خرید تور تابستان

علی اکبر گرجی به ابراهیم رئیسی: تفتیش عقاید ممنوع است

علی اکبر گرجی از اساتید شناخته شده حوزه حقوق عمومی با انتشار نامه‌ای نسبت به ابطال پروانه وکالت خود واکنش نشان داد. این استاد دانشگاه این نامه را خطاب به ابراهیم رئیسی و با عنوان «رئیس پیشین قوه قضائیه و رئیس جمهور فعلی» نوشته است. او در این نامه محسنی اژه‌ای رئیس فعلی قوه قضائیه را نیز مخاطب قرار داده است

این استاد دانشگاه در نامه خود آورده است: در مرکز وکلای قوه قضائیه که رئیس آن منصوب جنابعالی بود و اکنون هم سخنگوی دولت شماست، علیه وکیلی که قلم خود را آلوده رذالت و حطام دنیوی نکرد، به جرم نوشتن مطالب انتقادی درباره برخی از مسائل روز، پرونده سازی کرده و حکم به ابطال پروانه وکالت و محرومیت دائم از اشتغال به این حرفه را صادر کرده اند.


وی در ادامه با طرح چند پرسش از رئیس پیشین قوه قضائیه می‌نویسد: پرسش این است که آیا این پرونده سازی شوم و خسارت بار برای قوه قضاییه، نظام و کشور با هماهنگی جنابعالی صورت گرفته است؟ آیا اساسا، نوشتن مطالب انتقادی، از هر سنخ، در تفکر جنابعالی می تواند مصداقی از اغتشاش و مستحق سرکوب باشد؟

گرجی در نامه خود آورده است: آیا طراحان، آمران، مباشران و قاضیانی که در این پرونده سازی مشارکت داشته اند، نمی‌دانستند که با این عمل غیرقانونی خود نظام را متهم به راه انداختن سیستم تفتیش عقاید می‌کنند؟ آیا جناب علی بهادری جهرمی و جناب رئوف دادستان انتظامی محترم مرکز وکلا، در مدیریت این پرونده و صدور کیفرخواست توجهی به اصل بیست و سوم قانون اساسی مظلوم جمهوری اسلامی داشته‌اند: “تفتيش عقايد ممنوع است و هيچكس را نمي‌توان به صرف داشتن عقيده‌اي مورد تعرض و مؤاخذه قرار داد”

محسنی اژه‌ای؛ ریاست قوه قضائیه

علی اکبر گرجی در بخش پایانی این نامه آورده است: باز هم به سعدی بزرگ متوسل می شویم که فرمود: ناخوش آوازی به بانگ بلند قرآن همی‌خواند. صاحبدلی بر او بگذشت. گفت: تو را مشاهره چند است؟ گفت: هیچ. گفت: پس این زحمت خود چندین چرا همی‌دهی؟ گفت: از بهر خدا می‌خوانم. گفت: از بهر خدا مخوان:

گر تو قرآن بر این نمط خوانی
ببری رونق مسلمانی

انتهای پیام.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. عاقبت کسیکه هم از توبره می خوره هم از آخور! جاه طلبی شهرت طلبی و دورویی رو بگذار کنار و عین آدم زندگی کن ! چون بالاخره یه روزی “سیه روی شود آنکه در او غش باشد” هر چقدر هم که فریاد فیک مظلومیتش گوش فلک کر کنه!

  2. جناب گرجی کجای کار هستی پس از چهار دهه این حاکمیت را نشناختی !!!!!!!

    جناب رئیسی قانون اساسی خودش را دارد و لاغیر ، در قانون اساسی ایشان تفتیش عقاید آزاد
    رصد امنیتی و شنود امنیتی مردم توسط نیروهای اطلاعات آزاد است

    گرانی برای مردم آزاد است ، ولی برای لبنانی و فلسطینی و قشر خاص روحانیت ممنوع است!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا