وعده‌ی زاکانی برای «گشایش ترافیکی در شرق و غرب تهران»

شهردار تهران گفت: با تکمیل پروژه‌های بزرگراهی شهید شوشتری و یادگار امام گشایش ترافیکی در شرق و غرب تهران را شاهد خواهیم بود.

به گزارش ​فارس، علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم افتتاح فاز نهایی تقاطع غیرهمسطح سه راه باقرشهر و پل های جهتی اتصال بزرگراه امام رضا(ع) به بزرگراه شهید نجفی رستگار گفت: انقلاب اسلامی از مسئولان خواسته است که توجهشان به خدمت باشد نه ثروت اندوزی و فرصت ها را دریابند. چون چشم بهم بزنیم دوره مسئولیتی تمام می شود و بعد از آن باید پاسخگوی فرصت های از دست رفته باشیم.

وی افتتاح پل غیر همسطح در محدوده باقرشهر را نمودی از مدیریت جهادی خواند و با تشکر از معاونت فنی و عمرانی گفت: این کام خدمتی در فرصت کوتاهی برداشتند، تا کاری که سالها به دلایل مختلف صورت نگرفته بود را تمام کنند.

زاکانی اظهار داشت: همزمان این گلوگاه و گره بزرگ ترافیکی باز شد، تا مردم در شرایط بهتری قرار بگیرند.

وی افزود: از خصوصیت های این پروژه این است که معطلی جدی پایان هفته و برگزاری مراسم ها، گشایش برای مردم خدمتی را ارایه می‌کند.

شهردار تهران گفت: مجموعه بزرگراهی شهید نجفی رستگار دچار انسدادهایی بود که امروز با این افتتاح، حرکت به سمت غرب و جنوب غرب و بار ترافیکی این محدوده تسهیل شد.

زاکانی با اشاره به اینکه در ۳ ماه و ۱۱ روز حضورش، چهارمین پروژه عملیاتی شده است، توضیح داد: معاونت عمرانی برای تکمیل رینگ شرقی تهران بزنامه هایی دارد تا در محدوده بزرگراهی شهید شوشتری گشایش بزرگی ایحاد شود.

وی از تکمیل بخش انتهایی یادگار امام خبر داد و گفت: محور غربی تهران به این ترتیب آزاد می شود و با یک کار جهادی گشایش جدی برای غرب تهران خواهد داشت.

زاکانی افزود: با ایجاد ۹۸ رمپ و لوپ ، ۷۰۰ کیلومتر از مسیر مردم باز خواهد شد. که بر ایجاد هوای پاک،صرفه جویی وقت و کاهش مصرف سوخت موثر است.

به گفته وی فاصله جنوب و شمال تهران زیاد است، و ۱۲ هزار هکتار بافت ناپایدار در جنوب تهران قرار دارد که با ایجاد پروژه ها و تسهیلات ویژه برای احیای این بافت آنها را متحول خواهیم کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا