روایت رسانه‌ی نزدیک به لاریجانی از ماجرای انتشار نامه به شورای نگهبان

خبرآنلاین در متنی با عنوان «نامه لاریجانی به شورای نگهبان در باره ردصلاحیتش چرا و چگونه منتشر شد؟» درباره‌ی نامه‌ی منتشر شده علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان نوشت:

«امروز در فضای مجازی نامه محرمانه شورای نگهبان خطاب به علی لاریجانی انتشار یافت و ساعتی بعد نیز پاسخ 21صفحه ای رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی منتشر شد.

پس از آنکه شورای نگهبان صلاحیت دکتر علی لاریجانی را برای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تایید نکرد، وی خواستار اعلام دلایل شورای نگهبان شد.

با اینکه شورای نگهبان اعلام کرد دلایل یادشده کتبا به اطلاع او رسیده اما لاریجانی دریافت هرگونه نامه ای را تکذیب کرد.

شورای نگهبان در تاریخ ششم مرداد 1400 (یعنی 40 روز پس از برگزاری انتخابات) طی نامه محرمانه ای دلایل عدم تایید صلاحیت لاریجانی را با امضای آیت الله جنتی به او اعلام کرد اما آن را با مهر محرمانه همراه کرد.

لاریجانی سپس از شورای نگهبان درخواست کرد محرمانه بودن این نامه را منتفی کند تا او امکان پاسخ علنی را داشته باشد اما شورای نگهبان حاضر به چنین کاری نشد. سرانجام رئیس سابق مجلس، در نامه ای (که امروز در فضای مجازی انتشار یافته و تاریخ 27 مهر1400 را دارد) مفصلا به شورای نگهبان پاسخ داد و دلایل ادعایی این نهاد را مردود اعلام کرد و اطلاعات آن را سراسر کذب خواند.

دکتر لاریجانی انتشار عمومی نامه خود به شورای نگهبان را در شرایط فعلی کشور به مصلحت نمی‌دانست اما تصویر آن را برای اطلاع بعضی از مسئولان و شخصیت‌های بلندپایه نظام فرستاد تا بدینوسیله مشکلی را که به زعم او باعث به چالش کشیده شدن جمهوریت نظام شده است ، با دست اندرکاران در میان بگذارد تا در آینده از تکرار وقایع مشابه جلوگیری شود.

نظر لاریجانی بر انتشار عمومی نامه خود نبوده و اگر چنین قصدی داشت آن را همان زمان در حساب کاربری رسمی خودش در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد.

به نظر می رسد اینک که نامه شورای نگهبان و پاسخ لاریجانی منتشر شده فرصت بحث در باره آن فراهم آمده و شورای نگهبان بهتر است در برابر مطالبه مردم و نخبگان به سوالات و ابهامات فراوان موجود پاسخ دهد و چنانچه برای ادعاهای خود مستندی دارد ارائه کند و عنداللزوم در باره منابعی که اطلاعات مربوط به ردصلاحیت لاریجانی را در اختیار این نهاد گذاشته اند روشنگری کند».

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

  1. جناب اقای لاریجانی منتقدومعترض ردصلاحیتتان…هان!!!!!نشست تلویزیونی ودفاع از ردصلاحیتهاوتعریف جایگاه عضوشاخص شورای نگهبان در انقلاب واز جمله سابقون دانستن او(البته مرحوم هاشمی رفسنجانی از ردصلاحیت شده هابودودرانجا ودران محفل ونشست نقش انمرحوم حتی یاداوری هم نشد)که فراموشتان نشده انشاا…..ذوقوا…ذوقوا…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا