«دشمن، مزدورانش را با کوکتل‌مولوتوف به میان معترضان اصفهان فرستاد»

امام جمعه مشهد با اشاره به اعتراضات اخیر در اصفهان گفت: دشمن، مزدوران خودش را با کوکتل مولوتوف به میان جمعیت فرستاد، چادرهای مردم را آتش زدند و شعارهای ساختارشکنانه دادند. این شعارها توهین به نظام نبود، توهین به مردم اصفهان بود که نشان دهد برای شکم و نان و آبشان مقابل دین می‌ایستند.

به گزارش فارس، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نمازجمعه مشهد خاطرنشان کرد: دو چیز حق مسلم مردم هست: نخست مطالبه از جریان‌های حکومتی اعم از دولت، مجلس و قوه قضاییه و دوم، نقد جریان‌های حکومتی.

وی افزود: مردم در مجلس نماینده تعیین کردند، با تشخیص خودشان رئیس جمهور انتخاب کردند، تشکیل دولت داد و همان نماینده‌ها وزرا را تعیین کردند پس حق مردم است که مطالبه کنند. اگر کمبود و کوتاهی، عدم تدبیر و مدیریتی در نظام زندگی اجتماعی خودشان احساس کردند، حق دارند نقد کنند.

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: نقد باید منصفانه باشد، عیب را بگیرند، اشکال را بگویند و راهکار حل آن را نیز بگویند

وی در ادامه گفت: ممکن است این دو حق مبدل به ناحق بشود؛ مطالبه به صورت «زیاده‌خواهی» و نقد به‌صورت «عیب‌جویی» دربیاید.

امام جمعه مشهد در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به انفاقاتی که طی چند روز اخیر در اصفهان رخ داده است، خاطرنشان کرد: هفته‌های گذشته مردمی به عنوان مطالبه حق‌آبه خود آمدند در اصفهان تجمع کردند. این مسئله در یک مثلث حل شد: بصیرت مردم که مطالبه خودشان را عاقلانه مطرح کردند، مدیریت رسانه‌ای هوشمند که رسانه ملی وارد شد و این مسئله را مدیریت کرد و پاسخگویی مسؤولان که در مقابل مطالبه مردم نشستند، پاسخگویی کردند و حل مشکل مردم در جریان افتاد.

وی افزود: دشمن، مزدوران خودش را با کوکتل مولوتوف به میان جمعیت فرستاد، چادرهای مردم را آتش زدند و شعارهای ساختارشکنانه دادند. این شعارها توهین به نظام نبود، توهین به مردم اصفهان بود که نشان دهد برای شکم و نان و آبشان مقابل دین می‌ایستند

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: حواستان جمع باشد این حرکت‌های رسانه‌ای شما را فریب ندهد و مطالبات شما را تحریف نکند. امروز دچار «فریب رسانه‌ای» هستیم که حق را به ناحق مبدل می‌کنند. ناحق کردن حقوق مردم از طریق جریان‌های ساختارشکنانه، بزرگ‌ترین جنایت جریان رسانه‌ای امروز دنیاست.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. هیچ نباید به تو گفت چرا که حقیقتا هیچی!! از یک طرف میگوئی مطالبه، حق مردم است، هنوز این کلامت بطور کامل منعقد نشده و از دهنت بیرون نیامده، بلافاصله دم از زیاده خواهی مردم میزنی!!!؟؟ حتی اگر مردم بخاطر شکمشان و آب و نان شان مقابل تو ودین تو بایستند، حرجی بر آنها نیست چرا که طبق فرموده همانی که تو معصومش میدانی، نتیجه گرسنگی، فرار دین و ایمان است؛ (مگر معصوم نفرمود فقر که از یک درب وارد شود، ایمان از درب دیگر خارج خواهد شد! و شکم گرسنه دین و ایمان ندارد.)

 2. به قول جناب خان ، حاج آقا ، اولا : کوکتل که نوعی سوسیس می باشد ثانیا: ویاچسلاو مولوتوف نخست وزیر و وزیر امورخارجه استالین در عهد قدیم بوده اند ………….شما چگونه این دو تا را وسط مردم اصفهان رویت فرمودید ؟!!

  لازم به ذکر مردم اصفهان در جنگ تحمیلی بیشترین شهدا را تقدیم قدوم شما کردند حالا به اعتراض بحقشان ناراحتید؟!!!

  شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی
  شهید خرازی
  شهید کاظمی
  شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی
  و در این دوره شهید مظلوم محسن حججی عزیز

  شهر نجف آباد گلستان شهداست .

  لطفا انصاف داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا