خرید تور تابستان

طرح «صیانت» از فضای مجازی و «حمایت» از حقوق کاربران تصویب شد

با وجود کارزار میلیونی مخالفین این طرح 18 نفر از کمیسیون طرح حمایت از حقوق کاربران به این طرح رای مثبت دادند و کلیات آن تصویب شد.

ایسنا : کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی کلیات طرح صیانت را به تصویب رساندند.

اعضای کمیسیون طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در جلسه امروز کمیسیون با ۱۸ رای موافق کلیات این طرح را به تصویب رساندند.

جلال رشیدی کوچی در این جلسه گفت: من نه مخالف نظام هستم و نه مخالف انقلاب از خانواده‌ای آمده‌ام که پنج شهید تقدیم کرده است. عده‌ای برای موافقت با این طرح با من تماس می‌گیرند و من را تهدید می‌کنند. این در حالی است که بعد از گذشت مدتی به آغاز به کار کمیسیون مشترک مردم هنوز نگران تصویب این طرح هستند.

وی ادامه داد: این موضوع هم دلیل دارد برای مثال به یکباره اعلام می‌شود که در خلال بررسی بودجه جلسه‌ای برای بررسی این طرح برگزار شود. کسی مخالف ساماندهی فضای مجازی نیست اما آیا این طرح در راستای ساماندهی فضای مجازی است؟ از نظر مردم اینگونه نیست من در کنار مردم هستم.

در ادامه رضا تقی پور انوری رییس کمیسیون مشترک در پاسخ به اظهارات جلال رشیدی کوچی گفت: برگزاری جلسه امروز به یکباره نبوده است و از دو روز قبل در این خصوص نظرخواهی شد. ۱۴ نفر از اعضای کمیسیون با برگزاری این جلسه موافق بودند.

وی اضافه کرد: متاسفانه هنوز تخریب‌ها و تهدیدها در خصوص این طرح ادامه دارد. متاسفانه یکی از دوستان امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی هم مطالبی مطرح کرده است و در رسانه‌ها گفته شد که قرار است جلسه ۴۵ دقیقه‌ای تصمیم گیری شود. این در حالی است که قرار بود جلسه ۱۲:۴۵ برگزار شود نه یک جلسه ۴۵ دقیقه‌ای. باید توضیح داده شود این ۴۵ دقیقه از کجا آمده است.

رییس کمیسیون مشترک در پایان عنوان کرد: جرئیات طرح نیز در جلسات بعدی کمیسیون بررسی خواهد شد، برگزاری این جلسات اطلاع رسانی می شود.

در پایان نیز کلیات طرح حمایت از حقوق کاربران به رای گذاشته شد و با رای مثبت ۱۸ نفر از اعضای کمیسیون همراه شد.

به گزارش ایسنا، از همان ابتدای مطرح شدن این طرح انتقادات زیادی به آن وارد شد از جمله این که این طرح باعث محدودیت در کسب و کار در فضای مجازی و نقض حقوق شهروندی و حریم خصوصی می شود اما هر بار مدافعان آن اعلام می کردند که طرح تغییر کرده است. پس از مدتی نیز مرکز پژوهش‌های مجلس انتقادات اساسی درباره طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی وارد کرد. در پی افزایش انتقادها از مشخص نبودن طرح و شفاف نبودن روند بررسی آن رییس مجلس تاکید کرد که جلسات کمیسیون مشترک باید علنی برگزار شود.

با رسیدن فصل بودجه پیش بینی این بود که رسیدگی به این طرح به بعد از مشخص شدن تکلیف بودجه موکول شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. نام واقعی طرح جز این نمیتونه باشه : خسارت به فضای مجازی و خیانت به حقوق کاربران.
    اگه اسم یه آدم ضعیف و ریزه رو رشید بذارن، تغییری در ضعیفی و ریزه بودنش ایجاد نمی کنه

    1. نه تنها جاسوسى و سرک کشيدن تو زندگى خصوصى مردم بلکه باعث کندى اينترنت و ضرر و زيان به کسب و کار مردم در شبکه ها خواهد بود البته بانيان اين گونه طرح هاى مفتضح تنها مطلبى که مورد نظرشان نيست همان حقوق حقه مردم است که دارند از آنها سلب مى کنند و فکر مى کنند با گذاشتن محدويت ها و بگير و ببند مى توانند جامعه را اداره کنند در حاليکه سر گونى را محکم گرفته اند ولى نمى دانند ته گونى سوراخ است. به جاى اينکه به فکر معضلات کشور باشند و آنها را حل کنند تا اقتصاد مردم و کشور سر و سامان بيابد به دنبال اين طرح هاى … مى باشند. به قول شاعر و حکيم گرانمايه: خانه از پای بند ویران است خواجه در بند نقش ایوان است

  2. این همه حاشیه سازی برای مردم توسط انقلابیون مجلس و دولت بخاطر فراموشی گرانی ها و قیمتها و وعده هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا