خرید تور تابستان

اسکوچیچ و پتروویچ پس از بازی ایران و عراق چه گفتند؟

ایسنا نوشت: تیم‌ملی فوتبال ایران امشب (پنجشنبه) در چارچوب هفته هفتم مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل عراق به پیروزی رسید و دو هفته زودتر در صعودی تاریخی به جام جهانی رسید.

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم‌ملی ایران در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: به بازیکنانم تبریک می‌گویم. آن‌ها خیلی خوب بازی کردند. این عملکرد خوب مختص این بازی نبود و در همه بازی‌های انتخابی ثبات خوبی داشتیم. ما بازی‌های پر استرسی تا اینجای کار پشت سر گذاشتیم. در ۱۵ دقیقه ابتدایی چند دقیقه‌ای طول کشید تا هماهنگ شویم اما در ادامه می‌توانستیم گل‌های زیادی به ثمر برسانیم. اگر توانسته باشیم مردم ایران را مقداری هم خوشحال کنیم، باعث افتخار ماست.

او افزود: هم تیم رقیب و هم ما مشکلات زیادی قبل از بازی داشتیم. بازیکنان اروپایی ما خیلی دیر به ما اضافه شدند. مثلا مهدی طارمی که بازی فوق‌العاده‌ای انجام داد، پنج یا شش صبح به ما اضافه شد. مشکلاتی که بود شیرینی برد را دو چندان کرد.

سرمربی تیم‌ملی فوتبال درباره سخت‌ترین قسمت مسیر صعود تیمش به جام جهانی گفت: من باید راجع به این مساله فکر کنم چون موقعیت‌های سخت زیادی داشتیم. ما مشکلات زیادی از کرونا تا فشارهای دیگر را پشت سر گذاشتیم. شاید بتوانم بگویم آن دوره‌ای که هیچ حقی برای از دست دادن امتیاز نداشتیم، سخت‌ترین دوره بود اما من از اول به کارم باور داشتم و می‌دانستم گروه فوق‌العاده‌ای از بازیکنان در اختیار دارم و کار را به سرانجام رساندیم. آدم‌های زیادی در این دو سال من را دست کم گرفتند و شایستگی من را در نظر نگرفتند اما امروز خودم را اثبات کردم.

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که چه پیامی برای خانواده شهدا دارد، گفت: من هر چیزی بگویم مرهمی بر زخم این خانواده‌ها نیست. امیدوارم با این برد لحظه‌ای باعث دور شدن آن‌ها از غم‌هایشان باشیم. دوست دارم شادی برد را نه فقط به این دوستان بلکه به همه مردم ایران تقدیم کنیم.

سرمربی تیم‌ملی درباره ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال ایران توضیح داد: در دو سال گذشته افراد زیادی درباره قرارداد من صحبت کردند. قرارداد من تا ۲۰۲۳ ادامه پیدا می‌کند. من از روز اول می‌دانستم که باید خودم را اثبات کنم و ادامه قرارداد منوط به موفقیت با تیم‌ملی ایران است. برنامه من شرکت با ایران در جام جهانی است.

تیم‌ملی فوتبال عراق امروز (پنجشنبه) در هفته هفتم مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف ایران رفت که در نهایت با یک گل شکست خورد و از جام جهانی دورتر شد. زلیکو پتروویچ، سرمربی عراق در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: ابتدا به ایران بابت صعود به جام جهانی تبریک می‌گویم. آن‌ها لایق این صعود بودند و به نظرم بهترین تیم آسیا هستند. کره تیم خوبی است اما ایران تیم بهتری محسوب می‌شود.

او افزود: در این مسابقه ما بهتر از بازی اولمان مقابل ایران بازی کردیم. من به بازیکنان خودمان افتخار می‌کنم چون با وجود از دست دادن هشت بازیکن، مقابل ایران خوب ظاهر شدیم. بازیکنان عراق در این دیدار برای ملتشان جنگیدند. مقابل تیمی که چندین بازیکن در اروپا دارد، بازی کردیم. برای ایران در جام جهانی آرزوی موفقیت می‌کنم. بازی با ایران تجربه خوبی برای ما بود. برابر تیم‌هایی مانند ایران نیاز به شانس دارید که به برتری برسید ولی ما نتوانستیم از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم.

سرمربی عراق در پاسخ به این سوال که چرا تیمش در گل‌زنی مشکل دارد و چه میزان شانس برای صعود به جام جهانی برای خودشان قائل هستند، گفت: من خیلی موارد را از کاپ عرب عوض کردم و بازیکنان جوانی به تیم آوردم تا سرمربی بعدی بتواند از نسل جدید بازیکنان عراق استفاده کند. من افتخار می‌کنم که سرمربی عراق هستم و امیدوارم مردم دو سال بعد از من بابت بازیکنان جوانی که آوردم تشکر کنند. من سرمربی‌ای نیستم که بازیکنانم را سرزنش کنم. ما با هم می‌بریم و با هم می‌بازیم. باید به بازیکنان احترام گذاشته شود تا متقابلا احترام دریافت کنید.

پتروویچ ادامه داد: ما نتیجه خوبی نگرفتیم ولی من خوشحالم و نتیجه خوبی گرفتم چرا که فکر می‌کنم بازیکنانی آورده‌ام که تا ۱۰ سال آینده برای عراق بازی کنند. بازیکنان جوان و نوجوان عراقی باید آموزش ببینند. من خوشحالم که جزئی از این پروژه بودم. من کاری ندارم که مردم می‌گویند ما نمی‌بریم. یک شبه نمی‌توان نتیجه گرفت. مثلا عدنان تلاش می‌کند که فوتبال عراق را پیش ببرد ولی من هم جزئی از پروژه هستم. من زیدان را که مثل یک الماس است از منچستریونایتد آوردم و می‌دانم استعدادهای زیادی مانند او در عراق حضور دارند.

او در پایان بیان کرد: من بیشتر در اروپا کار کرده‌ام. یاد گرفتم که بازیکنان خوبی برای ستاره شدن در آینده پرورش دهم. این دلیلی است که دوست دارم با نسل جدید فوتبال عراق کار کنم. اگر فدراسیون یا هر کس دیگری دوست ندارد، مشکلی بابت جدایی ندارم ولی احترام زیادی برای مسئولان فدراسیون عراق قائل هستم. البته این طور نیست که به هر قیمتی بخواهم بمانم. من ۹۰ درصد تیم را تغییر داده‌ام و این، راه یک شبه نیست. سرمربی جدید هم اگر بیاید چنین مشکلاتی خواهد داشت.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا