بازدید رئیس کمیسیون بهداشت از پروژه عظیم بیمارستان نور

شهریاری: استانداردهای این بیمارستان در کل کشور بی نظیر است

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور با مدرنترین و مجهزترین تجهیزات پزشکی، دارای ظرفیت 506 تخت در 12 طبقه و زمینی به مساحت 80 هزار متر مربع و با زیربنای حدود 65 هزار مترمربع، با حمایت آیت الله سیستانی در بلوار آیت الله العظمی بروجردی شهر مقدس قم، در حال احداث است.

به گزارش دریافتی انصاف نیوز، تاکنون علما، فضلا، مقامات و شخصیت‌های برجسته کشور از این پروژه عظیم بازدید کرده و اهمیت و تاثیر این پروژه را بر رفاه و حفظ سلامت مردم عنوان کردند. رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور بازدید کرده و آن را پروژه ای فاخر و بی نظیر در کشور دانسته و تأکید کرد: رعایت استاندارهای بالا در ساخت و تجهیزات ساختمانی این پروژه را در هیچ بیمارستان و حتی ساختمانی در سطح کشور مشاهده نکردم.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کرده بود، پس از بازدید از بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور ، گفت: پروژه بیمارستانی نور در حوزه ساخت و تجهیزات به کار گرفته از پروژه های فاخر و بی نظیر کشور است.

دکتر حسینعلی شهریاری در جریان این بازدید پروژه عظیم بیمارستانی گفت: پس از دوسال به قم سفر کردم و روند پیشرفت بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور با وجود مشکلات اقتصادی کشور بسیار محسوس بوده است.

وی گفت: رعایت استاندارهای بالا در ساخت و تجهیزات ساختمانی این پروژه در هیچ بیمارستان و حتی ساختمانی در سطح کشور مشاهده نکردم و این نشان از دقت نظر و حساسیت بالای مرجعیت دینی برای سلامت مردم است.

رئیس مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه این پروژه می تواند افتخار نظام اسلامی در حوزه بهداشت و درمان باشد اظهار کرد: امیدوارم با سرعت پیشرفت ساخت بیمارستان نور در زمانبندی مشخص خود به بهره برداری برسد.

شهریاری با اشاره به استفاده از مهندسان و متخصصین حوزه ساخت و ساز و تجهیزات به روز جهان در این پروژه گفت: ضرورت دارد اعضای کمیسیون بهداشت و حتی اعضای کمیسیون عمران مجلس از روند ساخت این بیمارستان بازدیدی داشته باشند تا علاوه بر اینکه مانند بنده انژری مثبتی بگیرند از ظرفیت های موجود این متخصصین در دیگر پروژه های بزرگ بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه تامین امنیت و سلامت از وظایف حاکمیت است، گفت: قم با بهره برداری این بیمارستان می‌تواند نقش مؤثری در گردشگری سلامت ایفا کند.

علاء الدین نجف، رییس هیأت مدیره «بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور» نیز ضمن تشکر از حضور رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و ارائه گزارشی از آنچه از آغاز تا کنون گذشته ابراز داشت: خوشبختانه مراحل اجرایی بیمارستان پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و علی رغم همه مشکلات، خوشبختانه طبق جدول برنامه ریزی و زمان بندی شده، این پروژه بزرگ در حال اجراست .

وی با بر شمردن اهمیت انکار ناپذیر چنین پروژه هایی و تاثیرات گسترده ای که بر ارائه خدمات درمانی و رفاه مردم برجای می گذارد، از مقامات کشوری و استانی و همه کسانی که در هر یک از مراحل یاد شده و انجام این امر مساعدت کردند، تقدیر و ابراز امیدواری کرد که این همکاری و همدلی از سوی مسئولان تا تکمیل این پروژه تداوم داشته باشد.

او تأکید کرد: همکاری و همدلی زمینه ی سرعت بخشیدن به این پروژه بزرگ را فراهم می سازد و ان شاء الله این مجموعه بیمارستانی که در جوار حرم کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) قرار دارد، هر چه زودتر به بهره برداری رسیده و مردم عزیز کشورمان از خدمات تخصصی و فوق تخصصی آن بهره مند شوند.

انتهای پیام

دیباچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا