در دیدار پوتین و رئیسی پروتکل‌های تشریفات رعایت شد؟

ایسنا نوشت: «معاون پیشین مراسم و تشریفات دفتر رئیس جمهوری درباره میز انتخاب شده در دیدار روسای جمهور ایران و روسیه در کاخ ریاست جمهوری روسیه در مسکو و وجود فاصله‌ میان مقامات تاکید کرد: ایرادی بر اینکه فاصله‌ی روسای جمهور دو کشور از هم زیاد است، وارد نیست؛ کما اینکه این فاصله می‌تواند به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از کرونا باشد.

حسین‌پور با بیان اینکه «این نوع نشستن‌ها در دیدارهای مقامات عالی‌رتبه رسم است و پیش از این نیز شاهد این شیوه نشستن بوده‌ایم»، خاطرنشان کرد: در پروتکل‌های تشریفات چندین نوع نشستن داریم؛ یک نوع از جلسات مهمانانی که هم‌رتبه رئیس جمهوری نیستند، در کنار رئیس جمهوری نمی‌نشینند اما مقامات همتا در کنار هم یا اینکه هرکدام، یک طرف میز می‌نشینند. همچنین در راستای رعایت اصل عمل متقابل، این امکان وجود دارد که در سفر آتی آقای پوتین به تهران این‌گونه رفتار شود و در جلسه دیدار روسای جمهور، دو رئیس جمهور بجای نشستن در کنار یکدیگر، هر کدام یک طرف میز بنشینند اما مجدداً تاکید می‌کنم که به لحاظ پروتکلی ایرادی به این موضوع وارد نیست.

وی همچنین درباره استقبال مقامات از مهمانان خود در ساختمان محل دیدار، اظهار کرد: معمولاً از پیش از انجام دیدار مقامات، نقطه‌ی مشخصی برای استقبال مقام میزبان تعیین و به طرف مقابل نیز اعلام می‌شود که برای استقبال از مقام شما، میزبان تا آن نقطه به پیش می‌آید؛ با این حال ممکن است به دلیل وجود صمیمیت میان مقامات، مقام میزبان از نقطه از پیش تعیین شده فراتر برود و مثلاً تا پای اتومبیل یا جلوی ساختمان محل دیدار برود که این به معنای وجود علاقه و صمیمیت میان دو مقام است و طرف مقابل نیز با مشاهده چنین رفتاری، متوجه این صمیمیت خواهد شد اما نمی‌توان گفت که پیش نرفتن مقام میزبان از نقطه تعیین‌شده نشانه‌ی بی‌احترامی یا بی‌توجهی میزبان به مهمان است.

طی سال‌های اخیر روسای جمهور دو کشور ایران و روسیه چندین مرتبه برای شرکت در نشست‌های چندجانبه و رایزنی‌های منطقه‌ای و بین المللی به کشورهای یکدیگر سفر کرده‌اند؛ چنان که ولادیمیر پوتین در آذر ۱۳۹۴ برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو مجمع صادرکنندگان گاز، در آبان ۱۳۹۶ برای شرکت در نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، آذربایجان و روسیه و در شهریور ۱۳۹۷ برای شرکت در نشست سران روند آستانه به تهران سفر کرده است و در فرودگاه مهرآباد تهران به ترتیب از سوی محمود واعظی وزیر وقت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود کرباسیان وزیر وقت وزیر امور اقتصادی و دارایی و رضا اردکانیان وزیر وقت نیرو مورد استقبال قرار گرفت».

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

 1. انصاف نیوز عزیز سلام
  وقتی می گویم به روسها خوشبین نیستم باورتان نمی شود ، به 3 عکس زیر توجه نمایید :

  http://static.kremlin.ru/media/events/photos/big2x/vaEpFvsSieYkr77ABCkS8bumA7IV0NmV.jpg

  http://static.kremlin.ru/media/events/photos/big2x/Um4IbXQvAv21WLNrmb5TeY49fqSU7bFA.jpg

  http://static.kremlin.ru/media/events/photos/big2x/ARrpr4AUAIQ2nPWLWqFIqV6mjv5emcpt.jpg

  این تصاویر مربوط به ملاقات وزیر خارجه فعلی چین با پوتین (سال 2015) در کاخ کرملین است ، این تصاویر به وضوح به مانشان می دهد که رئیس جمهور روسیه به رئیس جمهور ایران توهین کرده است چطور عرض می کنم :
  الف ) محل ملاقات فعلی محلی است رئیس جمهور روسیه رسم دارد با وزرای خارجه و مقامات پائین تر از نخست وزیر ملاقات می کند که در تصاویر بالا نیز مشهود است آقایان دکتر ظریف و دکتر ولایتی نیز در همین سالن در سال 1392 با پوتین ملاقات کردند . پوتین با این رفتار سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران را تا سطح یک وزیر تنزل مقام داده است

  ثانیا : مرسوم است در ملاقاتهای روسای جمهور دو کشور مهم ، وزرای خارجه دو کشور شرکت می کنند و کنفرانس خبری نیز برگزار می شود اما در اینجا هیچکدام عملیاتی نشد ، چرا ؟!!!!!!! این سئوال مهم بنده از آقای امیرعبداللهیان و همچنین ریاست تشریفات ریاست جمهوری ایران نیز می باشد .

  ثالثا : پوتین هیچگاه و تحت هیچ شرایطی به هیچ مقام عالیرتبه ای اجازه نمی دهد که فرایض دینی اش را در میانه مذاکرات ادا کند و مذاکرات را به تاخیر بیاندازد ، او با این ترفند و آن ترفند کثیف قرآن آوردن در ایران به دنبال فریب افکار عمومی ایرانیان است و متاسفانه ائمه جمعه اولین گروهی بودند که فریب این ترفند را خوردند .

  بنده باز هشدار می دهم فریب روسیه امروز را نخورید که از شوروی زمان شاه صد درجه بدتر است ، بجای بهره مندی از مدل سیاست خارجی قاجاریه و پرتاب کردن خودمان به دامان روسیه از مدل سیاست خارجی جدید در محدود نمودن حضور و نفوذ روسیه در ایران جهت بالا بردن ضریب امنیت ملی کشور در حوزه شمال ایران با تدوین دکترین مدیریت امنیت در شمال ایران و بحر خزر بهره بجوییم .

  دولتمردان ایران موظف هستند پرچم سه رنگ ایران را بالا نگاه دارند و از وطن خویش دفاع کنند نه اینکه مُبَلّغ پرچم سه رنگ روسیه و سرخ رنگ چین کمونیست شوند!!!!!!

  ” حضرت حق جل جلاله نگاهدار همه ایرانیان سربلند و سرفراز و مظلوم باشد انشاالله “

  2
  1
 2. با سلام مجدد

  اینها را فقط برای خودتان می فرستم نه جهت انتشار ، صرفا جهت اطلاع است .

  http://static.kremlin.ru/media/events/photos/big2x/sgbvsxxmhJ70HqoPtjcAFfYxszFOKAmU.jpg

  http://static.kremlin.ru/media/events/photos/big2x/mOUDjhAAF7LVynnTIKgaGyPQN6m4LGDL.jpg

  http://en.kremlin.ru/events/president/news/54119/photos

  https://thailand.mid.ru/images/gallery/2017-03/28/cYhULkguva36bJ2uLsSrifGA1OZBtIz9.jpg

  https://thailand.mid.ru/images/gallery/2017-03/28/WnluGHgQ6SyeiPOztAWoPI2XE8xrZw7d.jpg

  قاسم توکایف رئیس جمهور قزاقستان در کرملین

  http://static.kremlin.ru/media/events/photos/big2x/ujKmAZDy25TFrzzFcOzWHLyZvLpgBf3t.jpg

  http://static.kremlin.ru/media/events/photos/big2x/tEJlBP3BLjpf5EgfG9PRqbneb0huAAgY.jpg

  http://static.kremlin.ru/media/events/photos/big2x/GzofXgamfVDGnkrxnrBPtHJV6k0y2cJ1.jpg

  http://en.kremlin.ru/events/president/news/60216/photos

  این دو نمونه مثال فکر کنم کافی باشد تا خیلی چیزها روشن شود.

  عزیزان انصاف نیوز فقط بعدا بین خودتون نگید فلانی چقدر بیکاره نشسته این مطالب را می فرسته بیکار نیستم دغدغه وطن دارم ، دغدغه ایران دارم .

  دروغ هم نمی گویم .

  2
  1
  1. اگه دغدغه وطن داشتی به تاریخ این دیدارها هم توجه میکردی که همه اینها قبل از کرونا است !
   واقعا نمی فهمی یا خود را به نفهمی زده ای؟!
   دوست عزیز این عکس را ببین :
   https://www.jahannews.com/news/792014
   طبق منطق شما پوتین وزرای خارجه و مقامات کشورهای دیگر را از وزیر خارجه خودش بیشتر تحویل می گیرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا