خرید تور نوروزی

روایت خبرگزاری فارس از پرونده‌ی حیدر قربانی

خبرگزاری اصولگرای فارس در متنی با عنوان ««حیدر قربانی» کیست و چرا اعدام شد؟» نوشت:

«پس از اجرای حکم قصاص «حیدر قربانی» از اعضای گروهک تروریستی دموکرات، رسانه‌های بیگانه فضا را وفق مراد دیدند و با راه‌اندازی یک موج رسانه‌ای، مسیر انحراف واقعیت و تطهیر این تروریست را در پیش گرفتند.

رسانه‌های ضدانقلاب و اپوزسیون تلاش می‌کنند تا واقعیت‌های پرونده حیدر قربانی را وارونه جلوه دهند و افکار عمومی را نسبت به اعمال جنایتکارانه این فرد برعکس کنند.

حیدر قربانی فرزند علی متولد ۱۳۵۷ و از شهروندان کامیارانی بود که در جریان قتل سه شهروند کُرد همشهری‌اش به نام‌های صدیق امینی، شاهو کریمیان و جبار ابراهیمی دست داشت.

پدر حیدر قربانی نیز سال ۵۸ در یک عملیات با نیروهای انقلاب اسلامی کشته شده بود.

حیدر قربانی که به راننده مرگ معروف است در انتقال تیم‌های تروریستی و قتل شهروندان کرد نقش ویژه‌ای داشته و در اعترافاتش به نحوه چگونگی ارتباط‌گیری و هماهنگی با تروریست‌ها و نیز نحوه تامین خودرو و انتقال آنها به درون کشور و قتل افراد اشاره کرده است.

حیدر قربانی در جلسه‌ای با حضور برخی از اعضای گروهک تروریستی دموکرات در یکی از پایگاه‌های آن‌ها در کشور عراق حضور داشته بود و دستور ترور و اعزام تیم ترور نیز در آن جلسه صادر شده بود. حیدر قربانی مسئولیت هماهنگی و انتقال تیم ترور و تهیه لیست‌های ترور را به‌عهده داشته است و فرد اصلی اطلاعاتی و نقش اصلی در هدایت ترور‌ها را عهده‌دار بوده است.

دو تیم تروریستی گروهک دموکرات با همکاری حیدر قربانی اقدام به عملیات تروریستی در ایران می‌کنند که قربانی جدای از انتقال این دو تیم عضو گروهک به داخل کشور، آنها را هم بعد از انجام عملیات تروریستی از کشور خارج کرده بود.

بنابر مستندات پرونده، حیدر قربانی نقش قابل‌توجهی در تهیه لیست ترور و اقدامات تیم‌های عملیات گروهک دموکرات و انتقال تیم‌های ترور با خودرو‌های سرقتی هم داشته است.

رسانه‌های ضدانقلاب با تلاش‌های گسترده، سیاسی‌خواندن و تطهیر حیدر قربانی می‌خواستند از اجرای حکم قصاص این فرد جلوگیری کنند که در نهایت حکم قصاص قربانی روز یکشنبه هفته جاری در زندان مرکزی سنندج اجرا شد.

این رسانه‌های وابسته به استکبار و ضدایرانی پس از اعدام حیدر قربانی هم با ایجاد یک موج رسانه‌ای تلاش می‌کنند تا واقعیت‌های پرونده قتل‌ها و همکاری قربانی با تروریست‌ها را وارونه جلوه دهند این در حالیست که این شخص به تمامی اعمال جنایتکارانه خود در همکاری با تیم‌های ترور و نیز انتقال آنها به درون کشور اعتراف کرده است».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا