قالیباف: اگر به سنت‌های الهی باور داشتیم مشکلات حل می‌شد

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به سنت‌های الهی در مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مثل دوران دفاع مقدس و ویژگی‌های شهید سلیمانی، باور داشتیم مشکلات حل می‌شد اما مسیری که انقلاب برای ما تعیین کرده، نرفتیم و اینها اشکالات ما است.

به گزارش خبرگزاری فارس، قالیباف صبح امروز همزمان با ۹ دی روز بصیرت، در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و یادواره شهدای مدافع حرم، در مصلی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) شهرری اظهار کرد: امروز روز نهم دی روز مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی است، روز بصیرت، حضور در میدان، دفاع از ارزش‌ها و نه گفتن به کسانی بود که ارزش‌ها را زیر پا گذاشتند.

وی گفت: مردم آگاه با حضور خودشان در روز ۹ دی، مثل همیشه مانند دوران انقلاب و دفاع مقدس، نشان دادند همچنان بر باورهای خود ایستاده‌اند.

رئیس مجلس با بیان اینکه امروز یادآور رشادت‌ها است، افزود: امروز جای شهید سلیمانی در میان ما خالی است، اما فرهنگ شهید سلیمانی که برگرفته از مکتب قرآن و اسلام است ادامه دارد.

قالیباف با بیان اینکه بر خلاف همه حقوق بشری که دم می زنند این جنایت را رقم زدند، تصریح کرد: آمریکا با این نیت سردار سلیمانی را به شهادت رساند که به اهداف خود برسد اما با شهادت حاج قاسم، سند اخراج آمریکا از منطقه اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به برخی ویژگی‌های سردار سلیمانی بیان کرد: شهید سلیمانی فردی لایق، شایسته، مخلص، مدیر، مدبر و شجاع بود که همه ما به این مرد افتخار می‌کنیم.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: انقلاب اسلامی توانست فردی مثل شهید سلیمانی را که روستازاده بود پرورش دهد که مکتبش ادامه مکتب حضرت امام خمینی(ره) و برگرفته از مکتب قرآن و اسلام بود.

قالیباف با اشاره به اینکه شهید سلیمانی فردی بسیار مخلص و مردمی بود و فرهنگ مردمی بودنش را تا لحظه آخر شهادت حفظ کرد، افزود: هیچگاه مشغله‌ها مانع از مردمی بودنش نشد و در طول چهل سال بعد از پیروزی انقلاب دست از مبارزه و جهاد برنداشت.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی بیش از چهل سال مجاهدت کرد، ادامه داد: کمتر کسی می‌شناسیم که همیشه در صحنه و در حال جهاد باشد و خطرات و مرگ را در آغوش بگیرد.

رئیس مجلس در ادامه عنوان کرد: شهید سلیمانی فردی انقلابی بود که هرگز تحت تاثیر هیاهوهای سیاسی قرار نگرفت و هیچگاه خودنمایی نکرد چنانکه بیش از ۲۰ سال در نیروی قدس بود اما مردم در سالهای آخر او را شناختند.

قالیباف با بیان اینکه شهید سلیمانی در مقابل امر ولی تسلیم بود، تاکید کرد: تمام شئونات زندگی و مکتب حاج قاسم مبتنی بر عدالت و معنویت بود و به تمام معنا مردمی بودن خود را حفظ می‌کرد.

وی با بیان اینکه امید داشتن به خدا از ویژگی‌های بارز شهید سلیمانی بود، افزود: حاج قاسم فردی ولایی و سرباز وطن بود که همیشه برای دفاع از مظلوم تلاش می‌کرد و در جنگ داعش با اینکه بسیاری از افراد می‌گفتند نمی‌توانیم مقابله کنیم اما شهید سلیمانی به پیروزی ایمان داشت.

رئیس قوه مقننه در ادامه عنوان کرد: کسانی که این مکتب را درک نمی‌کنند و تحت جریانات سیاسی، انقلاب اسلامی را تحلیل می‌کنند، تحلیل آنها به جایی نخواهد رسید.

قالیباف تصریح کرد: اگر امروز در موضوعات اقتصادی، معیشتی، گرانی و آسیب‌های اجتماعی دچار مشکلات هستیم، بپذیریم که از مردم فاصله گرفتیم، بپذیریم که مردم در اقتصاد نقشی ندارند، بپذیریم که فرصت برای مردم فراهم نکردیم و بپذیریم که اگر ربا در جامعه باشد جنگ با خداست.

وی اضافه کرد: اگر به سنت‌های الهی در مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مثل دوران دفاع مقدس و ویژگی‌های شهید سلیمانی، باور داشتیم مشکلات حل می‌شد اما مسیری که انقلاب برای ما تعیین کرده، نرفتیم و اینها اشکالات ما است.

رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم در خدمت به مردم و به ویژه مستضعفان خالصانه عمل کنیم تا مدیون شهدا نباشیم.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

 1. ۱-ظاهرا ایشان, تازه بعد۴۰سال به ایران تشریف اوردند.(ازکجا, نمیدانم)
  ۲-بسیاری از افراد می گفتند,نمی توانیم!!!!!!!!!!!!!مگر ما ارتش و سپاه و……………برای دفاع از مرزهای ایران نداشتیم!!!که باید………………
  ۳-سنت های الهی زمانی محقق می گردد,که حکومت ومسولین و بزرگان جامعه و مردم وظایف خود را صحیح انجام دهند.مانند,جنگ بدرو.

 2. سلام‌‌قرآن‌وجلسات‌قرآنی‌ونماز‌جمعه‌‌و..
  دروس‌عقیدتی‌‌‌‌اسلامی‌در‌مدارس‌کلیه
  سطوح‌وروسای‌عقیدتی‌نماینده‌های
  مذهبی‌…مراسم‌عزاداری‌محرم‌اربعین
  ودیگرایام‌.همه‌را‌داریم‌راهیان‌نور‌وازاین
  دست‌هم‌که‌خودش‌‌نوعی‌تبلیغ‌دین‌است
  اماآنچه‌که‌نداریم‌یک‌ساختار‌اداری‌با
  حساب‌وکتاب‌است‌وباهمان‌روش‌
  متمرکزاداره‌کشور‌که‌یادگار‌رضاخان
  بود‌کشور‌اداره‌میشود‌که‌دراین‌روش
  استاندار‌وفرماندار‌وبخشدار‌و…حالت
  طفیلی‌دارد‌دکور‌هستند‌باید‌شورای
  استانی‌درانتخابات‌شکل‌بگیرد‌و….
  نوعی‌فدراتیو‌اقتصادی‌وفرهنگی‌‌‌در
  مناطق‌فرهنگی‌یکسان‌کشور‌شکل‌بگیرد
  ودولت‌مرکزی‌نظارت‌‌راهنمائی‌و خطوط
  کلی‌را‌هماهنگ‌نماید‌با‌این‌ساختار‌فعلی
  در‌دوره‌پهلوی‌وچهل‌واندی‌سال‌بعد
  انقلاب‌راه‌طی‌شده‌مشخص‌کرده‌آن
  نتایج‌مدنظر‌ومطلوب‌رسیدنی‌نیست
  چون‌قوم‌مرکزی‌خودرا‌همه‌کاره‌‌وارباب
  فرض‌کرده‌البته‌خودش‌هم‌هاج‌واج‌است

 3. خیلی خوش اومدی جناب سردار دکتر کاپتن خلبان ناخدا و… اولا لطفا 2 فقره از سنت های الهی را برایمان بشمرید؛ دوما پس ، در این 42 سال به سنت های الهی باور نداشته اید!!؟ سوما خیلی هم خوب، جناب سردار دکتر کاپتن خلبان ناخدا، تو و سایر افرادی که در مصادر مسئولیت نشسته اید، دروغ نگوئید، باور و ایمان به سنت های الهی پیشکش. قطع به یقین دروغ نگفتن بمراتب بیشتر از باور به سنت های الهی مشکلات جامعه را حل میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا