موضع دولت رئیسی درباره‌ی حضور زنان در ورزشگاه چیست؟

معاون امور زنان و خانواده دولت سیزدهم درباره‌ی حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: جلسات مربوط به این موضوع برگزار می‌شود و امیدوار هستیم زودتر نتیجه اعلام شود. این موضوع جزو تصمیم‌گیری‌های کلان دولت است و جلساتش هم برگزار می‌شود. امیدواریم انجام شود. هر تصمیمی گرفته شود اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، انسیه خزعلی در مراسم بازدید از اردوی تیم ملی فوتبال بانوان، عنوان کرد: امروز آمدم تا صحبت‌های دختران فوتبال را بشنوم وخوشحالم سرمربی تیم ملی گفت برابری و عدم تبعیض وجود دارد.

وی افزود: امیدوارم شاهد پیشرفت دختران کشورمان باشیم و در جهت به روزرسانی در مسائل قهرمانی و توانمندی خودشان را نشان دهند و الگوی جدیدی را معرفی کنند که می توان حجاب و عفاف را حفظ کرد.

خزعلی خاطرنشان کرد: الهام فرهمند که با داشتن فرزند به دنبال افتخارآفرینی است و امیدوارم این الگوها را به جهان ارائه دهید. خیلی از خانم های کشورهای اسلامی به دنبال این راه هستند که راه سومی وجود دارد و از خانم کودایی تشکر می کنم که مقابل همه بداخلاقی ها ایستادگی‌کرد و امیدوارم الگوی برتر حجاب و عفاف را ارائه کنیم.

در ادامه بهناز طاهرخانی کاپیتان تیم ملی هم گفت: از مسئولان فدراسیون تشکر می‌کنم، پاداش ۲ برد را گرفتیم و امیدواریم پاداش صعود را هم بگیریم.

معاون امور بانوان ریاست جمهور در جمع خبرنگاران درباره دلیل حضور خود در محل اردوی تیم ملی بانوان گفت: برای تشکر از دختران‌مان و دیدن آنها به محل تمرین رفتم. از مراسمی هم که تشکیل دادند استفاده کردیم. از اینکه امکانات بین بانوان و آقایان مساوی تقسیم می‌شود و تبعیضی وجود ندارد خوشحال هستم. همچنین از اینکه دختران ما برای اولین بار به جام ملت‌های آسیا صعود کردند بسیار خوشحال شدم و برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم.

خزعلی درمورد اینکه آیا این نسل تیم ملی بانوان می‌تواند تاریخ‌ساز شده و به جام جهانی بانوان صعود کند، گفت: قطعا می‌توانند هم صعود کنند و هم نشان بدهند با حفظ و رعایت ارزش‌ها و معیارها در صحنه‌های مختلف اجتماعی مثل ورزش حاضر شوند.

وی درباره آخرین وضعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها‌، گفت: جلسات مربوط به این موضوع برگزار می‌شود و امیدوار هستیم زودتر نتیجه اعلام شود.

معاون رئیس جمهور در خصوص اینکه آیا بانوان می‌توانند برای دیدارهای آتی تیم ملی در بهمن به ورزشگاه بیایند، توضیح داد: این موضوع جزو تصمیم‌گیری‌های کلان دولت است و جلساتش هم برگزار می‌شود. امیدواریم انجام شود.

خزعلی در مورد اولتیماتوم فیفا به فدراسیون فوتبال برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی عنوان کرد: اجازه بدهید هر تصمیمی گرفته شود اعلام خواهد شد.

وی درخ صوص امکانات و نیازهای تیم ملی بانوان، اظهار داشت: تا جایی که من در جریان هستم امکانات خوبی در اختیار این تیم قرار گرفته و برای اولین بار بچه‌ها را با هواپیمای اختصاصی به مسابقات بردند که هم از خستگی آنها جلوگیری کرده و هم حفاظت مناسب و منحصربه فردی برای این تیم ایجاد کرد. کمتر پیش می‌آید که در کشورهای اطراف و منطقه چنین چیزی را شاهد باشیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا