دیدن گربه ممنوع!

حجت‌الاسلام مجتبی لطفی در یادداشتی تلگرامی نوشت:

چنانچه گزارش شده «تلویزیون به کارگردان سریال «87 متر» گفته است گربه‌های حیاط و کوچه را سانسور کند و هیچ اثری از گربه در این سریال نباشد».

به لحاظ اینکه حذف گربه با دستور سیما بدون حکمت نیست و از اهم مشکلات مردم و جامعه است، پس ملاک به دست می‌آید که هر چه «گربوی» هست لازم الحذف است بنابر این در راستای همراهی با این اقدام مهم فرهنگی و برای ممانعت از بدآموزی:

۱.داستان‌های دعوای موش و گربه از کتاب های داستانی کهن، اشعار شعرای پارسی به کلی حذف و پدر و مادربزرگ‌ها حق گفتن قصه‌ای که در آن گربه هست برای نوه‌های خود ندارند و به جای آن از خاله سوسکه استفاده کنند. در کارتون‌ها گربه حذف شود مثلا در کارتون پینوکیو از این پس، گربه نره سانسور و به جای آن شغال نره و نر دیگری مونتاژ و جایگزین گردد.

۲.کسی حق ندارد از ضرب‌المثلی که در آن گربه وجود دارد بهره برد و فرهنگستان باید اصلاحاتی را با استفاده از دیگر حیوانات و … انجام دهد مثلا:

سوسک را درب حجله باید کشت. مار را که رها کنید چار دست و پا روی زمین می‌آید(مار دست و پا ندارد مشکل ما نیست). درب دیزی بازه، حیای قُمری کجا رفته؟ آسته برو، آسته بیا که کفتر شاخت نزند. از تاب ناعلاجی به هاج زنبور عسل گفتم خانم‌باجی. به دعای ترب سیاه باران نمی‌آید. دست که به چوب بردی کلاغ دزد حساب کار خودش را می‌کند. غوش در راه خدا موش نمی‌گیرد. جوجه تیغی دستش به گوشت نمی‌رسه، می‌گه بو می‌ده. مورچه سر دیگ را باز ببیند شرم می‌کند. مرغ گشنیز خورد گرسنه همه‌چیز. خرس قطبی هفت‌بار جای بچه‌هایش را عوض می‌کند. فنج هفت‌تا جان دارد. گوشت را به سنجاب سپردن. مثل سگ و توله سگ. و…

۳. حال که دیدن گربه مع‌الواسطه و در تلویزیون اشکال دارد، دیدن خود گربه با چشم مستقیم چقدر ایرادات متعدده دارد الله اکبر! به ویژه که گاهی اعمال قبیحه هم دارند. لذا دستورالعمل ممنوعیت تماشای گربه‌های هر کوی برزن ابلاغ و تابلوی «دیدن گربه ممنوع» طراحی و نصب گردد. جریمه دیدن گربه هم تعیین شود فواید طرح برای درآمد زایی مفید است و ۵۰ درصد جریمه گربه دیدگی به صدا و سیما اختصاص یابد. عکس گربه هم ممنوع است و نقشه ایران نیز که به شکل گربه خفته است، اصلاح گردد.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا