پوتین در ارتباط با اوکراین؛ غرب راه دیگری برای ما نگذاشت

رییس جمهور روسیه در ارتباط با جنگ با اوکراین اعلام کرد: آنچه در حال رخ دادن است اقدامی ضروری است؛ زیرا غرب برایمان چاره ای جز این کار باقی نگذاشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در خصوص حمله این کشور به اوکراین اعلام کرد: آنچه در حال رخ دادن است اقدامی ضروری است. برایمان چاره‌ای جز این کار باقی نگذاشتند.

رئیس جمهوری روسیه در جلسه خود با بازرگانان روسی آنها را برای مقابله با تحریم‌های اخیر غرب در ارتباط با جنگ در اوکراین مورد خطاب قرار داد و گفت: آنچه اکنون در جریان است وضعیتی اضطراری است؛ زیرا غرب هیچ گزینه‌ای پیش روی ما باقی نگذاشته است.

وی در این باره ادامه داد: خطرات در حوزه امنیت به گونه‌ای شکل گرفته است که دیگر نمی‌توان به راه حل دیگری دست یافت. ما مجبور شدیم این اقدامات را انجام دهیم. همه تلاش‌هایمان برای تغییر وضعیت بی‌نتیجه بود.

پوتین ادامه داد: خطرات می‌توانست بر هویت ما تأثیر منفی بگذارد و ما خود را برای هرگونه تحریم آماده کرده‌ایم. ما قصد آسیب رساندن به نظم جهانی را که بخشی از آن هستیم نداریم و شرکای ما باید این را درک کنند. آنچه اکنون در اوکراین جریان دارد، یک اقدام ضروری است. روسیه هنوز بخشی از اقتصاد جهانی است.

ولادیمیر پوتین اضافه کرد: اگر این اقدام را انجام نمی‌دادیم با تهدیدی مواجه می‌شدیم که نمی دانم وضعیت کشور ما پس از آن چگونه می‌شد. شرایط سخت است و امیدوارم که بتوانیم به شکل فعال و با همبستگیِ یکدیگر کار کنیم.

گفتنی است که از صبح امروز به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و به دلیل درخواست کمک نظامی استقلال طلبان شرق اوکراین در پاسخ به افزایش «تجاوزات کی‌یف»، عملیات نظامی مسکو آغاز شده است.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا