میرکاظمی: عده‌ای که روزه سکوت گرفته بودند شبهه‌انگیزی‌ می‌کنند!

مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه گفت: عده‌ای که هشت سال در برابر آب رفتن سفره مردم روزه سکوت گرفته بودند حالا شبهه انگیزی‌می‌کنند و البته که این افراد هیچ‌وقت از توضیحات قانع نخواهند شد.

به گزارش تسنیم، میرکاظمی در جلسه ستاد بودجه 1401 گفت: لایحه دولت با استقبال خوب نخبگان و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی مواجه شده است، البته سازمان برنامه و بودجه برای شنیدن انتقاداتی هم که وجود دارد کاملاً آماده است.

وی ادامه داد: میان برخی نقدهای دلسوزانه مطالبی هم هست که از نگاه سیاسی به منافع و معیشت مردم حکایت دارد، عده‌ای که هشت سال در برابر آب رفتن سفره مردم روزه سکوت گرفته بودند حالا شبهه انگیزی‌می‌کنند و البته که این افراد هیچ‌وقت از توضیحات قانع نخواهند شد.

میرکاظمی تأکید کرد: کسانی که نگاه کارشناسی و با رویکرد علمی درباره بودجه نظراتی دارند، مورد توجه قرار می‌گیرد و حتی اگر در موارد محدودی بودجه نیاز به اصلاح داشته باشد، آماده انجام آن هستیم.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت عدم‌تغییر سقف بودجه، گفت: در بودجه 1401 منابع و مصارف باهم همخوانی دارند. درآمدها واقعی دیده شده و هزینه‌های دولتی به‌غیراز حقوق کاهش داشته است؛ چراکه برای دولت کسری بودجه‌ای خط قرمز است.

وی با بیان اینکه دولت در ماه‌های گذشته از منابع بانک مرکزی استقراض نکرده است، تصریح کرد: نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه برای سومین ماه متوالی کاهشی بوده و در آذر 0.5درصد تنزل پیداکرده است، موضوعی که نشان‌دهنده رویکرد درست دولت در عدم استفاده از پول پرقدرت است.

میرکاظمی اضافه کرد: علاوه بر بستن بودجه بدون کسری در لایحه احکام خوبی برای کنترل اضافه‌برداشت بانک‌ها از منابع بانک مرکزی دیده شده است، به‌عبارت‌دیگر دولت در سال آینده به‌دنبال کنترل و کاهش قابل‌توجه تورم البته نه به‌شیوه رکود بلکه با انضباط مالی و پولی است.

رئیس سازمان برنامه با ابراز اینکه کنترل تورم و رشد اقتصادی، افزایش قدرت خرید آحاد مردم را در پی خواهد داشت، گفت: به‌دستور رئیس‌جمهور پیوست عدالت بودجه تدوین شده و در حالی نهایی شدن است تا جهت‌گیری‌های دولت برای پیشرفت متوازن کشوری بهتر مشخص شود.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. قای میر کاظمی
    ۱-چقدر زمان می خواهید تا تورم کاهش وارزش پول افزایش و برنامه متوازن و کلا اقتصاد شکوفاه گردد.یک سال,دوسال,….چهار سال,هشت سال,ده سال,بیست سال,….ماصبرو مقاومت می کنیم و شماو دوستان هم به لطف ……….وقت وزمان داریدتا……انشاللله تا ان روز.
    ۲-فقط بگوید,چه بگویم تاشما و انها خوششان بیاید?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا