آمریکا: پیشرفت جزیی در مذاکرات وین حاصل شده اما…

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشستی خبری با اشاره به روند مذاکرات احیای برجام در وین گفت: ما خواهان بازگشت کامل و متقابل به توافق هسته‌ای با ایران هستیم. مذاکره با ایران در وین ادامه دارد و در روزهای گذشته پیشرفت جزئی حاصل شده است اما به تسریع در مذاکرات هسته‌ای به‌دلیل پیشرفت در برنامه هسته‌ای ایران نیاز داریم.

به‌گزارش تسنیم، پرایس با مسئول دانستن دولت پیشین آمریکا برای ایجاد شرایط کنونی گفت: قول‌هایی که دولت پیشین برای فشار حداکثری داده بود و گفته بود که به توافق بهتری منجر خواهد شد، نه‌تنها عملی نشد، بلکه باعث جسورتر شدن این کشور گردید.

همچنین ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه روز سه‌شنبه روند مذاکرات احیای برجام میان ایران و کشورهای باقیمانده در توافق هسته‌ای در وین را بسیار کُند توصیف کرد.

وزیر خارجه فرانسه همچنین گفت که کُند بودن مذاکرات احتمال رسیدن به توافقی را که در آن منافع همه رعایت شود و در یک زمان قابل قبول به دست بیاید به‌خطر می‌اندازد.

لودریان با اشاره به اینکه طرف‌های گفتگو در اواخر ماه دسامبر پیشرفت‌‌هایی کوچکی داشتند گفت که برای رسیدن به توافق نهایی راه درازی باقی است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا