ناگفته‌های سوسن پرور از «بزنگاه» و سانسورهای آن: به عطاران حق می‌دهم

سوسن پرور، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با حضور در برنامه‌ی اینترنتی «کافه آپارات» در گفت‌وگو با فریدون جیرانی، کارگردان سینمای ایران به بیان ناگفته‌هایی از سریال «بزنگاه» پرداخت.

به‌گزارش انصاف نیوز، خانم پرور با بیان اینکه ممیزی‌های اعمال‌شده بر این سریال باعث شده بود که بسیاری از سکانس‌های آن دوباره تصویربرداری شود گفت: به رضا عطاران حق می‌دهم که به‌خاطر این اتفاقات اذیت شده باشد.

گفتنی‌ست سریال بزنگاه آخرین همکاری رضا عطاران با صداوسیما بود و او پس از این سریال که در ماه رمضان سال ۱۳۸۷ پخش شده بود و با فشار مدیران صداوسیما به عوامل ساخت این سریال و ممیزی‌های گسترده همراه شد تا امروز با تلویزیون همکاری دیگری نداشته است.

ناگفته‌های سوسن پرور از «بزنگاه» را در ادامه می‌خوانید:

*برخی اسامی در تیتراژ وجود دارد که در هنگام پخش سریال اثری از آنها نبود، مثلا «حاج آقا مرتضایی» خواهری داشت که حذف شد و در سریال نمی‌بینیم.

*تا جایی که یادم می‌آید، من ماهی هفتصد هزار تومان برای بازی در نقش «فریده» می‌گرفتم.

*رضا عطاران به من می‌گفت برای بازی در این نقش خودت باش و اصلا بازیگری نکن.

*گریم بی نظیری داشتم که خیلی به من کمک می‌کرد، یادم هست که مهری شیرازی، گریمور سریال هنگام کار به من می‌گفت ببخشید و معذرت می‌خواست اما می‌گفتم که چرا معذرت‌خواهی می‌کند و اتفاقا این گریم خیلی به من کمک کرده و گریمور دارد به من لطف می‌کند.

*اولین سکانسی که در بزنگاه بازی کردم را ۲۵ برداشت گرفتند تا پذیرفته شد؛ دلیلش هم این بود که من به یکباره با کسانی همبازی شده بودم که برایم بسیار بزرگ بودند. اما بعد از یک هفته به‌خاطر اینکه همه در پشت صحنه مانند یک خانواده بودیم عدم اعتماد به نفس من هم برطرف شد.

*از جزییات حذف سکانس‌های بزنگاه صحبت نمی‌کنم، چون کار من نیست اما خیلی قسمت‌ها را مجبور شدیم دوباره بگیریم. به عطاران حق می‌دهم که از این اتفاق اذیت شده باشد. سریال بزنگاه سریال بسیار خوبی شد اما اگر ممیزی‌ها نبود می‌توانست بسیار بهتر از این باشد.

*به نظرم اگر عطاران درباره‌ی طبقه‌ی دیگری به جز طبقه‌ی پایین جامعه هم فیلم یا سریال بسازد باز هم خوب خواهد ساخت چون او به آدم‌های جامعه خوب نگاه می‌کند. رضا عطاران شرایط زندگی لاکچری را دارد اما این کار را نمی‌کند چون نمی‌خواهد «موقعیت دیدن» را از دست بدهد.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا