خرید تور تابستان

واکنش وزیر علوم به اخراج محمد فاضلی و آرش اباذری

محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم دولت سیزدهم با اشاره به انتقادات از اخراج محمد فاضلی و آرش اباذری گفت: به‌نظر من در بحث استقلال دانشگاه‌ها شاید درست نباشد در این خصوص ورود پیدا کرد، هر دانشگاهی استقلال خود را دارد و سیستم اداری و انتظامی خود را دارد و ما باید به استقلال دانشگاه‌ها احترام بگزاریم، اگر موردی باشد، آن مورد توسط خود ذی‌نفع مورد بازبینی قرار می‌گیرد. خواهش من این است که موارد مربوط به دانشگاه‌ها را سیاسی نکنیم. هر دانشگاه استقلال خاص خود را دارد و مسیر خود را پیش می‌رود و کاملاً بر اساس قوانین و مقررات جاری و ساری تصمیم‌گیری می‌کند.

به گزارش تسنیم، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در حاشیه سیزدهمین نشست سراسری معاونان بین‌الملل دانشگاه‌ها که در وزارت علوم برگزار شد، درباره تعارض در دو مصوبه کنکور و نامه به معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری گفت: این مسئله امروز در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مورد بررسی قرار می‌گیرد و سخنگوی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی نتیجه را اعلام خواهد کرد.

وی در خصوص اینکه آیا حکم معاون حقوقی رئیس‌جمهور رد شده است، گفت: حکم مذکور نیز در جلسه امشب بررسی و جمع‌بندی می‌شود و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

وزیر علوم درباره موضع وزارت علوم در خصوص اخراج اساتید گفت: روند جذب اعضای هیئت علمی، تبدیل وضعیت آنها و ارتقای علمی اساتید، روش علمی و سیستماتیکی است که در هر دانشگاهی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: به‌نظر من در بحث استقلال دانشگاه‌ها شاید درست نباشد در این خصوص ورود پیدا کرد، هر دانشگاهی استقلال خود را دارد و سیستم اداری و انتظامی خود را دارد و ما باید به استقلال دانشگاه‌ها احترام بگزاریم، اگر موردی باشد، آن مورد توسط خود ذی‌نفع مورد بازبینی قرار می‌گیرد. خواهش من این است که موارد مربوط به دانشگاه‌ها را سیاسی نکنیم. هر دانشگاه استقلال خاص خود را دارد و مسیر خود را پیش می‌رود و کاملاً بر اساس قوانین و مقررات جاری و ساری تصمیم‌گیری می‌کند.

زلفی‌گل تأکید کرد: در دانشگاه‌های ما تصمیمات سیاسی گرفته نخواهد شد و ما سعی می‌کنیم این موارد را سیاسی نکنیم. اجازه دهیم دانشگاه‌ها استقلال خاص خود را داشته باشند و تصمیمات دانشگاه‌ها در خصوص جذب اعضای هیئت علمی و دانشجویان را سیاسی نکنیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

    1. مگر‌اخراج‌اینها‌سیاسی‌نیست‌یقینا‌حرف‌حقی‌زده‌بیرون‌انداختند‌والا‌چه‌بسیار‌ادمهای‌فاسد‌ودزد‌و‌بیسواد‌در‌دانشگاه‌ها‌است‌که‌کسی‌متعرض‌انها‌نمی‌شود‌اری‌وقتی‌می‌شود‌روی‌استقلال‌دانشگاه‌صحبت‌کرد‌که‌رئیس‌دانشگاه‌توسط‌خود‌دانشگاهیان‌انتخاب‌شود‌نه‌توسط‌سیاسیون‌دزد‌و‌فاسدتا‌وقتی‌که‌رئیس‌دانشگاه‌توسط‌سیاسیون‌انتخاب‌می‌شود‌صحبت‌از‌استقلال‌آن‌عوامفریبی‌است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا