مولوی گرگیج: از طریق قانونی پیگیریم

مولوی گرگیج که جمعه‌ی گذشته سخنران اول مراسم نمازجمعه گالیکش بود طی اظهاراتی کوتاه با اشاره به حوادث اخیر نماز جمعه آزادشهر، به مردم حاضر قول داد که این مسئله از طریق علماء فرهیختگان، قانون مداران و از مسیر قانونی پیگیری خواهد شد و این مسئله را یک خواسته قانونی و مذهبی برشمرد.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مولوی محمدحسین گرگیج، او در فرازی از سخنان خود در مراسم نماز جمعه (10 دی 1400) شهرستان گالیکش گفت:

– در رابطه با رخدادهای اخیر نماز جمعه آزادشهر، شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، معتمدین و ریش سفیدان، فرهیختگان، حقوقدانان و قانون مداران و کسانی که به مسائل قانونی واقف هستند چه در حوزه حقوق بشر و حقوق کشوری در حال پیگیری هستند و ان شاءالله که نتیجه خوبی بگیریم.

– با شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، سرداران طوایف، روشنفکران و اقشار مختلف گفتگوهایی داشتیم کهان شاءالله هم از نظر مردمی و نیز از لحاظ قانونی مسئله پیگیری می‌شود؛ این مسأله امروز اتفاق افتاده است در حالیکه هیچ کسی نمی‌خواست رخ دهد؛ لذا باید به خوبی مدیریت شود تا خروجی آن به نفع جامعه اهل سنت و مسلمین گردد.

مولوی گرگیج در ادامه با تاکید بر لزوم هوشیاری، صبر و سعه صدر از جانب مردم خطاب به آنان گفت:

– خواهش بنده اینست که در هیچ جایی با کسی درگیر نشوید و اگر شخصی با شما درگیر شد و به صورت شما سیلی زد، چهره خود را برگردانید تا به گونه دیگر شما هم سیلی بزند تا هر دو گونه مساوی و برابر شوند؛ ما امروز با انسان‌ها باید همانند پیامبر (ص) برخورد نیکی داشته باشیم.

– ما با هیچ کسی نزاعی نداریم و فقط یک خواسته مذهبی و قانونی است و ان شاءالله پیگیر هستیم تا به نتیجه برسیم و پایان کار را هم خدا می‌داند “ولله عاقبة الامور” خداوند پایان کار را به ما نشان خواهد داد و ما تسلیم رضا و قدر الهی هستیم.

– توصیه بنده این است که الحمدلله همه‌ی شما هوشیار و فهیم هستید و درک و تأمل دارید، از این رو نظم داشته باشیم و مسائل را مدیریت کنیم؛ الحمدلله مدیریت و همکاری شما قابل تحسین است و خودروها در پارکینگ مستقر شدند و برای دو رکعت نماز جمعه و سایر اعمال معنوی به مسجد تشریف آوردید؛ ان شاءالله که همین نظم و انسجام را هنگام خروج داشته باشید تا جاده بین المللی مسدود نشود و با کمک به پلیس راهور و نیروهای انتظامی و امنیتی این محل را ترک کنید.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در پایان با اشاره به استقرار نیروهای انتظامی و امنیتی هم گفت:

– اگر نیروهایی در اطراف مستقر شده‌اند در واقع برای حفاظت خود ما هستند پس نگاه ما به عنوان دوست و انسان‌های خوب نسبت به آنان باشد؛ زیرا جهت ایجاد نظم، امنیت، حفاظت و حراست شما و جلسه آمده‌اند تا خوار چشمی برای دشمنان باشند؛ شما نیز هنگام خروج به آنان سلام داده و سپس بروید زیرا این افراد دوستان، عزیزان و فرزندان ما هستند و سربازان خدمتگزار این کشور به شمار می‌روند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

  1. ای کاش، شیعیان عربستان،بحرین و برخی دیگر کشورهای مسلمان نیز میتوانستند سخنانشان را رسانه ای کنند و مانند استاد عیسی قاسم مجبور به خروج از کشور یا مانند شیخ نمر شهید نمیشدند.لااقل اگر جبریه اید به اعتقاد خودپایبندباشید.

    9
    3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا