اوکراین حمله را آغاز کرد!

ایرنا نوشت: خبرگزاری تاس به نقل از مقام های جدایی طلب جمهوری های خودخوانده دونتسک و لوگانسک از گلوله باران چندین منطقه توسط نیروهای اوکراینی خبر داد.

تاس روز پنجشنبه به نقل از بیانیه دفتر نمایندگی مناطق دونتسک و لوگانسک در مرکز مشترک نظارت بر آتش بس نوشت: نیروهای اوکراین با تسلیحات سنگین با کالیبر بیش از ۱۲ میلی متر ۹ منطقه در جمهوریهای مردمی دونتسک و لوگانسک را گلوله باران کردند.

این گلوله باران از ساعت ۵ و ۳۲ دقیقه تا ساعت ۷ و ۴۲ دقیقه بامداد امروز به وقت مسکو ادامه داشت و در مجموع ۱۶۰ گلوله از جمله دهها گلوله خمپاره به مناطق مسکونی اصابت کرد.

بر اساس گزارش رسانه روسی، مناطق کمینترنووا، اکتیابر، نوولاسپا و پتروفسکی در جمهوری خود خوانده دونتسک و وسلنکوی، دونتسکی، زولوتوی-۵، نیژنی دوزووی و سوکولنیکی در جمهوری خودخوانده لوگانسک هدف گلوله باران نیروهای اوکراینی قرار گرفت.

در گزارش تاس خاطرنشان شد که نیروهای اوکراینی اکثرا خمپاره های ۱۲۰ میلیمتری و ۸۲ میلیمتری به سوی مناطق دونتسک و لوگانسک پرتاب کردند.

سازمان پلیس جمهوری مردمی دونتسک در حال مقابله با گلوله باران مناطق مسکونی از سوی ارتش اوکراین است و نقاطی را که از آن تیراندازی می شود، هدف قرار می دهد.

در این گزارش به تلفات جانی یا خسارات گلوله باران مناطق دونتسک و لوگانسک اشاره ای نشده است.

جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوگانسک در منطقه دونباس با جمعیت روس تبار، از سال ۲۰۱۴ و به دنبال مناقشه خونین که نزدیک به ۱۳ هزار تلفات جانی به همراه داشت از اوکراین اعلام استقلال کردند.

دومای روسیه روز سه شنبه به پیش نویس قطعنامه‌ای برای درخواست از رئیس جمهور روسیه به منظور به رسمیت شناختن استقلال جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوگانسک رای داد و با پذیرفتن پوتین، روسیه بطور رسمی این دو منطقه روس تبار در شرق اوکراین را به عنوان کشورهای مستقل به رسمیت خواهد شناخت.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

 1. سلام‌غرب‌باهزارو‌یک‌ترفند‌میخواهد
  روسیه‌را‌‌تحریک‌وترغیب‌کند‌به‌اوکراین
  حمله‌نماید‌البته‌بیشتر‌امریکا‌وانگلیس
  چون‌در‌هرحالت‌روسیه‌تضعیف‌میشود
  وزمان‌تجزیه‌آن‌نزدیک‌میشودپوتین
  بازی‌خورده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا