واکنش دادستان کل به اعتصاب کارکنان قوه قضاییه

حجت‌الاسلام منتظری، دادستان کل کشور با بیان اینکه جبران مشکلات معیشتی کارکنان قوه قضاییه، با جدیت در حال پیگیری است، در اطلاعیه‌ای هشدار داد: اقدامات غیرقانونی و رها کردن کار مراجعه‌کنندگان به دستگاه قضایی پذیرفته نیست و مسئولیت قانونی دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، در پی عدم تصویب طرح فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه از سوی مجلس شورای اسلامی و اعتراض کارکنان دستگاه قضایی به این موضوع، دادستان کل کشور در اطلاعیه‌ای خطاب به روسای دادگستری و دادستان‌های عمومی و انقلاب، تاکید کرده است که “مسئله معیشت کارکنان زحمتکش قوه قضاییه از سوی ریاست دستگاه و مراجع ذیربط با جدیت در حال پیگیری است و دولت نیز در این زمینه قول مساعد داده است.”

در این اطلاعیه با اشاره به اعتراضات اخیر صورت گرفته از سوی کارکنان، از همکاران دستگاه قضایی درخواست شده است، با توجه به پیگیری مسئله از سوی مسئولان عالی قوه قضاییه، به برخی تحرکات که امکان و زمینه سوء استفاده جریانات معاند و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران را فراهم می‌سازد، خاتمه داده و اجازه دهند پیگیری‌ها در فضای کاملا منطقی و آرام صورت پذیرد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه کارکنان دستگاه قضایی مجری قانون هستند و داعیه عدالت گستری دارند، تاکید کرده است: اقدامات غیر قانونی و رها کردن کار مردم و ولی نعمتان که مراجعه کننده هستند به هیچ وجه پذیرفته نیست و امری ناشایست و خلاف موازین شرعی است که بی توجهی به آن مسئولیت قانونی دارد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. «دادستان کل کشور با بیان اینکه کارکنان دستگاه قضایی مجری قانون هستند …»
    این جمله رو تنها در کشور ما هست که یک مقام قضایی میتونه بگه، چون در کشورهایی که استقلال سه قوه وجود داره صرف بیان این حرف میتونه حکم اخراج اون مقام رو صادر کنه: عالیجناب دادستان کل حتی نمیدونه که دستگاه قضایی اصلاً نمیتونه و نباید در حیطه اجرای قانون حضور پیدا کنه. اجرای قانون با قوه مجریه س نه قضاییه. دخالت این قوه در اجرا نافی اصل تفکیک قواست که در قانون اساسی ما هم اومده، ولی خب اینجا ایران است و آقایون چون قدرت دارن مجازن هر کاری دلشون میخواد بکنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا