احمد خاتمی: عامل فقر در جامعه کسانی هستند که در این ۴۳ سال قدرت دستشان بوده است

به گزارش خبر آنلاین به نقل قول از انتخاب نوشت: خاتمی اظهار کرد که کسانی که در اکثر این ۴۳ سال قدرت دست آنها بوده و ریل‌گذاری کار آنها بوده، اگر فقری هم است عامل آن ریل‌گذاری خودشان بودند و اگر مشکلات نتیجه ریل‌گذاری است که آنها انجام دادند، اما با نظام را متهم می‌کنند که پشت این صحنه‌ها هدف جدایی مردم از انقلاب را دنبال می‌کنند، اما مردم سرمایه نظام بودند، هستند و خواهند بود.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ندیدن خدمات انقلاب، مصداق کفران نعمت است، گفت: ملت ایران ۴۳ سال در همه عرصه‌ها از جمله انتخابات و راهپیمایی‌ها حاضر بودند و این به معنی شکر نعمت ولایت است.
حجت الاسلام سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران و عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، ظهر امروز در سخنرانی پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در کرمان اظهار کرد: این حماسه گامی خداپسندانه برای بیعت مجدد در چهل و سومین سال پیروزی انقلاب با نظام اسلامی بود.

وی، حاکمیت دینی، ارزش‌های دینی، استقلال و وابسته نبودن به اجانب و بیگانگان، نعمت آزادی در کشوری که ۵۷ سال در خفقان بود و عفت و پاکی را نعمت‌های انقلاب اسلامی برشمرد و عنوان کرد: رژیم ستمشاهی مروج بی‌عفتی و بی‌حجابی بود و سران طاغوت خودشان در قله رذالت و فساد بودند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در رژیم پهلوی مردم تحقیر و برای حاکمان مطرح نبودند، تصریح کرد: شکر نعمت انقلاب اسلامی آن است که خدمات انقلاب را ببینیم؛ نظام اسلامی در خدمت مردم است البته مشکلات فراوانی هم دشمنان آفریدند و سوءمدیریت‌ها هم در گذشته بوده اما اینکه فقط مشکلات را دیدن و ضریب دادن به آنها و ندیدن خدمات، مصداق کفران است.

خاتمی با بیان اینکه مصداق شکر این است که خدمت انقلاب و نظام را بگوییم، زیرا این یک انقلاب مردمی است، افزود: مصداق اول شکر سپاسگزاری از خدمات و مصداق اول ناسپاسی خدمات را ندیدن و مشکلات را بیش از آنچه است نشان دادن که نامش را سیاه‌نمایی می‌گذاریم.

وی ابراز کرد: دومین بخش شکر انقلاب را نعمت دیدن مردم است در شرایطی که مردم به حساب نمی‌آمدند و انتخاباتی نبود و ساواک مشخص می‌کرد چه کسی نماینده کدام شهر باشد، جمهوریت در وضع فلاکت باری قرار داشت، اما به فضل خداوند مردم به صحنه آمدند و جمهوریت این است که مردم خودشان را صاحب خانه ببینند.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به حضور مردم در انتخابات‌های مختلف در طول انقلاب بیان کرد: بیشترین بها را به مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی چه قبل و چه بعد از ارتحال، امام راحل داده است، عده‌ای می‌خواهند این دروغ را جا بیندازند که جمهوریت بعد از امام تضعیف شده است اینها یا جمهوریت را نمی‌فهمند یا معنای تضعیف را نمی‌دانند.

خاتمی بیان کرد: در فتنه ۸۸، رهبر معظم انقلاب از خود و از ولایت فقیه دفاع نکردند، بلکه از جمهوریت نظام دفاع کردند؛ شکست خورده‌های انتخابات می‌خواستند انتخابات را باطل کنند و رأی مردم را هیچ بگیرند، اما رهبری فرمودند «من جلوی این بدعت می‌ایستم که کسانی با اردوکشی خیابانی بخواهند به خواسته‌های خود برسند.»

وی با بیان اینکه وقتی امام خمینی (ره) به صحنه آمد، قطره‌ها به هم پیوستند و کاخ ۲۵۰۰ ساله را سیل برد، گفت: نعمت ولایت فقیه، نعمت بزرگی و این همه آوازه و سرافرازی ایران اسلامی، از نظام حاکمیت ولی فقیه است.

خطیب نماز جمعه تهران: این ملت، به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نخواهد داد/ هیاتی با تجربه برای مذاکره رفتند

آیت‌الله احمد خاتمی: اینترنت را قطع کردند تا صدای مردم مظلوم یمن به جهانیان نرسد
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه به کوری چشم دشمنان، انقلاب اسلامی ۴۳ سال ماند و این جز با نعمت ستودنی ولایت فقیه امکان پذیر نبود، افزود: ملت ایران ۴۳ سال در همه عرصه‌ها از جمله انتخابات و راهپیمایی‌ها حاضر بودند و این به معنی شکر نعمت ولایت است.

خاتمی اظهار کرد: کسانی که در اکثر این ۴۳ سال قدرت دست آنها بوده و ریل‌گذاری کار آنها بوده، اگر فقری هم است عامل آن ریل‌گذاری خودشان بودند و اگر مشکلات نتیجه ریل‌گذاری است که آنها انجام دادند، اما با نظام را متهم می‌کنند که پشت این صحنه‌ها هدف جدایی مردم از انقلاب را دنبال می‌کنند، اما مردم سرمایه نظام بودند، هستند و خواهند بود.

وی با تأکید بر اینکه مردم ایران شاکر انقلاب هستند و تا آخرین نفس و قطره خون از انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند، عنوان کرد: این مردم قدرشناس، عزت، شرف و استقلال خود را مدیون ولایت فقیه می‌دانند.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: ما مردم همراه با نظام هستیم و اجازه نمی‌دهیم کسانی حرف‌های دشمن شادکن به نام مردم بزنند و به دروغ بیانیه بدهند که دیگر میزان رأی ملت نیست، این دروغ است، چرا که اگر دیروز میزان رأی ملت بود امروز و فردا و فرداها هم است؛ در چهل و سه سالگی انقلاب اسلامی از این نظام دفاع کرده، می‌کنیم و خواهیم کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. سلام- بیخود سردمداران امروز را مقصر ندانید- مقصر هویدا بود که در ۱۳ سال نخست وزیری نگذاشت خودکار بیک از ۵ ریال بشود ۶ ریال و ما مردم را بد عادت کرد ! مقصر روسای بانک مرکزی و وزیر اقتصاد آن دوران بود که دلار را برای سالهای سال ۶۰ ریال و ۷۰ ریال و نگهداشت با سقوط جهانی به رتبه های عجیب امروز برسیم ! چرا طفلکی رفسنجانی و احمدی نژاد و روحانی نژاد و ريیسی نژاد و بقیه نٰژاد و منصوب کنندگان آنان را مقصر میدانید ؟ انصاف داشته باشید.اگر در منطقه خاور میانه پول ایرانی راحت تر از دلار تعویض ( تسعیر ) میشد، این تقصیر رجال بدطینت پهلوی هاست- چه ربطی به آقایان و آقایان زادگان روحانی مسلک آنان دارد ؟ اون موقع همه میتوانستند با چندرغاز بروند ۱۰ روز ۱۰ روز در اروپا و کانادا و آمریکا بگردند و برگردند ( و این فاجعه بود ) ولی حالا ۵ تا ( زاده ) کاری نداریم که ( چی چی زاده ) با چند میلیون دلار میروند و دیگه هم بر نمیگردند- خب ، انصافآ این بهتره یا آن هر هر کی هر کی که بود ؟ کمی فکر کنید بعد قلم بردارید….

  2. ازکرامات شیخ ماعجب است شیره راخوردوگفت شیرین است….حالانوبت یافتن پرتقال فروش رسید….

  3. قدرت که از روز دست تو وامثال تو بوده حالا طلب کار کیستی یاد داستان معروف دزدی که در حال فرار فریاد میزد آی دزد افتادم
    لطفا انصاف داشته باشین و کامنت مرا انتشار بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا