خرید تور نوروزی

سفر وزیر خارجه طالبان به ایران

فارس نوشت: «هیأتی از طالبان به سرپرستی «امیرخان متقی»، سرپرست وزارت خارجه این گروه، دقایقی پیش وارد تهران شد.

قرار است این هیأت با مقام‌های ایرانی درباره همکاری‌ها میان دو کشور و مسایل اقتصادی گفت‌وگو کند.

عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه طالبان نیز امروز در توئیتی نوشت که امیرخان متقی در این سفر با مقامات ایرانی در باره مسائل سیاسی، اقتصادی، ترانزیتی و مهاجران افغان در جمهوری اسلامی ایران بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

پیش از این نیز «امیرخان متقی»، سرپرست وزارت خارجه دولت موقت طالبان حاشیه سفر خود به اسلام‌آباد برای شرکت در هفدهمین نشست اضطراری وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی درباره افغانستان با «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر خارجه ایران در اسلام آباد دیدار کرد.

سخنگوی وزارت خارجه دولت موقت طالبان درباره این دیدار گفت که دو طرف ضمن گفت‌وگو درباره اوضاع کنونی امنیتی و انسانی افغانستان، در مورد روابط سیاسی، بازرگانی و اقتصادی میان دو کشور تبادل نظر کردند.

پس از این دیدار نیز خطیب‌زاده در پاسخ به سؤالی در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره عکس منتشر شده از دیدار امیرخان متقی وزیر خارجه هیأت حاکمه سرپرستی افغانستان در حاشیه سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد اظهار داشت: در حاشیه اجلاس‌های بین‌المللی نشست و گفت‌وگوهای این طوری در محل اجلاس کاملا طبیعی است. گفت‌وگویی از طرف وزیر خارجه هیأت حاکمه سرپرستی افغانستان با امیرعبداللهیان به صورت مختصر انجام شد و عکس آن را همه دیدند.

وی جزییات بیشتری درباره مباحث مورد گفت‌وگو در این خصوص ارائه نکرد.

مقامات طالبان همواره از جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از همسایگان تاثیرگذار افغانستان یاد کرده و برای حل مشکلات این کشور درخواست کمک از آن داشته‌اند».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا