توضیح زاکانی درباره جزییات طرح «کیف پول شهروندی»

علیرضا زاکانی، شهردار تهران گفت: بر اساس طرح کیف پول شهروندی بنا داریم خانواده‌ها را شناسایی‌ کنیم که این اتفاق از طریق اطلاعاتی که از طریق سایر دستگاه‌ها کسب می‌شود انجام می‌پذیرد. به عنوان مثال 200 هزار تومان به عنوان اعتبار اولیه در کیف پول شهروندی شارژ خواهد شد تا در راستای حفظ کرامت شهروندان این عزیزان بتوانند از خدمات شهری استفاده کنند. بانک ضامن این اعتبار خواهد بود و این طرحی است که در بسیاری از کشورهای دنیا اجرا شده و تجربه خوبی است و این در حالی است که مبلغ ناچیزی از این اعتبار به شهرداری باز نخواهد گشت.

به گزارش تسنیم، زاکانی در حاشیه برگزاری چهل‌و‌یکمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز نخستین بودجه شهرداری تهران تقدیم شورای شهر تهران در دوره ششم شد و به هر حال شهر تهران یک نیازهایی دارد که باید به آنها توجه شود که این نیازها فوق‌العاده بالاست.

وی با اشاره به اینکه بودجه شهرداری تهران دو ویژگی دارد، گفت: یکی ویژگی تعهدی است که ما نسبت به شورا و رقم 56 هزار و 869 میلیارد تومان است که این بودجه نسبت به بودجه اصلاح شده سال 1400 رشد 51 درصدی را خواهد داشت.

شهردار تهران تصریح کرد: نکته بعدی که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده این است که پروژه‌هایی در تهران است که ضرورت دارد اما امکان اجرای آن وجود ندارد و به همین جهت شهرداری تهران بنا دارد از مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران استفاده کند.

زاکانی گفت: بر همین اساس در راستای سرمایه‌گذاری در خردادماه سال آینده هفته‌ای را تحت عنوان سرمایه‌گذاری در شهرداری تهران خواهیم داشت و این در حالی است که اجرای پروژه‌های بزرگ در پایتخت به ده‌ها هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که این ارقام را می‌توان از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استفاده کرد.

وی در رابطه با کیف پول شهروندی و طرح ویژه شهرداری تهران در لایحه بودجه 1401 شهرداری گفت: بر اساس این طرح بنا داریم خانواده‌ها را شناسایی‌ کنیم که این اتفاق از طریق اطلاعاتی که از طریق سایر دستگاه‌ها کسب می‌شود انجام می‌پذیرد.

شهردار تهران افزود: به عنوان مثال 200 هزار تومان به عنوان اعتبار اولیه در کیف پول شهروندی شارژ خواهد شد تا در راستای حفظ کرامت شهروندان این عزیزان بتوانند از خدمات شهری استفاده کنند.

زاکانی تصریح کرد: بانک ضامن این اعتبار خواهد بود و این طرحی است که در بسیاری از کشورهای دنیا اجرا شده و تجربه خوبی است و این در حالی است که مبلغ ناچیزی از این اعتبار به شهرداری باز نخواهد گشت.

وی همچنین درباره آخرین میزان بدهی شهرداری تهران به بانک‌ها و پیمانکاران گفت: بالغ بر 85 هزار میلیارد تومان میزان بدهی شهرداری تهران است که از این رقم نزدیک به 60 هزار میلیارد تومان مربوط به بانک‌ها خواهد بود.

شهردار تهران در رابطه با ساختمان‌های ناایمن و گودهای رها شده در پایتخت گفت: در این ارتباط نیز اقداماتی آغاز شده تا بتوانیم این گودها را تعیین تکلیف کنیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا