خرید تور تابستان

اسکوچیچ: با کرواسی هم‌گروه شویم گریه خواهم کرد

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی ایران درباره‌ی احتمال هم‌گروه شدن ایران و کرواسی در جام‌جهانی ۲۰۲۲ گفت: همه از من درباره این موضوع سؤال می‌پرسند اما واقعاً نمی‌دانم اگر این اتفاق رخ دهد چگونه از نظر احساسی باید شرایط را مدیریت کنم، احتمالاً گریه خواهم کرد، روبه‌رو شدن با کرواسی تجربه‌ای فوق‌العاده خواهد بود، وسوسه‌انگیز است، باید دید که قرعه چه‌چیزی را برای ما رقم خواهد زد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت HRT کرواسی به‌بهانه صعود تیم ملی ایران به جام جهانی 2022 با هدایت دراگان اسکوچیچ، مصاحبه‌ای با این مرد کروات انجام داد و از او درباره مسیری که برای رساندن ملی‌پوشان کشورمان به قطر پیمود، سؤالاتی پرسید. این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید:

*ایران روز پنجشنبه عراق را با نتیجه یک بر صفر شکست داد آن‌هم سه دور مانده به پایان مرحله مقدماتی و حالا 10 امتیاز با امارات تیم سوم جدول فاصله دارد که قابل جبران نیست.

برای ایران با توجه به همه اتفاقاتی که در مراحل مقدماتی رخ داد این صعود بسیار مهم بود. ما مسیری دشوار را برای صعود پیمودیم. من بسیار خوشحالم و احساس غرور می‌کنم. بازی ما مقابل عراق فوق‌العاده بود. حتی می‌توانستیم با گل‌های بیشتر و قاطعانه‌تر هم به پیروزی دست پیدا کنیم. ما بعد از بازی هم جشنی مفصل گرفتیم. تنها چیزی که من نگرانش بودم کرونا بود.

*اسکوچیچ در 14 بازی که روی نیمکت تیم ملی ایران حضور داشت، 13 پیروزی و یک تساوی کسب کرد که آن تساوی هم مقابل کره جنوبی بود.

بله، تقریباً روندی بی‌عیب‌ونقص داشتیم، البته با کلی مشکل روبه‌رو شدیم و تحت فشار فراوانی هم قرار داشتیم. ما در مرحله قبلی (دور دوم انتخابی جام جهانی در آسیا) اجازه از دست دادن حتی یک امتیاز را هم نداشتیم، به‌خاطر همین شرایط و مسیر سختی که داشتیم، این صعود بسیار دلچسب است. من به کارهایی که انجام دادیم و همه چیزهایی که کسب کردیم، افتخار می‌کنم. به بازیکنان و اعضای کادر فنی‌ تیم هم تبریک می‌گویم.

*مردم بعد از صعود تیم ملی ایران تا مدتی طولانی در خیابان‌های تهران جشن می‌گرفتند، دراگان اسکوچیچ بعد از برانکو ایوانکوویچ دومین سرمربی کروات است که با ایران موفق به کسب چنین موفقیتی می‌شود.

بله، واقعاً لذت‌بخش است، روز قبل، برای من فیلم‌هایی از خوشحالی مردم سراسر نقاط ایران را فرستادند، دیدن خوشحالی مردم واقعاً لذتبخش بود. من خوشحالم که توانستیم ایران را شاد کنیم. ایران یک کشور فوتبالدوست است و فوتبال برای مردمش خیلی مهم است. من یک مربی باتجربه‌ام و خیلی روی خودم کار کردم، اما این تیم و رویکرد آن را هم می‌شناختم، همین شناخت به من زمانی که هدایت تیم ملی را قبول کردم، کمک فراوانی کرد.

*ایران حالا برای سومین دوره متوالی در جام جهانی حضور پیدا می‌کند.

ما باید خودمان را به‌خوبی برای حضور در جام جهانی آماده کنیم. در برخی پست‌ها ما کمبودهای مشخصی داریم، اما در برخی دیگر هم واقعاً قوی هستیم حتی در سطح جهانی، ما مهاجمانی در کلاس جهانی داریم. من فکر می‌کنم که در قطر ما می‌توانیم حرف‌هایی برای گفتن داشته باشیم.

*یکی از سناریوی‌های احتمالی در جام جهانی 2022، هم‌گروهی ایران با تیم ملی کرواسی است که اسکوچیچ را مقابل هموطنش زلاتکو دالیچ سرمربی کروات‌ها قرار خواهد داد.

همه از من درباره این موضوع سؤال می‌پرسند اما واقعاً نمی‌دانم اگر این اتفاق رخ دهد چگونه از نظر احساسی باید شرایط را مدیریت کنم، احتمالاً گریه خواهم کرد، روبه‌رو شدن با کرواسی تجربه‌ای فوق‌العاده خواهد بود، وسوسه‌انگیز است، باید دید که قرعه چه‌چیزی را برای ما رقم خواهد زد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا