلات خوزستان نبينند. دولت به خوزستان ماند قلب خودش نگاه كند. مهم اجراي برنامه هاي دولت است.

دكتر غلامرضا شريعتي بهبود شرايط اجتماعي و سياسي، نگاه فرصت محور (و نه امنيتي) در موضوع اقوام و تاكيد بر بخش خدمات و رونق گردشگري و افزايش كيفيت زندگي شهروندان با كاهش آلودگي هوا و همچنين تقويت تعامل نخبگان سياسي و اجتماعي از جمله برنامه هاي خود اعلام کرد.

این سایت محلی در یادداشتی در این باره نوشت:

تصمیم امروز هیئت دولت از آن جهت حائز اهمیت است که پس از حدود یک ماه و نیم تاخیر در انتصاب استاندار، بالاخره دولت تصمیم گرفت به بلاتکلیفی موجود پایان بدهد و استاندار جدید را منصوب کند. به گزارش تابناک خوزستان، تردیدی نیست که انتصاب مدیریت عالی جدید استان، فصل تازه ای از فعالیت خوزستان در مسیر توسعه خواهد بود و با انتصاب استاندار جدید، اینک این وظیفه همه نخبگان فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است که دست در دست هم برای توسعه خوزستان تلاش کنند.

تصمیم دولت به انتصاب استاندار بومی فصل تازه ای از حضور نخبگان استان در عرصه مدیریت عالی را رقم خواهد زد و به نظر می رسد همه طیفه ها و گروهها صرف نظر از اینکه استاندار جدید چه کسی است می بایست اختلاف نظرهای گذشته را کنار گذشته و تیم جدید مدیریت استان را یاری کنند.

خوزستان امروز دردهای بیشماری دارد و لازم است تا حاشیه سازی ها به پایان برسد و همه دست استاندار جدید را بگیرند و به او کمک کنند و البته استاندار جدید خوزستان نیز دست یاری و مشارکت را به سوی همه گروهها و نخبگان اجتماعی وسیاسی و اقتصادی دراز کند بویژه آنکه رفع مشکلات خوزستان در گرو ایجاد فضای امن و آرامش سیاسی و اجتماعی برای جذب سرمایه گذاران و بهره مندی از شرایط مناسب پس از اجرایی شدن برجام است.

امیدواریم با انتصاب دکتر شریعتی ؛ خوزستان در سال چهارم دولت تدبیر و امید شاهد آغاز دوره ای جدید از اجماعی و همگرایی و هم افزایی همه نخبگان و طیفه ها و گروهها و جریانات باشد. تصمیم دولت تدبیر و امید به انتصاب استاندار بومی بی تردید امیدواری و نشاط سیاسی در خوزستان را نیز افزایش می دهد و همه خوزستانی ها باور خواهند کرد که نیروهای نخبه و ارزنده این استان در صورت وجود فضای همگرایی و همدلی، می توانند اداره این استان مهم و استراتژیک را با دلسوزی تمام بعهده بگیرند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا