وزیر نفت: مردم اثرات توافق با روسیه را به زودی خواهند دید

جواد اوجی، وزیر نفت دولت سیزدهم گفت: از امضا شدن چندین سند مهم با روسیه در حوزه توسعه میدان‌های نفت و گاز، پتروپالایشگاه و انتقال فناوری خبر داد و گفت: مردم ایران اثرات توافق‌های نفتی با روسیه در حوزه انرژی را به‌زودی خواهند دید.

به گزارش تسنیم، اوجی در تبیین مهمترین برنامه‌های خود در روسیه با بیان اینکه به جرأت می‌گویم که یکی از پربارترین سفرها بود و بسیار بیشتر از آنچه انتظار داشتیم، حاصل شد، اظهار کرد: دیدارهای خوبی با الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر، نیکلای شولگینوف، وزیر انرژی و شرکت‌های توانمند روسی در حوزه نفت و گاز داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مشارکت در توسعه میدان‌های نفتی و گازی، احداث پتروپالایشگاه، انتقال فناوری و تجهیزات فناورانه، که به شدت موردنیاز صنعت نفت است، توافق‌های بسیار خوبی انجام شد و اسناد مهمی به امضا رسید، تصریح کرد: مردم ایران به‌زودی اثرات این توافق‌ها را در حوزه انرژی خواهند دید.

وزیر نفت با بیان اینکه با توجه به عزم جدی که در 2 کشور به‌ویژه در حوزه وزارتخانه‌های نفت و انرژی ایران و روسیه وجود دارد، به‌زودی همه این توافق‌ها محقق می‌شود، یادآور شد: نقشه راه جامع همکاری مشترک در تمام زیرمجموعه‌های نفت و انرژی تدوین شده است. ما از یک‌ماه گذشته پیشنهادهای خود را به طرف‌های روسی ارائه کرده بودیم و شرکت‌های توانمند روسی نیز علاقمندی خود را برای همکاری اعلام کردند.

اوجی به تحریم‌های ظالمانه آمریکا ضد ایران و روسیه اشاره کرد و با بیان اینکه هر دو کشور در کنار ظرفیت‌های بسیار خوب دارای ذخایر فراوان نفتی و گاز هستند که می‌توان از آن‌ها بهره ببرند، تأکید کرد: با توافق‌های بدست آمده، به‌طور قطع مردم و حوزه نفت، اثرات آن را خواهند دید.

وی با بیان اینکه روس‌ها به خوبی متوجه شدند که عزم و اراده دولت سیزدهم و وزارت نفت ایران بر این استوار شده که این روابط را مستحکم و مستمر پیش ببریم، گفت: ایران و روسیه در اوپک پلاس هم دارای دیدگاه یکسانی هستند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

  1. خیر مقدم، رسیدن بخیر جناب وزیر!!! سالها بلکه دهه هاست که تاثیر حضور روسیه را در کشورمان با گوشت و پوست و استخوانمان لمس کرده ایم، مثال میخواهی؟ همین رفقایتان در مصادر مسئولیت های تراز اول کشور، بارها گفته اند که میلیاردها (چه بسا صدها میلیارد) دلار بابت نیروگاه اتمی بوشهر تقدیم روس ها کرده ایم در حالیکه هنوز این نیروگاه، برق خودش را نتوانسته تامین کند!!!! رأی در شورای امنیت برای محکومیت ایران در حداقل 6 مورد!!!! همراهی های مکرر و کامل و قاطع با اسرائیل بر علیه ایران در سوریه!!!! خلف وعده و عدم پایبندی به تعهدات خود در قرارداد فروش اس 300 تا آنجا که ایران را ناچار به طرح دعوا در مراجع بین المللی کرد!!!! آیا بنظرتان موارد فوق به تنهائی برای لمس تاثیر چنبره روس ها در کشورمان کفایت نمی کند!!؟ (کارشکنی هائی که لاوروف روس با تمام توان برای ممانعت از انعقاد قرارداد برجام و توافق ایران با غرب بخرج داد، بجای خود)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا